Резултати от 1 до 11 от общо 11

Samsung 29" 29Z338T

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    5
    #1

    Samsung 29" 29Z338T

    Здравейте.
    Купих си въпросния телевизор по коледните празници и честно казано съм доста доволен но имам няколко въпроса които ще задам защото виждам че форума се посещава от компетентни хора.

    При по-контрастна картина се получава ефекта "дишане" (разбрах че така се нарича). Картината се разтяга в ъглите и е доста неприятно защото на някои канали си личи доста и все едно логото на съответния канал се мести. Доста е неприятно. Също така картината в ъглите е и леко размазана. Има ли вариант въпросния проблем да се получава от некачествен и нестабилен ток или нещо такова? Интересното е че когато си пуснах стария телевизор (с който не съм имал никакви ядове) се оказа че и на него се получава подобно нещо но в по-малка степен. Дали има вероятност да е нещо свързано със спирането на 3 и 4 блок на АЕЦ Козлодуй? На съседа ми му изгоря телевизора точно на следващия ден след спирането на блоковете а другия му телевизор започна нещо да пука.

    С две думи... ще се радвам да получа всякаква информация относно проблема.

    П.П.: Забелязвам че картината е леко орязана от двете страни. Например като се гледа някой канал който е със субтитри ...първата и последната буква от реда са наполовина (освен това са размазани или по-точно нефокусирани). Дали самия телевизор си е така или е нещо от предаването?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #2

    Re: Samsung 29" 29Z338T

    Здравей
    от самия телевизор ти е проблема, къса тръба води до лоша фокусировка в края на кинескопа, дишането също си го има при самсунг така че това е.
    Който е чел темата за телевизори знае кой телевизор работи добре и кой не

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    5
    #3

    Re: Samsung 29" 29Z338T

    Цитат Първоначално публикувано от miro_vampiro
    Здравей
    от самия телевизор ти е проблема, къса тръба води до лоша фокусировка в края на кинескопа, дишането също си го има при самсунг така че това е.
    Който е чел темата за телевизори знае кой телевизор работи добре и кой не
    Не би ли следвало да го занеса в сервиза и да ги оправят тези неща?

  5. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #4

    Re: Samsung 29" 29Z338T

    "Дишането" не може да се коригира,това зависи от качествата на самия кинесноп.Аз имам PHILIPS 8520 и този ефект почти го няма.По-големия проблем е фокуса в ъглите и геометрията,но 29" ТВ трудно се носи по сервизи и според мен първо направи консултация за проблема с техниците и после го носи.Според мен най-добре си го гледай 1-2 години така и после минавай на LCD или актуалната за тогава технология

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    5
    #5

    Re: Samsung 29" 29Z338T

    Ще звъня да попитам. Едва ли не излиза че трябва така да си го търпя?! В магазина като попитах относно картината и ми казаха че тези неща се получават защото са на антена освен това телевизора е мостра и затова не е наред. Излиза че са големи лъжци.

    Въобще има ли начин проблема с фокуса да се оправи?

    П.П.: Някой има ли идея дали в бъдеще ТВ каналите ще бъдат с по-различен формат? TV7 например пускат филми 16:9 които с този телевизор на мога да гледам като хората поради причината че нямам такъв 16:9 режим на картината. Мисалта ми е... в бъдеще дали ще има такава тенденция всички канали да са на този принцип или по-скоро ще са с черно под и над картината както всеки един филм до този момент?

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re: Samsung 29" 29Z338T

    Странно е да нямаш възможност да сменяш формата на картината. Щом на едно 14" Нео за 100 лв го има е съмнително да нямаш такава "екстра". Това го има само при ТВ7, да пускат 16:9 картина "сбита" в 4:3. Трябва да имаш едно копче и като го натиснеш да "оправя" картината като остават 2 черни ленти отгоре и отдолу. Според мен тази тенденция вече умира. Едно време TV1000 го ползваха. След време всички телевизионни канала ще се излъчват директно във формат 16:9 HDTV. Така че, гледай дотогава да си минал на тв с такъв формат.

  8.  
     
  9. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #7

    Re: Samsung 29" 29Z338T

    @lazarus18, SAMSUNG не могат да компресират картината,а само да я разтеглят.Аз имам 25" от тази марка и PHILIPS 8520 - тук вече има позиция "compress to 16:9 "

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    119
    #8

    Re: Samsung 29" 29Z338T

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7
    @lazarus18, SAMSUNG не могат да компресират картината,а само да я разтеглят.Аз имам 25" от тази марка и PHILIPS 8520 - тук вече има позиция "compress to 16:9 "
    Кой ти каза! Моя Самсунг може ... Модела му е CW-29m026p

    послепис: Единствения ми проблем при него е че с левия долен ъгъл през време става ЧЕРВЕНИКАВО петно (като намагнетизирано - то явно е такова де). Та... защо ми се появява толкова често това ако някой може да ми отговори.

  11. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #9

    Re: Samsung 29" 29Z338T

    Преди Филипса имах Самсунг 25М064 и той имаше подобно петно,но в другия ъгъл.Рекламирах го и след 1 месец "чакане за кинескоп" смениха телевизора с нов.На същия модел картината не може да се компресира.Намагнитването изчезва като се изключи захранването от копчето на ТВ за няколко часа,махни всички магнитни полета на разстояние повече от 1 м-р от ТВ. Ако до1/2 час се появи отново значи кинескопа има проблем

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    119
    #10

    Re: Samsung 29" 29Z338T

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7
    Преди Филипса имах Самсунг 25М064 и той имаше подобно петно,но в другия ъгъл.Рекламирах го и след 1 месец "чакане за кинескоп" смениха телевизора с нов.На същия модел картината не може да се компресира.Намагнитването изчезва като се изключи захранването от копчето на ТВ за няколко часа,махни всички магнитни полета на разстояние повече от 1 м-р от ТВ. Ако до1/2 час се появи отново значи кинескопа има проблем
    Ами няма нищо близо до ТВ-то което да прави магнитно поле. Появява се различно време... някой път за час някой път през ден-два.
    Някой ако има предложения ... може ли да се оправи ... кво да правя?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    119
    #11

    Re: Samsung 29" 29Z338T

    Май никой неразбира от електроника...

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 11-01-14, 18:00
  2. Проблем със "самосветване" на екрана на LED TV Samsung UE-40EH5450
    От Stanislav Petrov във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-11-12, 00:01
  3. Запитване за "режим полет"(airplane mode) за Samsung GT-S5660
    От dodolan във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-12, 12:42
  4. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  5. Телевизор Samsung CW-29Z338T
    От p.petkov във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 09-07-09, 18:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе