Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree16Одобрявам

Как бихте процедирали ако от поддръжката Ви мотаят повече от 2 месеца?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #1

    Angry Как бихте процедирали ако от поддръжката Ви мотаят повече от 2 месеца?

    Здравейте,

    Нуждая се от съвет, ако някой се е сблъсквал с подобна ситуация.

    Заради проблем с телевизора се свързвам с Филипс поддръжка по имейл и телефон. Разменили сме общо над 70 мейла и към 20 телефонни разговора.
    Пратиха ме към оторизиран сервиз. На тях обясних какъв е проблема и казаха, че не могат да ми помогнат.
    След това отново се обърнах към поддръжката и те казаха, че предават информацията към друг отдел, от който няма отговор над месец.
    Преди няколко дни поисках от съпорта да сменят телевизора ми с работещ такъв - никакъв отговор.
    Вчера чрез имейл пожелах да ме свържат с мениджър - никакъв отговор. Днес им звъннах и отговориха, че ще му пишат и ще ми върнат отговор какво бил казал. Тоест имейла от вчера не са го отразили изобщо.
    Поисках да ми дадат информация за фирмата, за да пусна жалба в КЗП - не може, тайна било.

    Какво да правя?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2

    Отговор: Как бихте процедирали ако от поддръжката Ви мотаят повече от 2 месеца?

    Какъв е проблема с телевизора?
    Жалба в КЗП се пуска за магазина, от който е закупен продукта, надали сте го купили директно от Филипс.
    kokovox и prsnr харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #3

    Отговор: Как бихте процедирали ако от поддръжката Ви мотаят повече от 2 месеца?

    С телевизора, гаранционната карта и документ за покупката - директно в магазина.
    Да се оправят, съгласно ЗЗП в рамките на 30 дни. После - смяна или парите обратно
    С такива мейли, телефони и т.н., без официално регистриране на началната дата на заявяване на повредата нямаш никакъв шанс.
    Предполагам, че и от сервиза нямаш нищо черно на бяло, на бланка с дати, подпис и печат?
    Swon, kokovox и prsnr харесват това.

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #4

    Отговор: Как бихте процедирали ако от поддръжката Ви мотаят повече от 2 месеца?

    За тъй наречения проблем че не можеш да си кастваш клипове от компа на тв едва ли някой ще ти обърне внимание. Ако това е проблема.
    espace и prsnr харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #5

    Отговор: Как бихте процедирали ако от поддръжката Ви мотаят повече от 2 месеца?

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Какъв е проблема с телевизора?
    Жалба в КЗП се пуска за магазина, от който е закупен продукта, надали сте го купили директно от Филипс.
    Проблемът. Първоначално си мислех така да направя, но щом от Филипс и от сервиза не успяват да ми помогнат толкова време, не видях смисъла.
    Благодаря за инфото.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    С телевизора, гаранционната карта и документ за покупката - директно в магазина.
    Да се оправят, съгласно ЗЗП в рамките на 30 дни. После - смяна или парите обратно
    С такива мейли, телефони и т.н., без официално регистриране на началната дата на заявяване на повредата нямаш никакъв шанс.
    Предполагам, че и от сервиза нямаш нищо черно на бяло, на бланка с дати, подпис и печат?
    Имам отворен случай с входящ номер в сайта на TP Vision на 3-ти януари 2021. Затворен от тяхна страна без отговор.
    От сервиза имам имейл, в който ми казват да не го пращам при тях понеже не могат да направят нищо.

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    За тъй наречения проблем че не можеш да си кастваш клипове от компа на тв едва ли някой ще ти обърне внимание. Ако това е проблема.
    По принцип е хубаво да се обръща внимание и на най-малкия проблем. А, щом този не могат да го оправят повече от 2 месеца - би трябвало най-специално внимание да му обърнат. Явно е доста сложен за разрешаване.
    Този пост е редактиран от prsnr; 25-02-21 в 14:32.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Как бихте процедирали ако от поддръжката Ви мотаят повече от 2 месеца?

    За подобно нещо можеш да предявяваш претенции ако е описано като функция в инструкцията за експлоатация .. само че модела не фигурира дори в списъка на поддържани ТВ ,та не виждам никакви основания .
    espace и Gena_bs харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #7

    Отговор: Как бихте процедирали ако от поддръжката Ви мотаят повече от 2 месеца?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    За подобно нещо можеш да предявяваш претенции ако е описано като функция в инструкцията за експлоатация .. само че модела не фигурира дори в списъка на поддържани ТВ ,та не виждам никакви основания .

    Как реши, че телевизора не фигурира в списъка с поддържани ТВ?

    https://support.google.com/youtube/a...v-availability

    https://support.google.com/youtube/a..._topic=9257587

    Функцията е available за всички смарт телевизори, които поддържат YouTube приложението. Функцията съм я ползвал от февруари 2020 до ноември 2020. Някакси не ми се струва ОК да спре да работи ей така без да бъде обявено някъде. Разговарял съм със сумати собственици на Филипс телевизори със Saphi OS. При някои от тях иконката я има, при други като мен я няма.
    Също така в ръководството за употреба е упоменато, че телевизора разполага с YouTube приложението. И при положение, че YouTube приложението не работи както трябва, то те са длъжни да го оправят.

    И за да не излизаме извън темата ще добавя, че се свързах с магазин Зора. Ще им закарам телевизора, ще заведем рекламацията и ще го пратят към сервиза. От там ще върнат отговор, че няма да могат да го оправят и ще се наложи или да ми върнат парите или да заменят телевизора с друг, с подобни функции.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #8

    Отговор: Как бихте процедирали ако от поддръжката Ви мотаят повече от 2 месеца?

    Smart TVs & streaming devices

    Control what you watch next by connecting your phone or tablet to the YouTube app on your TV.


    аз не виждам нищо за кастване от РС в линка ..

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #9

    Отговор: Как бихте процедирали ако от поддръжката Ви мотаят повече от 2 месеца?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    аз не виждам нищо за кастване от РС в линка ..
    В първия линк показвам, че функцията е available на смарт телевизори Philips.


    Със синята стрелка съм показал 2рия линк, който много удобно си пропуснал да видиш и да прочетеш, че кастването може да се ползва на всеки смарт ТВ, който поддържа YouTube приложението
    https://support.google.com/youtube/a..._topic=9257587


    Не разбирам защо не си на моя страна при положение, че ти казвам за пореден път, че функцията съм я ползвал вече. Не си измислям
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #10

    Отговор: Как бихте процедирали ако от поддръжката Ви мотаят повече от 2 месеца?

    Съгласен съм, че фирмите трябва да бъдат гонени докато не си оправят бъговете, разбирам да бъдат оплювани, ама за такова нещо да бъде върнат телевизор ми изглежда прекалено. Още повече, че не се знае къде е проблема, при Philips или Youtube.
    Все пак, това е телевизор, не някакъв мултимедиен център, и това да му е от основните характеристики, някаква есктра е.
    Лично мнение, не претендирам за обективност.
    VanDan одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #11

    Exclamation Отговор: Как бихте процедирали ако от поддръжката Ви мотаят повече от 2 месеца?

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Съгласен съм, че фирмите трябва да бъдат гонени докато не си оправят бъговете, разбирам да бъдат оплювани, ама за такова нещо да бъде върнат телевизор ми изглежда прекалено. Още повече, че не се знае къде е проблема, при Philips или Youtube.
    Все пак, това е телевизор, не някакъв мултимедиен център, и това да му е от основните характеристики, някаква есктра е.
    Лично мнение, не претендирам за обективност.
    Аз телевизора го взех за 3 неща:
    1. монитор за плейстейшъна
    2. YouTube
    3. Miracast

    С Миракаст имах проблем, който съпорта отново не успя да разреши. Сам го оправих след сумати research.
    Сега този батак с YouTube.. Независимо къде е проблема, от Philips са длъжни да направят нещо по въпроса защото те предлагат YouTube приложението. Аз не съм го свалил от Google магазина, нито съм го инсталирал чрез APK. Дори в ръководството им за ползване на телевизора, YouTube е едно от приложенията, който са написани с големи букви, че се поддържат: https://docdro.id/v59jheX страница 2. Моето мнение е, че проблема се появи след последните фърмуер ъпдейти. Разговарях с притежател на 55OLED754, с който ползваме една и съща версия фърмуер. Той казва, че е забелязал същия проблем. Разговарях и с притежател на 50PUS6703, който ползва по-стара версия на софтуера. При него проблем няма. Дори и при 2014-а модел Philips 32PFK6509 иконката се вижда и работи.

    Разбирам, че във вашите очи, това може да е нещо незначително, но разположението на мебелите ми, на лаптопа и на телевизора е такова, че тази функция се ползва всекидневно.
    Живеем в 21ви век, 2021 година, във време, в което всичко може да ти е смарт, а вие се опитвате да ме убедите, че това е прекалено...

    Ако не можете да кажете нещо по темата, моля не пишете излишни неща.
    Този пост е редактиран от prsnr; 25-02-21 в 19:17.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #12

    Отговор: Как бихте процедирали ако от поддръжката Ви мотаят повече от 2 месеца?

    Aми направи даунгрейд към старата версия, при която всичко е наред.
    Смисъл никой няма да ти уважи претенциите за такъв проблем.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #13

    Отговор: Как бихте процедирали ако от поддръжката Ви мотаят повече от 2 месеца?

    Никой не спори с теб. Просто пишем, че е почти невъзможно да предявиш някакви законови претенции и да очакваш нещо специално от Филипс да се случи. Дано от магазина направят нещо, за да си доволен.
    Иначе ти за какво си го взел ТВ си е лично твое решение и очаквания. И малко смесваш нещата - вграденото в ТВ приложение YouTube като цяло ти работи съвсем нормално самостоятелно. Отделна функция - проблем с кастване от точно определен браузър и устройство (от други устройства работи) е друг малко по-различен казус от "YouTube не ми работи". Искрено ти желая добро развитие на случая.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #14

    Отговор: Как бихте процедирали ако от поддръжката Ви мотаят повече от 2 месеца?

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Aми направи даунгрейд към старата версия, при която всичко е наред.
    Смисъл никой няма да ти уважи претенциите за такъв проблем.
    Питал съм поддръжката преди месец да ми пратят файла за даунгрейд до по-старата версия. Не ми го пращат и казват, че техниците отговорили, че имало голяма вероятност тази версия(и по-стари) да не бъдат разпознати от телевизора.
    Не знам дали да им вярвам.. По принцип до сега каквото са ми казали, не ми е помагало.
    Аз все пак намерих upgrade_loader(PKG) файла от форума на Toengel и много се чудя дали да го направя. Това, според мен, е единствения начин да се разбере дали проблема идва от YouTube или от фърмуера на телевизора, но ме е страх да не си брикна телевизора.
    Няколко пъти пиша на съпорта да накарат тия техници да направят даунгрейд на тестов телевизор. Баси, ако не могат да го направят, за къв чеп са техници. Не мога да разбера как така ги правят тези ъпдейти, че да не можеш да върнеш до по-стара версия. Струва ми се безумно.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #15

    Отговор: Как бихте процедирали ако от поддръжката Ви мотаят повече от 2 месеца?

    Със създаване на теми във форума и писане в тях няма какво повече да постигнеш. Действай си по въпроса с търговеца и дано нещата се наредят в добра за теб посока.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бихте ли емигрирали в САЩ
    От vandu във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 82
    Последно: 12-10-16, 18:38
  2. Според вас кой бихте предпочели
    От nightwish във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 22-09-11, 21:58
  3. Снимка с повече Mp = файл с повече Mb? Или съвсем не?
    От roumen68 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-10, 16:40
  4. М$ спират поддръжката на Win 98, 98SЕ, МЕ!
    От Lukan във форум Коментирай новина
    Отговори: 34
    Последно: 12-07-06, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе