Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By enkov
  • 1 Post By tek

Тонколони за телевизор PHILIPS 50PUS6162/12

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    20
    #1

    Тонколони за телевизор PHILIPS 50PUS6162/12

    Здравейте. Имам следният въпрос: Искам да добавя две тонколони за по-силен и обемен звук към моят телевизор philips 50pus 6162/12. Колебая се между тези двете: https://www.emag.bg/tonkoloni-edifie...orite_products https://www.emag.bg/tonkoloni-edifie...f=fav_pd-title защото ми се струват с достатъчно силен и обемен звук. Разликата между двете доколкото аз виждам е само във това че едните имат блутуут. Или ако вие имате по-добро предложение във рамките на 100-200 лева. Телевизорът ми има изход доколкото знам за 5.1 звук, но пък през hdmi може и по-добър доколкото знам. Тъй като не разбирам кой знае колко имам нужда от вашето мнение. Според вас кои да предпочета?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #2

    Отговор: Тонколони за телевизор PHILIPS 50PUS6162/12

    Моето лично мнение е, че ти трябва саундбар.
    https://www.emag.bg/soundbar-philips...2/pd/D33P8TMBM
    примерен вариант (ако ще е Филипс, има и HDMI ARC, има и Bluetooth за всеки случай).
    Тодор1981 одобрява това.

  4. tek
    tek е на линия
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    985
    #3

    Отговор: Тонколони за телевизор PHILIPS 50PUS6162/12

    Edifier имат добри моделчета. Но тези на които си се спрял нямат toslink/optical оптика. Което означава, че не може да ги свържеш директно към ТВ. Ще трябва DAC. Затова гледай активните ОТ задължително да имат оптика.
    Относно дали е по добре от саундбара в този ценови клас Да, откъм звучене ще е доста доста по добре.Недостатък им, не може да се командва с едно дистанционно (на ТВ) за разлика от саундбара (HDMI) който дава удобство.
    Edifier - R1280DBs

    Edifier - R 2750 DB

    Но, ако ще се гледат филми на ТВ и не се набляга на музиката тогава активните ОТ или саундбар-а трябва да са поне 2.1.
    Edifier S350DB
    Този пост е редактиран от tek; 09-11-21 в 23:17.
    Тодор1981 одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    20
    #4

    Отговор: Тонколони за телевизор PHILIPS 50PUS6162/12

    Здравейте, благодаря за съветите които ми дадохте. Тъй като не намерих нещо изгодно със 2.1 звук, изчаках черният петък и си взех това https://www.emag.bg/tonkoloni-edifie.../pd/D8X7CHBBM/ на промоция. Има три варианта за връзка: чрез 3,5 мм. жак за слушалки, оптичен кабел и RCA към RCA кабели. На телевизора имам HDMI ARC изход освен оптичният, та въпросът ми е ако ми се скапе миниатюрното дистанционно което върви със тях, някой от тези DAC конвертери https://www.emag.bg/konvertor-arc-hd...ch-Action=view https://www.emag.bg/visokokachestven-cifrovo-analogov-audio-neoteck-dac-s-optichen-vhod-800381/pd/DC65T5BBM/?X-Search-Id=0bf02cbcb3bb0107962e&X-Product-Id=46661815&X-Search-Page=1&X-Search-Position=5&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view дали ще ми свърши ли работа и да елиминирам това дистанционно? Тъй като на него са бутоните за блутуут, оптичен звук и аналогов, и без него ще е малко трудно, затова питам за тези Конвертери. Предварително благодаря за отговорите.
    Този пост е редактиран от Тодор1981; 28-11-21 в 19:32.

  6. tek
    tek е на линия
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    985
    #5

    Отговор: Тонколони за телевизор PHILIPS 50PUS6162/12

    Свързвай ги с помощта на оптичния кабел/toslink.
    През изхода за слушалки звука на TV е доста зле.
    През. HDMI ARC, няма как да го свържеш на този етап, ще ти трябва йи др. елементи от аудио системата да има опцията.
    Недостатък на свързването към оптика е че трябва да си използваш дистанционното на активните ОТ за регулиране на звука и за вкл. /изкл.
    Този пост е редактиран от tek; 29-11-21 в 10:50.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    92
    #6

    Отговор: Тонколони за телевизор PHILIPS 50PUS6162/12

    Аз бих искал да задам следния въпрос.
    В момента колоните (2.1) ми са вързани към ТВ посредством 3,5 мм жак в ТВ.
    Ще има ли разлика в звука (положителна/отрицателна) ако си взема DAC, който свързжа с оптичния изход на ТВ (toslink), а колоните към DAC-а останат свързани отново посредством 3,5 мм изход?

    Също, по-добре ли ще е ако заменя 3,5 мм - AUX кабел с AUX-AUX кабел, който да е връзката между DAC-а и колоните?

  8.  
     
  9. tek
    tek е на линия
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    985
    #7

    Отговор: Тонколони за телевизор PHILIPS 50PUS6162/12

    Да ще има разлика във звука към по добре звучаща система.

    Като отварям една скоба DAC- трябва да не от евтините китайчета no name.
    Защото при тях звука е много по слаб имат ниско. SNR използват най евтините чипове.
    Както и аудио системата трябва да е достатъчно качествена за да има по голяма разлика в положителна насока.
    RCA кабелите също са от значение както и источника и нещата, които ще се пускат.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    92
    #8

    Отговор: Тонколони за телевизор PHILIPS 50PUS6162/12

    Благодаря.
    И само последно въпросче от мен, че нямам познати с такова свързване за да ги питам.
    Когато аудио сигнала минава през DAC, за усилване/намаляване ще се ползва (1) дистанционното на ТВ, (2) дистанционното на А1 или (3) DAC-а ще си има негов контрол?

    В момента чрез 3,5мм връзването към ТВ се получава така, че за volume трябва да ползвам ТВ дистанционното, докато всичко останало е на А1 дистанционното и не че е болка, но ме дразни и целта на упражнението е да избягам от това.

  11. tek
    tek е на линия
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    985
    #9

    Отговор: Тонколони за телевизор PHILIPS 50PUS6162/12

    През оптика нивото на звука не е възможно да се регулира от ТВ.
    Само, чрез активната аудиосистема дистанционно/потенциометър.
    Този пост е редактиран от tek; 29-11-21 в 22:03.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PHILIPS 50PUS6162 проблем с вертикални линии.
    От ivailo_p.s във форум Philips телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 30-07-21, 22:07
  2. Отговори: 8
    Последно: 12-06-18, 13:33
  3. Свързване на тонколони към телевизор
    От testko във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 04-02-18, 06:25
  4. Тонколони за телевизор
    От loki16 във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 15-09-14, 09:11
  5. Пречат ли Hi-Fi тонколони на LCD телевизор?
    От daudebardia във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 31-05-11, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе