Резултати от 1 до 9 от общо 9

LG 32LH3000 или Samsung LE-32B450 ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    5
    #1

    LG 32LH3000 или Samsung LE-32B450 ?

    Здравейте!

    Колебая се кой от тези два телевизора да избера:
    - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09052012
    - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09051444

    Искам да ползвам телевизора и за връзка към лаптоп с HDMI изход. Играе ли роля това че LG-то е Full HD, a Samsung-a HD Ready при положение, че са 32"? Може ли да се каже кой е по надежден от двата?

    Като допълнение с няколко реда искам да опиша "честното" обслужване в един от Техномаркетите.
    Отивам днес във въпросния Техномаркет и виждам телевизора Samsung LE-32B530 на промоция за 740лв. На въпроса ми дали цената е за мострата той ми отговори, че имат още от модела които са в кашоните си. След като реших да го купя консултанта ме прати към мястото за изпробване на телевизорите, където да изчакам да ми го донесат. Дойде друг консултант, който заяви ,че били свършили бройките и останала само мострата, която била отворена преди няколко часа. Работата била там че имали 1 телевизор мостра и 1 на склад. Тази сутрин като решили да пуснат телевизора на промоция изкарали този от склада, а другия който си е бил мостра от повече време го пратили на щанда с фотоапаратите. Вече започнах да се съмнявам дали има нещо вярно в приказките на момчето . Съмненията ми се изпариха напълно, когато забелязах че по телевизора, за който ми казва, че е от няколко часа отворен, имаше достатъчно количество прах за да е бил бърсан последно най-рано преди 3-4 дни. Приветливия консултант каза, че няма никакъв проблем да се изчакат 2-3 дни и да се купи нов телевизор тъй като чакали доставка.
    Цената щяла да остане промоционална :D. Качи се и до офиса да провери със сигурност кога ще престигне доставката и промени срока на до седмица . Опита се да ме убеди да запазя телевизор от новата пратка като оставя капаро, защото щели да ги изкупят като "топъл хляб" . Естествено се отказах. Слетобяда като се прибрах звъннах на въпросния магазин без да обяснявам нищо и попитах за същия телевизор дали го имат , и дали чакат доставка. За моя "изненада" момичето по телефона ми обясни, че не чакат доставка и нямат намерения да поръчват този телевизор.
    Такава е картинката и е отвсякъде ясна. Ако въпросния консултант беше честен и беше казал че телевизора е мостра на месец- два можеби щях да го взема.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #2

    Re:LG 32LH3000 или Samsung LE-32B450 ?

    SAMSUNG LE-32C450
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09071164

    При размер 32" няма значение дали е Full HD или HD Ready. Няма да забележиш видима разлика -освен ако не го гледаш от 60см.

    Samsung LE-32B530 няма как да получат нова доставка защото е спрян от производство вече 5 месеца.

    Новите модели са

    SAMSUNG LE-32C530
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09070936

    SAMSUNG LE-32C550
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09073185

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    8
    #3

    Re:LG 32LH3000 или Samsung LE-32B450 ?

    а как работи USB входа на самсунга? плейва ли авита?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #4

    Re:LG 32LH3000 или Samsung LE-32B450 ?

    Цитат Първоначално публикувано от silvestarjunior
    а как работи USB входа на самсунга? плейва ли авита?
    А защо не пробваш на място в магазина ? Качи си едно AVI на флашката и тествай телевизора.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #5

    Отговор: LG 32LH3000 или Samsung LE-32B450 ?

    Samsung LE 32B450 - интересува ме конкретно за този модел, ако му липсва ориг. дистанционно има ли някакъв вграден "джойстик" с който да се управляват всички настройки и въобще за тези LCD LED TV, ако се намерят без ориг им дистанционни имат ли такива вградени "джойстици", енкодери, механични бутони, с които всичко да им се настройва или го има само при някои модели

    Питам, понеже досега ползвам кинескопски тв и едно ЛЕД Тв HORIZON, което има такъв джойстик, но не съм пробвал дали с него има достъп до всички настройки, а сега си търся евтин употребяван ТВ за кухнята

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6

    Отговор: LG 32LH3000 или Samsung LE-32B450 ?

    Всички модели имат бутони за управление (отпред, отстрани или отзад) ... дали все още работят е друг въпрос, но пък и всичко може да се управлява с универсално дист. у-е при липса на оригиналното такова.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #7

    Отговор: LG 32LH3000 или Samsung LE-32B450 ?

    Да, вече разгледах, че се предлагат най-различни оригинални и заместители на дистанционното(из алиекспрес, ибей, продавалници и др.) дано покриват всички функции, но на първо време да е добре да има някакъв вграден джойстик с достъп до всички настройки - смяна на източници, набиране на канали с тунера и т.н., понеже ако си вземаш Тв за 40 лв, да не се налага да му търсиш RC за още толкова - и не съм наясно универсалните доколко покриват функциите на конкретен модел. Имам разни евтини уж универсални, при които ръчно вкарваш 3 или 4 цифрен код за модела, или автоматично му подават кодове на устройството, докато реагира, но не могат да покрият всички функции както оригиналното, а те се оказват важни. Чувал съм и за разни програмирани с точност за модел по магазините за електроника като Елимекс, но никога не съм пробвал такова и т.н.

    ето за по 2 лв от битака универсални и 2 на самсунг, но за аудио техника предназначени
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от morandis; 07-05-18 в 14:27.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #8

    Отговор: LG 32LH3000 или Samsung LE-32B450 ?

    То няма какви функции да търсиш в бюджетни модели, а и новите вече са дистанционни с по 10 бутона - няма вече дист. с всички опции на бутон.
    Обикновено на панела са най-важните бутони , с които се управлява всеки тв - вкл./изкл., меню + канал нагоре и надолу , усилване и намаляване на звука, които играят ролята и на навигационни бутони - повече не е необходимо.
    В Лидл от време на време има универсално с дисплей за 11лв - ползвам такова от години за различни CRT (Томсън/Самсунг) .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #9

    Отговор: LG 32LH3000 или Samsung LE-32B450 ?

    @morandis Виж ето ТУК . Огледай кое е като оригиналното за твоя ТВ и поръчвай. Аз си взех едно от там за моя Самсунг и вече 2ра година няма никакви грижи!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да свържа домашно кино Samsung към tv/monitor Samsung
    От zdravkich във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-16, 15:51
  2. PANASONIC TX-L47ET50E vs LG 47LA641S vs SAMSUNG UE-46F6170 vs SAMSUNG UE-46F5000
    От mrowcp във форум LG телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 29-10-13, 21:57
  3. Продавам / Заменям Samsung Ativ Tab P8510 32GB за Samsung Galaxy Note Tab N8000
    От Mihailov във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 16-08-13, 22:53
  4. Отговори: 11
    Последно: 05-02-11, 22:57
  5. Отговори: 0
    Последно: 07-10-10, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе