Резултати от 1 до 5 от общо 5

Мнения относно сервизиране на гаранционен телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #1

    Question Мнения относно сервизиране на гаранционен телевизор

    Здравейте,

    Утре ще нося телевизора ми 43PUS6554 в магазин Зора, гр. Бургас заради проблема с каст иконката. Там ще заведат рекламацията(надявам се) и ще го пратят към оторизиран сервиз на ТВ Филипс - "Кръстев - Електронни системи"(гр.Бургас) където ще направят същото, което и аз направих - софтуерен фирмен ъпдейт (PKG).

    За първи път ми се налага да пращам техника на сервиз и имам няколко въпроса:

    На някой от вас налагало ли се е да си праща гаранционния телевизор на сервиз?
    Сервиза оправи ли проблема?
    Ако не са го оправили, смениха ли ви телевизора?
    Ако не са сменили телевизора, върнаха ли ви парите?
    Общо взето останахте ли доволни от обслужването?

    Чел съм всякакви истории относно сервизирана техника:
    1. оправят проблема и прецакват нещо друго.
    2. казват, че са оправили проблема, но всъщност не са и трябва пак да се занимаваш с разнасяне на техниката до магазина/сервиза.
    3. казват, че не подлежи на гаранционно обслужване и ти искат пари за да го оправят.
    Този пост е редактиран от prsnr; 02-03-21 в 15:21.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2

    Отговор: Мнения относно сервизиране на гаранционен телевизор

    Градски,
    Във всеки сервиз и според типа техника и клиента е различно.
    Ако не отстранят проблема в рамките на 30 дни искай съответния протокол от сервиза с всичките атрибути - вх.номер на заявката, дата на приемане, констатация, че не могат / не може да се отстрани повредата, име на техника/ собственика, дата подпис и печат.
    В сервиза много добре знаят за какво става въпрос. Ако не, то се обърни за съответната бланка към Philips или Зора.

    Преди да го опаковаш във фабричната опаковка, направи снимки на телевизора, особено на дисплея във включено и изкл. състояние.
    Заявяваш им конкретно повредата и колкото по-малко им обясняваш какво си флашвал, пробвал, разглобявал и т.н., толкова по-добре за теб.
    При приемането в сервиза задължително настоявай да ти напишат на протокола, изрично повредата и че освен иконката, всичко друго е изправно. Работи, както и че няма повреди по корпуса, матрицата (надраскване, пукване ивици) и дистанционното. Между другото последното им го дай само, ако ти го поискат!
    Даже, ако е възможно включете ТВ-то при приемането - за да са спокойни и двете страни просто.
    Успех!

    P.s. Преди 6м в друг сервиз ми връчиха да подпиша приемно-предавателен протокол, че сервизът не носи отговорност за други повреди по телевизора.
    Така, че имай едно на ум, когато подписваш документите!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #3

    Отговор: Мнения относно сервизиране на гаранционен телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Градски,
    Във всеки сервиз и според типа техника и клиента е различно.
    Ако не отстранят проблема в рамките на 30 дни искай съответния протокол от сервиза с всичките атрибути - вх.номер на заявката, дата на приемане, констатация, че не могат / не може да се отстрани повредата, име на техника/ собственика, дата подпис и печат.
    В сервиза много добре знаят за какво става въпрос. Ако не, то се обърни за съответната бланка към Philips или Зора.

    Преди да го опаковаш във фабричната опаковка, направи снимки на телевизора, особено на дисплея във включено и изкл. състояние.
    Заявяваш им конкретно повредата и колкото по-малко им обясняваш какво си флашвал, пробвал, разглобявал и т.н., толкова по-добре за теб.
    При приемането в сервиза задължително настоявай да ти напишат на протокола, изрично повредата и че освен иконката, всичко друго е изправно. Работи, както и че няма повреди по корпуса, матрицата (надраскване, пукване ивици) и дистанционното. Между другото последното им го дай само, ако ти го поискат!
    Даже, ако е възможно включете ТВ-то при приемането - за да са спокойни и двете страни просто.
    Успех!

    P.s. Преди 6м в друг сервиз ми връчиха да подпиша приемно-предавателен протокол, че сервизът не носи отговорност за други повреди по телевизора.
    Така, че имай едно на ум, когато подписваш документите!
    Благодаря за коментара.

    Кофтито при мен е, че не съм от Бургас и само утре имам възможност да отида до там. Другото кофти е, че утре сервиза не работи и се налага да оставя телевизора в магазина. Но ще последвам съвета ти и ще заявя конкретно повредата и че всичко останало работи нормално, ще ги накарам да го пуснем за тест, ще ги накарам да го огледат за драскотини и др.
    А освен всичко днес си сложих телефона на един статив и правя видеоклип на ТВ как работи вече 4-ти час. Заснел съм как работи Ютуб - гледане на HD и 4К клипове. Заснел съм как работи Миракаст. Сега снимам и как работи докато играя на PS4.
    Надявам се всичко да мине благополучно.

    А ти подписа ли този приемно-предавателен протокол, че сервизът не носи отговорност за други повреди по телевизора?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #4

    Отговор: Мнения относно сервизиране на гаранционен телевизор

    Може и за добро да е направо в магазина. Там трябва да имат дневник за повредите и процедура за рекламации.
    Аз в този сервиз само веднъж съм ходил преди много години за едно видео. Само защото ми препоръчаха Румен като най-печен майстор в Бургас тогава.
    А той оставил друг да го "ремонтира" и практически изправен уред започна да "дъвче" ленти.

    Моят тв беше извън гаранция.
    Подписах протокола, защото бях спрял на централна улица, а телевизорът беше вече изваден от опаковката и включен в сервиза.
    Въпреки, че предния ден специално ходих да питам за условия и цени, собственикът и дума не обели за тези "изречения".
    Слава Богу нямаше никакви поражения. Само още ме е яд, че дадох 170лв. за нова подсветка, Като с 10лв. лепило сам можех да залепя разсейвателите (лещите).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #5

    Отговор: Мнения относно сервизиране на гаранционен телевизор

    И мен щеше много да ме е яд, ако бях закарал телевизора днес за рекламация.
    Спестих пари, разправии и време без телевизор.
    Невъзможния(според Филипс) даунгрейд ми оправи проблема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизиране на японски климатик (София)
    От BAlexandrov във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 0
    Последно: 03-01-21, 18:30
  2. Мнения и съвет относно Sony KD-55XE9005
    От Гогата във форум Sony телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 17-06-17, 17:56
  3. Отговори: 3
    Последно: 12-08-15, 11:12
  4. Отговори: 1
    Последно: 28-05-14, 19:42
  5. Мнения относно PIONEER DCS-590
    От pci във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 05-01-11, 23:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе