Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с часовата зона на Samsung ТВ ( Samsung TV time zone problem)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    6
    #1

    Проблем с часовата зона на Samsung ТВ ( Samsung TV time zone problem)

    Здравейте,
    Собственик съм на UE-40B6000 телевизор.
    С CI Modul съм и с карта на оператора. Появи се следния проблем при EPG.
    Ако си настроя часа на телвизора се получа проблем с EPG. Почва да показва предаванията, които са след 3 часа като текущи.
    Ако го оставя на автоматино настройване на часа показва правилното предаване но с грешен час и всеки път трябва да смятма +3 часа за да разбера кога ще го дават.
    Няма настройка за часовата зона. Идеи ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2

    Re:Проблем с часовата зона на Samsung ТВ ( Samsung TV time zone problem)

    В същото меню където настройваш часа на ръчно или автоматично няма ли и Timezone? Активно е само на автоматично, на ръчно става сиво и не може да го избереш. При мен на C630 е така, но на P2470HD Timezone опцията липсва

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #3

    Re:Проблем с часовата зона на Samsung ТВ ( Samsung TV time zone problem)

    biro сподели впечатления от твоя C63O - http://www.televisioninfo.com/conten...eview-1669.htm
    че в момента е най-продавания модел в цяла Европа. Матрица (мат-гланц), размер, обработка на сигнал и т.н.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #4

    Re:Проблем с часовата зона на Samsung ТВ ( Samsung TV time zone problem)

    Ми ето ги впечатленията (телевизора го имам от 6 дни):

    Матрицата не знам какъв тип е но май е АА тъй като при голям ъгъл черното леко синее, но това се забелязва много трудно. Покритието е мат но едитн такъв особен, не е толкова силно матирано като стария ми компютърен монитор самсунг SyncMaster 740n но не е и толкова гланцирано като на лаптопа ми. Отблясъци се забелязват но трябва да се заглеждаш.

    Размера е 32" разстоянието 2.7 метра, преди това ползвах 21" CRT, като размер ми се струва малко голям, ако имаше 30" щеше да е перфектен. Някои във форума казвахе, че след 1 седмица ползване ще ми се струва малък - е не съм съгласен с тях.

    Обработката на сигнал не знам как да я коментирам, картината е много добра на цифрова кабелна с CAM, нямам HD канали но всички останали са перфектни. На аналогов сигнал не съм го пробвал, но мисля че ще е зле защото от години не ползвам аналогова тв и съм свикнал на цифрова.

    Както казват в ревюто от горния линк тъч бутоните на самия телевизор се виждат много трудно, за разлика от 2470HD на който светят в червено при докосване и след секунди изгасват.

    Аз се бях запътил за 32C650, но не ми хареса в магазина. По средата долу има една пластмасова хуйня която стои много грозно и го прави V-образен и груб. На С630 няма интернет приложения (youtube, facebook, т.н) както при С650, чудно ми е за какво ли са ги сложили и кой ще се хване да чати през дистанционното. Иначе С630 има LAN порт през който гледам шерната медия от компа, а също и възможност за wifi адаптер - който не смятам да закупувам. Има 2 USB порта.

    Не можах да разбера от каде да видя каква е матрицата и колко е заработката въпреки че следвах обясненията в темата. По задния панел няма лепенки с код на матрицата, през решетката се вижда лепенка но на нея няма нищо като АА01 или SQ01, в сервизното също не можах да разбера каква е матрицата.

    И тва е, ако имате въпроси относно С630 питайте.


  6. SAGE
    Guest
    #5

    Re:Проблем с часовата зона на Samsung ТВ ( Samsung TV time zone problem)

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Ми ето ги впечатленията (телевизора го имам от 6 дни):

    ........................

    Размера е 32" разстоянието 2.7 метра, преди това ползвах 21" CRT, като размер ми се струва малко голям, ако имаше 30" щеше да е перфектен. Някои във форума казвахе, че след 1 седмица ползване ще ми се струва малък - е не съм съгласен с тях.

    Изчакай поне да мине 1 седмица , пък и срока не е строго определен, но със сигурност след време ще ти се струва малък.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    4
    #6

    Re:Проблем с часовата зона на Samsung ТВ ( Samsung TV time zone problem)

    Цитат Първоначално публикувано от Tonygl
    Здравейте,
    Собственик съм на UE-40B6000 телевизор.
    С CI Modul съм и с карта на оператора. Появи се следния проблем при EPG.
    Ако си настроя часа на телвизора се получа проблем с EPG. Почва да показва предаванията, които са след 3 часа като текущи.
    Ако го оставя на автоматино настройване на часа показва правилното предаване но с грешен час и всеки път трябва да смятма +3 часа за да разбера кога ще го дават.
    Няма настройка за часовата зона. Идеи ?
    Има ли решение на проблема на колегата Tonygl? Имам същия проблем със SAMSUNG LE-37B530 и получавам час от оператора. Проблемът е, че не мога да задам часова зона никъде в менютата и всички часове са с отместено време. Няма ли възможност някъде из сервизното меню да се настрои това? Благодаря предварително .

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Проблем с часовата зона на Samsung ТВ ( Samsung TV time zone problem)

    Часовата зона зависи от това коя държава си избрал след фабрични настройки. Ако липсва България или при неин избор се дезактивира DVB-C тунера, то избери страна, която е в същата часова зона - например Финландия! И после настройките на автоматично и всичко ще си дойде на мястото, ако операторът подава коректно информацията за часа. Успех.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    4
    #8

    Re:Проблем с часовата зона на Samsung ТВ ( Samsung TV time zone problem)

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Часовата зона зависи от това коя държава си избрал след фабрични настройки. Ако липсва България или при неин избор се дезактивира DVB-C тунера, то избери страна, която е в същата часова зона - например Финландия! И после настройките на автоматично и всичко ще си дойде на мястото, ако операторът подава коректно информацията за часа. Успех.
    Благодаря, ще опитам . Поздрави!

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    4
    #9

    Re:Проблем с часовата зона на Samsung ТВ ( Samsung TV time zone problem)

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Часовата зона зависи от това коя държава си избрал след фабрични настройки. Ако липсва България или при неин избор се дезактивира DVB-C тунера, то избери страна, която е в същата часова зона - например Финландия! И после настройките на автоматично и всичко ще си дойде на мястото, ако операторът подава коректно информацията за часа. Успех.
    Странно - в меню държави -> цифрова тв, имам доста ограничен избор - общо взето няма държави от GTM+2 зоната

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Проблем с часовата зона на Samsung ТВ ( Samsung TV time zone problem)

    Не съм наясно със Samsung, но при Panasonic държавата се избира веднага след фабрични настройки. Опитай.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    4
    #11

    Re:Проблем с часовата зона на Samsung ТВ ( Samsung TV time zone problem)

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Не съм наясно със Samsung, но при Panasonic държавата се избира веднага след фабрични настройки. Опитай.
    Имам меню, което извиква всички настройки наново - Plug 'n play, но мисля, че ще ми изкара същият списък от държави, между които да избирам .

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:Проблем с часовата зона на Samsung ТВ ( Samsung TV time zone problem)

    Няма ли някой със самсунг да се изкаже? Не знам какво е това меню, аз те съветвам да върнеш към фабрични настройки телевизора и да видиш какъв избор ще ти предложи. Само дето ще трябва после да си наредиш наново каналите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Problem sys Samsung C650!!!
    От GreyShadow във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-10-11, 17:16
  2. Samsung LE-46C750 - проблем с настройката на часовата зона!
    От bdachev във форум Samsung телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 30-05-11, 10:13
  3. Samsung LE19A650A1 problem
    От Yarlan във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 13-11-08, 01:46
  4. Problem Samsung TV
    От Smurfa във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 13-11-06, 19:56
  5. problem sys cd Samsung
    От gudzi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-03, 02:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе