Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 58 от общо 58

Нов Samsung LE-40A856 - настройка, въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #46

    Re:Нов Samsung LE-40A856 - настройка, въпроси

    Два символа -показват месeца нa производство 8 и 9 ият от серийният номер): S4 (APR 2009)

    Как да определим месеца и годината на производство на телевизора ?
    Всеки може да провери 8-ия (Y-2005, L-2006, P-2007 год) и 9-ия (месец в шестнадесетичната система ) знак на серииния номер.
    Пример 1: хххххххLСхххххх - декември 2006.
    Пример 2: хххххххP3хххххх - март 2007.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    26
    #47

    Re:Нов Samsung LE-40A856 - настройка, въпроси

    Мерси, hristoslav2.

    А някой да има коментари за подсветката?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    125
    #48

    Re:Нов Samsung LE-40A856 - настройка, въпроси

    e kak S4 април 2009
    че аз го купих на 20.04.09

    той топъл топъл трябва да е бил
    за 20 дена
    кога го сглобиха, пласираха,
    че и митница мина,
    че до бургас дойде
    че и аз го купих
    бравуссс евала
    ама него вервам нещо

  5. azi
    azi е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    6
    #49

    Re:Нов Samsung LE-40A856 - настройка, въпроси

    Ейй, супер тема. От днес и аз съм собственик на това чудо - LE 46 A856. Тези дни ще викна Cabletel за телевизията, ще вържа xbox-а и PC-to и пак ще пиша.

    п.с. И при мен има леко по-светли участъци на черен екран, но не е голям проблем. Иначе всичо друго си е ок поне засега.

    п.п.с. Конфигурацията ми от устройства е следната:

    2x LCD TV's в различни стаи
    1 projector
    1 PC
    1 Wii
    1 x-box 360

    Има ли начин да вкарам всички сигнали в някакъв суич/кутия и от там да разпределям към телевизорите/проектора. И в тази връзка - възможността за безжична връзка чрез рутер ще ми е от полза ли в случая? При положение че искам да използвам телевизорите и като монитори за работа, а не само за филми.

    Благодаря предварително.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    20
    #50

    Re:Нов Samsung LE-40A856 - настройка, въпроси

    Здраве желаем ,


    И аз си взех преди 3-4 дена тази машинка .За сега съм много доволен ,прочетох цялата тема и проверих за тези бели петна ... не можах да ги видя или просто филма който съм гледал не е бил толкова тъмен . Използвам една от настройките по-горе, и съм доволен Dynamic Contrast ми е off и наистина има подобрение ... Вързал съм си X-box и PC .На x-box използвам HDMI кабел и картината е страхотна. PC-то и там не дава зле .. като взема и за него HDMI cabel мисля че ще има още по голяма разлика. Темата е наистина полезна защото доста хора виждам че са си взели точно този модел поздрави

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    15
    #51

    Re:Нов Samsung LE-40A856 - настройка, въпроси

    За гледане на филми на 40А856 използвам предварително зададените настройки от E.MODE - Кино (направо съм възхитен от този режим-цветовете и движенията са естествени), за кабелна телевизия ги изключвам на - ИЗКЛ и съм настроил ТВто на СТАНАДАРТ така както ми харесва , останалите режими ИГРИ и Спорт не ползвам, защото не ми допада как изглежда картината (твърде ярка и контрастна).
    Интересно е, че ако гледам филми с E.MODE на ИЗКЛ движенията са леко неестествени и забързани, предполагам, че режим Кино изключва 100те Hz (за това съдя по бързо движещите се малки текстове по време на реклама, които са замазани в този режим). Поправете ме ако греша. Жалко, че ТВто не разпознава само промяната на формата.
    Другото, което ми прави впечатление е, че при приближаване към екрана отблизо наблюдавам по контурите на образите зигзагообразни линиики, които не знам дали са смущения по сигнала, част от алгоритмите за подобряване на образа или ефект от разтягането на картината от 4:3 до 16:9. Сякаш това не се наблюдава на други марки телевизори.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #52

    Re:Нов Samsung LE-40A856 - настройка, въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Se4ko
    предполагам, че режим Кино изключва 100те Hz (за това съдя по бързо движещите се малки текстове по време на реклама, които са замазани в този режим). Поправете ме ако греша. Жалко, че ТВто не разпознава само промяната на формата.
    Другото, което ми прави впечатление е, че при приближаване към екрана отблизо наблюдавам по контурите на образите зигзагообразни линиики, които не знам дали са смущения по сигнала, част от алгоритмите за подобряване на образа или ефект от разтягането на картината от 4:3 до 16:9. Сякаш това не се наблюдава на други марки телевизори.
    Toчно така режим кино изключва 100Hz
    за контурите-дължи се на обработката на сигнала във видеопроцесора /HALLO ефект-имат го всички LCD-та/ както и от ъпскелинга

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #53

    Re:Нов Samsung LE-40A856 - настройка, въпроси

    Se4ko, виж дали не си увеличл прекалено Sharpness опцията. Понякога тя прави този дефект с контурите. Общо взето трябва да е на минимум или изключена.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    15
    #54

    Re:Нов Samsung LE-40A856 - настройка, въпроси

    Sharpness e на 10, но ще експериментирам и с по-ниски стойности. Другото което ми прави впечатление е, че този телевизор минимизира разликите между цифрова и аналогова телевизия. Това което имам впредвид е, че на старото ТВ с електроннолъчева тръба цифровата телевизия изглеждаше доста по-добре от аналоговата. Тук ме изненадва приятно образа на аналоговата, почти без снежинки и смущения и ако не бяха филмовите канали сигурно щях да разкарам цифровата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    20
    #55

    Re:Нов Samsung LE-40A856 - настройка, въпроси

    Здр, имам едно въпросче .От къде мога да си купя Dvi cabel to HDMI обаче да е поне 5м в повчето вриги продават само 1,8м и нмога да си вържа тв-то за пц-то ...
    и др. въпрос някой да пускал LE-46A856 през PC обаче с подобна комбинация Dvi to HDMI има ли чуствителна разлика ?

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #56

    Re:Нов Samsung LE-40A856 - настройка, въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от yozone
    Здр, имам едно въпросче .От къде мога да си купя Dvi cabel to HDMI обаче да е поне 5м в повчето вриги продават само 1,8м и нмога да си вържа тв-то за пц-то ...
    и др. въпрос някой да пускал LE-46A856 през PC обаче с подобна комбинация Dvi to HDMI има ли чуствителна разлика ?
    То това е начина за свързване. Другото е компромис.
    Ето ти линк:
    http://www.roline-bg.com/product.php...=11.04.5552-10
    Продават се в магазините по Раковска.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    20
    #57

    Re:Нов Samsung LE-40A856 - настройка, въпроси

    Мерси ще потърся днес .

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #58

    Re:Нов Samsung LE-40A856 - настройка, въпроси

    Аз дапопитам имали начин да пускам 720п, 1080п клипчета и филми ма не от ПС-то
    а да ги конвертирам и после през УСБ-то или от Х360-то да се плейват
    че ПС-то ми е бая слабо несъм го упгрейдвал от сумати години
    ТВ-то е лудница за тези пари няма конкурент просто
    но моят модел е дефектен докараха миго с изгорял пиксел а вече количествата са се изчерпали ( искаха да ми предлагат други модели за тези пари но аз се интересувам от този ) и след няколко дена щесе обада да ги питам дали ще вкарват от него още бройки за ивентуална подмяна ако не ще си искам парите и ще чакам да паднат някои от подобрите модели на Philips

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. SAMSUNG UE-32ES6100 настройка интернет
    От mjj във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 16:01
  2. Samsung UE40ES6100 - настройка
    От Mariya1122 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-12, 21:29
  3. Настройка картина на Samsung UE-40EH5450
    От vini_71 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 07-08-12, 10:49
  4. Настройка на картина на Samsung LE 37D550
    От boyan1980 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 22-12-11, 12:29
  5. Помощ за настройка на дистанционни на Samsung
    От kraimirr във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 08-07-11, 19:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе