Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 83

Бихте ли емигрирали в САЩ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    127
    #1

    Бихте ли емигрирали в САЩ

    Все повече познати търсят начин да емигрират било в Европа било в САЩ. Самият аз също съм пуснал документ за зелена карта, и въпреки че още не се знае дали биха ме изтеглили се чудя дали си заслужава. Имам дете на 1г. и за тази година стигнах до извода че с двама работещи родители взимащи средна заплата за България и без дом си е направо непосилно да оцелеят в нашата родина. Да не говорим че тук неща като сигурност, спокойствие и уреден живот също са някаква фантастика. Единственото което ми харесва е приятелите, природата и многото свободно време.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2

    Отговор: Бихте ли емигрирали в САЩ

    Приятели и свободно време в САЩ, забрави.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #3

    Отговор: Бихте ли емигрирали в САЩ

    Бих емигрирал в Австралия или Нова Зеландия, ако бях поне с десетина години по-млад.
    Но ако спечеля от тотото, с удоволствие бих "емигрирал" в Куба..

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Бихте ли емигрирали в САЩ

    не съм го направил и не бих

    не ми харесва животът под лупа, посветен само на изплащане на кредити, с които да си купувам неща, които или не ми трябват, или са вредни

    почти всеки един от заминалите е доволен от материалното си състояние, почти нито един не е доволен от емоционалното си състояние

    P.S. освен това в геополитичекси аспект е по-вероятно тук да се обучават бомбаджии-самоубийци, отколкото тук да идват по работа бомбаджии-самоубийци

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    37
    #5

    Отговор: Бихте ли емигрирали в САЩ

    В САЩ специално никога, макар че май ми е късно за където и да било , а и коренът си ми е тук , на 20 бягах в Южна Африка, на 25 се върнах, оттогава предпочитам да съм турист , а не емигрант, доста по приятно е !

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #6

    Отговор: Бихте ли емигрирали в САЩ

    Ама то за кадърни хорица е добре в америката и за некадърни си е по добре у нас...

    п.п. Не визирам никого - ако някой се препознае да ме извинява

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #7

    Отговор: Бихте ли емигрирали в САЩ

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    не ми харесва животът под лупа, посветен само на изплащане на кредити, с които да си купувам неща, които или не ми трябват, или са вредни
    почти всеки един от заминалите е доволен от материалното си състояние, почти нито един не е доволен от емоционалното си състояние
    Честно казано, повечето хора около мен (не в САЩ) също имат живот посветен на връщане на кредити и то дори без да са си купили особено много и твърде ненужни неща. Доста често кредитите са за покриване на натрупани сметки, належащи ремонти, лечение и образование... И съответно недоимъка води и до лични емоционални и битови проблеми в семейството. Онези там поне само емоционално уж имали проблеми, а при нас и материално и емоционално. Да не говорим за това как мнозинството тук сме злобни, агресивни, как цари страх да не те бият, ограбят, окрадат дома и имущество. Какво ще се случи в утрешния ден.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #8

    Отговор: Бихте ли емигрирали в САЩ

    Свободно време и приятели хихик.. бачкай в бг както ще бачкаш в уса на 2-3 работи и ще ти се пооправи стандарта.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #9

    Отговор: Бихте ли емигрирали в САЩ

    Проблемът е, че има много места в страната, където 1 работа няма, какво ли остава за 2-3. А има и хора, които доста "бачкат" пък резултата все същия. У нас двете условия "бачкането" и "стандарта" не са винаги и навсякъде взаимосвързани.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #10

    Отговор: Бихте ли емигрирали в САЩ

    Канада и Австралия нещо са ми повече "на сърце" ама предполагам и в САЩ ще свикна ... Вече поодъртях обаче и много се замислям , а нямам специална квалификация , за да ми отпадне замислянето ...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Отговор: Бихте ли емигрирали в САЩ

    Бих емигрирал, но не по икономически причини, и не в САЩ, но виж Южна Франция, Испания, Италия или о.Крит или друг от по-големите егейски острови, веднага бих си стегнал багажа ако нямах малки деца и жена

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Отговор: Бихте ли емигрирали в САЩ

    Цитат Първоначално публикувано от vandu Виж публикацията
    Единственото което ми харесва е приятелите, природата и многото свободно време.
    Тук се живее по-добре, там се работи по-добре. Ти си избирай...

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #13

    Отговор: Бихте ли емигрирали в САЩ

    Цитат Първоначално публикувано от vandu Виж публикацията
    Все повече познати търсят начин да емигрират било в Европа било в САЩ. Самият аз също съм пуснал документ за зелена карта, и въпреки че още не се знае дали биха ме изтеглили се чудя дали си заслужава. Имам дете на 1г. и за тази година стигнах до извода че с двама работещи родители взимащи средна заплата за България и без дом си е направо непосилно да оцелеят в нашата родина. Да не говорим че тук неща като сигурност, спокойствие и уреден живот също са някаква фантастика. Единственото което ми харесва е приятелите, природата и многото свободно време.
    Ами за теб и е женати ще ви е трудно, но възможностите, които ще откриеш пред децата си са безпределни. Мисли как твоите деца ще живея по-добре от теб в България? Ако отговора е подобно на теб и на теб не ти харесва твоя живот значи емигригай. Езика трябва да го знаеш, колкото е възможно по-добре и не си намирай извинения от типа, колко било трудно, стар си бил и т.н. Много неща ще са трудни, но ще трябва да ги преодолееш с акъл, връзки, сила да духа, образованост, качества да работиш и да се разбираш с околните хора и т.н. Знанието на езика, работливостта, честността и гъвкавостта ще ти помогнат навсякъде (не само в чужбина). Разбира се ако имаш професия и образование и си добър ще ти е много по-лесно, но ще отнеме време. Другото, което трябва да решиш е дали си готов да отидеш на училище, за да работиш по специалността си. Ще е трудно в началото, но си заслужава според мен.
    Има много неща, които трябва да се знаят или научат в движение, но ако не ти харесва живота там където си и няма преспектива да стане по-добре поемай риска и емигрирай. Винаги можеш да се върнеш, ако не можеш да се приспособиш или нещо друго.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    127
    #14

    Отговор: Бихте ли емигрирали в САЩ

    Ако знаех перфектно английски щях да си намеря добра работа и тук. Ел. инж. съм и ми трябваха 6 месеца за да си сменя работата. Най-големия ми товар е квартирата и евентуално ипотека. Затова обмислям емиграцията че после е късно.
    В България имам 8г. трудов стаж и 2 като ел. инж. Освен натрупан трудов стаж друго нямам. Иначе и аз бих предпочел Нова Зеландия, ама никой не ме пита.
    Този пост е редактиран от vandu; 29-03-16 в 22:44. Причина: че

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #15

    Отговор: Бихте ли емигрирали в САЩ

    Такааа..разбрах какво мислите за САЩ, а сега да видим какво мислят техните граждани за нас.

    Американец пита: Ако спечели Тръмп, да бягам ли в България?

    https://www.quora.com/If-Trump-gets-...e-to-Bulgaria#
    I wouldn't encourage you to move to Bulgaria if Drumpf gets elected, because an election is a pretty bogus reason to emigrate, but I would encourage you to move to Bulgaria if it appeals to you. Is it a good destination? I think so, but it's certainly not for everyone.

    I think you really need to be a bit cyberpunk to love the aesthetics of urban post-Soviet Bulgaria (easier to love the romantic ideal of 19th century-style village life). When people ask me what Bulgaria "is like", I tell them that it looks like the future. I'm only half-joking.
    It's very affordable, immigrant-friendly, unbelievably safe compared to the US, and generally free of the social conflicts which stress richer EU societies. The food's pretty good, the health care ain't bad, and the climate is variable enough to be interesting without extremes to make it hard. The police are shockingly non-violent, and I've yet to see or hear anything to suggest that their reputation for corruption is legitimate. While antiquated, the government is oddly efficient and lax in regulations. (I know that I've been in Bulgaria too long when returning to the US feels like entering a police state.)
    I admit: It's not the promised land for most people. We're talking about country so economically undesirable that Syrian refugees don't want to stay. The wages are terrible and unemployment is high, so you really need some kind of external income source to survive. You'd need a hell of an entrepreneurial spirit to thrive economically in Bulgaria, but life can be pretty easy without much income. The infrastructure shows the effects of entropy after 25 years of austerity and the architecture of everything build after WWII has all the charm of Alcatraz (if The Rock had better graffitti).
    Personally, the worst things about Bulgaria are (1) that it's too damn far from North America, and (2) this continent has never brewed a half-decent IPA. On the upside, the monthly savings on a month's rent pretty nearly buys a round-trip to Portland.
    Превод на отговора на Джей Маккинън, който живее у нас:

    "Не бих ти препоръчал да се преместиш в България, ако Тръмп бъде президент, защото едни избори не са причина да емигрираш. Но бих те окуражил да се преместиш в България, ако я харесваш. Добра дестинация ли е? Така мисля, но не е за всеки.

    Мисля, че трябва да си малко киберпънк, за да харесваш градската част на пост-съветска България. Когато хората ме питат каква е България, им казвам, че е като от бъдещето. С това се шегувам само наполовина.

    Страната е достъпна, приятелски настроена към емигранти, невероятно безопасна в сравнение със САЩ и липсват социални конфликти, които набъбват в по-богатите европейски общества. Храната е доста хубава, лекарските грижи не са зле и климатът също е интересен. Полицаите шокиращо не са агресивни, като все още не съм видял или чул нещо, което да потвърди това, че са корумпирани. Въпреки че е старомодно, правителството е странно ефективно и слабо откъм регулации. (Знам, че съм бил в България прекалено дълго, когато се върна в САЩ и се чувствам все едно влизам в полицейска държава).

    Признавам си: Не е Обетованата земя за много хора. Говорим за държава, която е толкова икономически неразположена, че сирийските бежанци я заобикалят и не искат да останат. Заплатите са отвратителни, безработицата е висока, така че ще имаш нужда от външен приход, за да оцелееш. Ще имаш и нужда от предприемачески дух, за да печелиш в България, но животът тук може да бъде много лесен и без много пари. Инфраструктурата показва ефектите от ентропията след 25 години на строги мерки. Архитектурата на всичко, строено след Втората световна война, има чара на Алкатраз.

    Лично за мен най-лошите страни на България са, че е прекалено далеч от Северна Америка и че на този континент никой не прави хубава Индийски пейл ейл (вид бира - бел. ред.). От друга страна пък спестеното от един месечен наем ти плаща пътуване до Портланд".



    http://novinite.bg/articles/28622/Ed...ni-vazmojnosti
    http://e-vestnik.bg/2728

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Според вас кой бихте предпочели
    От nightwish във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 22-09-11, 22:58
  2. Кой телефон бихте ми препоръчали
    От Black Genesis във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 04-08-08, 00:49
  3. Какъв ТВ бихте си купили?
    От roumen68 във форум Телевизори
    Отговори: 22
    Последно: 31-01-07, 17:11
  4. Бихте ли ми помогнали в избора на GSM?
    От Bentli във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 17-01-03, 11:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе