Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

Samsung vs. Sharp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #16

    Re: Samsung vs. Sharp

    Благодаря,не става телетекста на кирилица нито на "*****" ,нито съчетано с инсталация за Ист.Европа?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    2
    #17

    Re: Samsung vs. Sharp

    Според мен Самсунг в момента правят по-добри телевизори от Шарп. Преди време може нещата да са стояли по друг начин,но за последните 5 години Самсунг напредна много и то не само при телевизорите.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #18

    Re: Samsung vs. Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от dimos
    Според мен Самсунг в момента правят по-добри телевизори от Шарп. Преди време може нещата да са стояли по друг начин,но за последните 5 години Самсунг напредна много и то не само при телевизорите.
    По-скоро последната 1 година, но си прав за настоящия момент.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #19

    Re: Samsung vs. Sharp

    Самсунг винаги са били и ще си останат посредствена марка -ширпотреба:евтино за населението.Включително и в този форум няма нито едно положително мнение на собственик.Подчертавам на собственик!!!
    Занесеш ли го в къщи и започваш да стискаш зъби,за да не разберат останалите колко са зле нещата в действителност.Моите лични наблюдения са евтини материали ,компютърен монитор и ТВ тунер.Почти същото важи за Сони.
    Съжалявам да го кажа,но хората ,които най много плюят Шарп,всъщност не могат да си го позволят.А гроздето,което е високо е и кисело-знаете приказката.
    Не случайно всички искат да работят с Шарп : Сони, Тошиба,ЛДжи,Филипс,Пайниър и т.н.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    100
    #20

    Re: Samsung vs. Sharp

    Аз имам плазма на Самсунг от 2005 г и съм много доволен. И не се изказвай толкова крайно, защото е без покритие.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #21

    Re: Samsung vs. Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    Самсунг винаги са били и ще си останат посредствена марка -ширпотреба:евтино за населението.Включително и в този форум няма нито едно положително мнение на собственик.Подчертавам на собственик!!!
    Занесеш ли го в къщи и започваш да стискаш зъби,за да не разберат останалите колко са зле нещата в действителност.Моите лични наблюдения са евтини материали ,компютърен монитор и ТВ тунер.Почти същото важи за Сони.
    Съжалявам да го кажа,но хората ,които най много плюят Шарп,всъщност не могат да си го позволят.А гроздето,което е високо е и кисело-знаете приказката.
    Не случайно всички искат да работят с Шарп : Сони, Тошиба,ЛДжи,Филипс,Пайниър и т.н.
    Много крайно мнение... ! По принцип можеш с ВСЯКА марка да се набуташ и после да стискаш зъби! А и доколкото гледам цените новите SAMSUNG май вече изпревариха SHARP по цена така че и високото грозде е под въпрос.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #22

    Re: Samsung vs. Sharp

    n8852, не мога изцяло да се съглася с теб. Поне не за настоящия момент.
    Кажи ми кои са свестните модели на Шарп, които се продават в БГ в този момент. Абсолютно всеки един от тях отстъпва на прекия си конкурент от Самсунг. Не отричам факта, че Шарп са производителн на изключителни матрици на най-високо ниво, но крайния им продукт, който пускат в момента на пазара не е на нивото на Самсунг. По това, което чета се очакват наистина техни добри модели в продажба, но нещо се бавят с пускането им при нас.
    Другото изключително важно е, напълно адекватната ценова политика на Самсунг у нас. Цените се движат абсолютно адекватно и димамично. Гамата им от модели е изцяло подновена от най-ниския до топ класа като от всеки модел има различни разцветки и други дребни добавки като тунери и тн.
    Ако не беше ТМ да пусне няколко модела на Шарп все още Х20 щеше да виси в ИСУ на 3000 лева. Един изключително добър техен модел - XL2 кисне на цена от 3500 лева от сума ти време. Кой ще даде тези пари при положение, че това е най-скъпия 42 инча с 100 херца на пазара?
    Явно Шарп залагат на това да правят матрици за други марки отколкото на добри техни модели в последната 1 година.
    Преди една година Шарп са ми били абсолютен фаворит, но не мога да отрека огромния им недостиг на качествени модели последните 9-12 месеца и ако трябва да правя някаква класация по марки бих ги сложил на едно о тпоследните места след Samsung, Philips, Sony, че и LG донякъде.
    Това е за мен реалноста и освен един приличен модел Х20 и едно бюджетно решение D44 не виждам какво друго бих препоръчал да се купи от тях.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #23

    Re: Samsung vs. Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Преди една година Шарп са ми били абсолютен фаворит, но не мога да отрека огромния им недостиг на качествени модели последните 9-12 месеца и ако трябва да правя някаква класация по марки бих ги сложил на едно о тпоследните места след Samsung, Philips, Sony, че и LG донякъде.
    Това е за мен реалноста и освен един приличен модел Х20 и едно бюджетно решение D44 не виждам какво друго бих препоръчал да се купи от тях.
    Абсолютно съм съгласен! Ще допълня че допреди 1 година Метро + Sharp бяха достойна конкуренция на TM + Samsung, обаче в момента нещата хич не стоят толкова добре. Което е лошо за нас потребителите разбира се!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,613
    #24

    Re: Samsung vs. Sharp

    Аз пък съм доволен от Самсунг-чето си 32S81 за 990лв. купено пролетта. Гледам си HD от HTPC през HDMI и нямам никакви оплаквания. И от цифровата кабеларка не се оплаквам. За тези пари беше перфектен избор. Е, сега има на същата цена 37S81, но при техниката е така. След време винаги си прецакан с цената. Самсунг имат много добра ценова политика в момента. Отлично съотношение цена-качество.
    Никога не съм разбирал т.н."маниаци", които почват да мерят "черното" и разни хиляди други дреболии. Влизат в сервизни менюта, ръчкат и проверяват какво ли не със съмнителна полза, а не гледат на ТВ-то просто като на вещ, която ще използват в свободното си време.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #25

    Re: Samsung vs. Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan

    Никога не съм разбирал т.н."маниаци", които почват да мерят "черното" и разни хиляди други дреболии. Влизат в сервизни менюта, ръчкат и проверяват какво ли не със съмнителна полза, а не гледат на ТВ-то просто като на вещ, която ще използват в свободното си време.
    Всеки с маниите си.
    Няма нищо лошо в това да изискваш техниката ти да е на високо ниво, отговарящо на високите ти изисквания.
    Аз лично не мога да си позволя да гледам некоректна картина при положение, че последните 14 години работя ежедневно на калибриран монитор и оправянето на най-малките отклонения в картината ми е работата.
    Аз поне "разбирам" хората от другата страна и не ги укорявам, че телевизора им е само вещ и им е все едно какво показва. Затова се произвеждат модели от 1000 до 100 000 лева.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,613
    #26

    Re: Samsung vs. Sharp

    Така казано мога да се съглася. Моето мнение е обаче, че е важно да има добро съотношение цена-производителност, а не производителност на каквато и да е цена. Примерно почти нищо освен HD от компа не ме задоволява. И на този вид сигнал съм доволен от показаното от непретенциозния ми Самсунг.
    Наистина - всеки с маниите си. Всъщност и аз имам, но към хардуера и спортните принадлежности. Примерно по-мощна видеокарта и по-добра ракета за тенис.
    Лазарус18 - от "приемливите маниаци си". Но тези от аудиофилските форуми никога не мога да ги приема. Тези, които чуваха разликата в посоката на кабелите.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Sharp RGBY или Samsung?
    От STX във форум Philips телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 28-11-11, 14:09
  2. SAMSUNG UE32D6510 или SHARP LC40LE820EV?
    От nunepa във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 15-07-11, 16:41
  3. Проблем с SHARP
    От Asklep във форум Sharp телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 27-08-10, 15:56
  4. SHARP CD-SW200
    От ALIEN във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 28-07-10, 18:42
  5. Мнение за SHARP 32"AD5E и SHARP 26"AD5E
    От dani35 във форум Sharp телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 20-12-07, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе