Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27
Like Tree9Одобрявам

IPS vs VA матрици на Philips

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    8
    #1

    IPS vs VA матрици на Philips

    Здравейте! Харесах модела 8536 на филипс, но видях че размерите, които ме интересуват 58 и 65 са с различни матрици, съответно VA и IPS. Гледах едно клипче и черното на 65 е доста зле, да не кажа че черно няма. Знам горе долу + и - на двата типа матрици, по-скоро въпросът ми е, може ли някой който ползва IPS матрица на филипс да каже как е при филми и тъмни сцени? А ако някой има съвети или коментари по темата за двата типа, също ще се радвам да сподели. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,538
    #2

    Отговор: IPS vs VA матрици на Philips

    Няма IPS, който да има добро черно.
    Ако гледаш на тъмно, задължително VA.
    tanatos и brotzki харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: IPS vs VA матрици на Philips

    По чуждите форуми хвалят доста конкретния модел с IPS матрица и дори има доста оплаквания от моделите 50/58 инча с VA. Намерих доста коментари, че има специфични настройки, които ако се бутнат картината и черното стават много по-добри и дори се доближавали до ОЛЕД технологията. Лично аз докато не го видя не мога да повярвам, но пък защо не.
    Стаята в която ще е ТВ е доста светла през целият ден, но телевизора ще се гледа основно в по-късните часове, така че тук няма да мога да се възползвам от предимствата на IPS, както и ще се гледа фронтално, като отново най-големия + на IPS (големия ъгъл на виждане) при мен няма да се използва. Затова и се колебая толкова много. В магазините е супер светло и на изкуствена светлика, изобщо не мога да преценя коя от двете ще е по-удачна.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #4

    Отговор: IPS vs VA матрици на Philips

    Моите 5 стотинки в дискусията - амбилайта помага доста при гледане на тъмно (с IPS модел съм, преди бях с Loewe VA без амбилайт - пак си слагах LED лента за статичен неамби-лайт).

    HDR на IPS не става хич, като дигне яркостта, става още повече bleeding. Не става с настройки, правих ги. От друга страна свикнах и съм доволен. На филми с тъмни сцени си го търпя (бой на негри в тъмна нощ).

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,604
    #5

    Отговор: IPS vs VA матрици на Philips

    Имам един стар Панасоник, мисля е IPS. На тъмно като светна лампа зад него, сивее за световно по сивото. Но ако запаля лампата в стята пред него -сивото става черно. Тия IPS

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #6

    Отговор: IPS vs VA матрици на Philips

    Казах, че помага, не че го прави като OLED. И амбилайта свети настрани, не точно отзад.

    Както и да е, 8536 са си доста добър модел, питащият да купи който му пасне на размера на мястото... С другото ще свикне. Ако има пари, пък 65" IPS не го кефи, има 70" VA.
    brotzki одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    8
    #7

    Отговор: IPS vs VA матрици на Philips

    Благодаря ви за мненията. 65 е абсолютен максимум за размера, така че 70-ката отпада.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,538
    #8

    Отговор: IPS vs VA матрици на Philips

    А какъв ти е бюджета? Препоръчително е да вземеш по-голям размер, но пък от друга страна не е добре да правиш компромиси с качеството.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    8
    #9

    Отговор: IPS vs VA матрици на Philips

    Конкретен бюджет не съм определил, но искам Андроид ТВ + амбилайта ми допада изключително много. Филипса го поръчах, преди да рисърчна достатъчно, за 1500лв (65pus8536) и след като задълбах започнах да се чудя дали да не откажа поръчката и да взема 58. Като цяло действах малко импулсивно с покупката, но за парите на филипсите не виждам какво друго мога да взема, като размер + андроид. Ако имате конкретни предложения до 2000 примерно за 65, ще се радвам да ги споделите.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,538
    #10

    Отговор: IPS vs VA матрици на Philips

    Имаш два варианта.
    1. Взимаш го този и ако ти хареса си го гледаш.
    2. Отказваш го и чакаш черния петък за нещо по-добра с VA матрица. Някое Сони примерно.
    brotzki одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    8
    #11

    Отговор: IPS vs VA матрици на Philips

    Аз черния петък така или иначе ще го дочакам, въпроса е че не знам за какво да се оглеждам. Sony X81J пак е с IPS (65-инчовия). А на другите цените са по-сериозни.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,538
    #12

    Отговор: IPS vs VA матрици на Philips

    Sony x82j е VA с директ лед, но е с 60хц.
    Samsung 65qt70 e VA edje led и с 120хц.
    И двата с в бюджета.
    brotzki и petioss харесват това.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    8
    #13

    Отговор: IPS vs VA матрици на Philips

    Това е архив от черния петък при румънците, който беше на 12. Очаквам при нас да са подобни или същите оферти. Това ли са двата телевизора, за които ми писа? Цената при тях е била 1700лв.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,538
    #14

    Отговор: IPS vs VA матрици на Philips

    Това са, но не очаквай същата цена.
    Вече кой ще предпочетеш зависи от това дали гледаш спорт.
    За филми Сонито е по-добро, за спорт Самсунга.
    Имай предвид, Самсунга не е андроид!

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    8
    #15

    Отговор: IPS vs VA матрици на Philips

    Супер, благодаря ти много. Ще видим към края на другата седмица какво е положението, като взема нещо ще се похваля и ще споделя впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. МАТРИЦИ - Видове ПАНЕЛИ
    От DOLBY VISION 4K във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-07-20, 13:48
  2. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  3. VA матрици
    От soon във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 16-09-15, 11:12
  4. Продавам Матрици за лаптопи
    От disgorche във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 04-09-12, 14:06
  5. Продавам матрици за лаптоп
    От plamen22 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 28-08-11, 23:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе