Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 111

Мнения за Samsung UE40C7000

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #31

    Re:Мнения за Samsung UE40C7000

    Цитат Първоначално публикувано от portokala123
    Ама как да няма с какво да го заредиш Зареждаш го с daemon tools и после си пускаш PowerDVD 10 или Total Media Theatre 3 и си избираш в какъв формат да го пусне. И двате плеара подържат почти всички формати: анаглифно, checkboard, HDMI 1.4, презредово, през кадър. Вече зависи с какъв телевизор си, дали имаш HDMI 1.4 видео карта (ATI 5000-6000, Nvidia 400-500).
    Значи,гледай сега и аз така си мислех,но не става при мен. С Windows XP SP3 съм,ако има значение...накаква стара Nvidia,в момента не мога да ти я кажа...Имам 3 .iso файла с блу-рей 3Д ,направил съм на двата хаш проверка,другият е свален от сървър.Нито един не може да се отвори с имидж програма.Програмата ги зарежда,но във виртуалния диск не пише нищо като име,все едно е празен,като кликна на него излиза съобщение за "несъответствие с Windows или повреден файл" .С други .iso файлове нямам проблеми.С Total Media Theatre се опитах да ги отворя от виртуалния диск но на двата файла ми дава,че не разпознава 3Д устройства.....С DVDFab отворих и копирах .iso в/у нард диска.Вече папката с файловете са като нормално блу-рей.Кажи сега твоето мнение.Искаш да кажеш,че ти успяваш да ги отвориш ли?Аз нямам идея.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    36
    #32

    Re:Мнения за Samsung UE40C7000

    Цитат Първоначално публикувано от portokala123
    Ама как да няма с какво да го заредиш Зареждаш го с daemon tools и после си пускаш PowerDVD 10 или Total Media Theatre 3 и си избираш в какъв формат да го пусне. И двате плеара подържат почти всички формати: анаглифно, checkboard, HDMI 1.4, презредово, през кадър. Вече зависи с какъв телевизор си, дали имаш HDMI 1.4 видео карта (ATI 5000-6000, Nvidia 400-500).
    С две думи не става,моята видео карта е АTI 4570 http://www.notebookcheck.net/AMD-ATI...0.13885.0.html .A това какво предтавляпва HDMI 1.4,каква е разликата от обикновенното HDMI.То телевизора май не поддържа HDMI 1.4.Колкото до филмите iso,ги подкарвах с daemon tools и после PowerDVD 10 и Total Media Theatre 3,но не знам защо някои не тръгвайа,даваха ми грешки,а някои се работеха,но ефект 3д нямаше!Сигорно,защото видео картата ми не е подходяща.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    42
    #33

    Re:Мнения за Samsung UE40C7000

    Здравейте!
    От скоро имам 40C7000. Като цяло съм много доволен от него ,но има някой забележки...

    Забелязвам , че има следния неприятен момент в картината: при бързо движещи се обекти в картината (например при мачове или при течащи надписи отдолу на екрана) се получава едно "назъбване" на контурите и самите стават леко на "линии". Опитах с различни опции по настройките , но не можах да ги отстраня (включвах и Motion Plus)
    Искам да попитам някой забелязал ли това. Можели да се изчисти от настройките ???

    Дали си заслужава да качваме новия firmware ? :rolleyes: Имали някакви подобрения ?


  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #34

    Re:Мнения за Samsung UE40C7000

    Така се получава от недобра обработка на сигнала - деинтерлейсинг. По принцип Самсунг са с една от най-добрата обработка.
    Виж все пак настройката на Film Plus.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    36
    #35

    Re:Мнения за Samsung UE40C7000

    Aз не съм забелязал при моя да има такива работи(назъбване).Дай малко инфо как се ъпдейтва .И това Motion Plus някаде от менюто ли се пускаше?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    42
    #36

    Re:Мнения за Samsung UE40C7000

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Така се получава от недобра обработка на сигнала - деинтерлейсинг. По принцип Самсунг са с една от най-добрата обработка.
    Виж все пак настройката на Film Plus.
    т.е. искаш да кажеш ,че TV 40C7000 не може да се справи с обработка на сигнала или при всеки друг TV би се получело това в някаква степен по-лошо

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #37

    Re:Мнения за Samsung UE40C7000

    Обработката на interlaced сигнала от цифровата/ДВД не е лека задача и всеки телевизор има проблеми в голяма или по-малка степен. При Самсунг, при правилни настройки тези проблеми са по-малко видими.
    Имай предвид, че понякога това назъбване идва лошо миксиран видео сигнал и дори и процесори по няколко хил. долара не го оправят.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    42
    #38

    Re:Мнения за Samsung UE40C7000

    А имали отношение (значение) тогава качеството на подавания цифров сигнал от кабелния оператор ??
    Доколкото разбрах деинтерлейсинг е ефект от преобразуването на сигнал от презредова в прогресивна развиква http://wiki.xakep.ru/Default.aspx?Pa...ookieSupport=1

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #39

    Re:Мнения за Samsung UE40C7000

    Да, това е точния процес.
    Качеството на подавания сигнал винаги има значение.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    4
    #40

    Re:Мнения за Samsung UE40C7000

    Здравейте, аз също си взех наскоро С7000. Днес си взех 3Д очилата модел SSG-V2100 AB. Свалих си няколко трейлъра от biohemmet.se. Качих ги на флашка и ги подкарах с плеяра на телевизора. Включих си настройките за 3Д и наистина картината стана размазана. Сложих очилата, включих ги от копчето, но нямаше никакъв ефект. Картината си се вижда размазана и с и без очилата. Същият е ефекта и при функцията 2Д към 3Д на телевизията.Очилата имат нова батерия, червения индикатор светва като натисна копчето за пускане. Почвам да си мисля да не са прецакани очилата. Ако някой може да ми помогне.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    36
    #41

    Re:Мнения за Samsung UE40C7000

    Цитат Първоначално публикувано от Ivo79
    Здравейте, аз също си взех наскоро С7000. Днес си взех 3Д очилата модел SSG-V2100 AB. Свалих си няколко трейлъра от biohemmet.se. Качих ги на флашка и ги подкарах с плеяра на телевизора. Включих си настройките за 3Д и наистина картината стана размазана. Сложих очилата, включих ги от копчето, но нямаше никакъв ефект. Картината си се вижда размазана и с и без очилата. Същият е ефекта и при функцията 2Д към 3Д на телевизията.Очилата имат нова батерия, червения индикатор светва като натисна копчето за пускане. Почвам да си мисля да не са прецакани очилата. Ако някой може да ми помогне.

    Не са прецакани очилата!За да гледаш 3д филми ти трябва 3д устройство(blu-ray 3d player,плейстейшън 3)и високо скоростен кабел,абе с две думи трябва да дадеш още 700лв.Единствения проблем,е че в магазина не ти го казват това.И аз имам като твоя проблем.Колкото да провериш очилата,дали работят,вкл1чи 3д-то примерно на бтв,и пусни очилата,не трябва да виждаш размазано с тях,трябва да видиш само малко дълбочина на картината,но ефекти 3д няма да видиш.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    42
    #42

    Re:Мнения за Samsung UE40C7000

    Цитат Първоначално публикувано от 1124

    Не са прецакани очилата!За да гледаш 3д филми ти трябва 3д устройство(blu-ray 3d player,плейстейшън 3)и високо скоростен кабел,абе с две думи трябва да дадеш още 700лв.Единствения проблем,е че в магазина не ти го казват това.И аз имам като твоя проблем.Колкото да провериш очилата,дали работят,вкл1чи 3д-то примерно на бтв,и пусни очилата,не трябва да виждаш размазано с тях,трябва да видиш само малко дълбочина на картината,но ефекти 3д няма да видиш.
    Това не е вярно може и от Media Player на ТВ да се изпробва и гледа 3D. Аз лично гледах на моя С7000 3D от флашка- трейлър от http://www.biohemmet.se/blandade3dvideosihd.php и да ви кажа беше много яко особено клипчето Vignettes for "Earth Song in 3D" from This Is It - 3D бешо много яко
    така, че чакам с нетърпение да се появят повече заглавия.
    Като се включи 3D на ТВ и после се натисни бутона на очилата вече от тук нататък автоматично следят сигнала от тв-то , т.е. ако няма сигнал се изключват .
    Относно преобразуването от 2D към 3D мога да кажа , че ако сигнала е HD и то Full (например немските HD канали) преобразуването е много добро. Не може да очакваш ако сигнала е скапън да получиш качествен ефект.Не мога да разбера защо много хора казват ,че не е добро това преобразуване в 3D ???

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    4
    #43

    Re:Мнения за Samsung UE40C7000

    Да така е, прав е freedom, просто не съм бил включил от tools: 3D Sync и за това не е имало връзка между телевизора и очилата. Сега всичко е ОК и наистина нямам проблем с пускането на трейлърите през флашка. Ефекта е много добър.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    42
    #44

    Re:Мнения за Samsung UE40C7000

    Искам да попитам някой знаели защо изчезна support в bg сайта на Samsung .
    http://www.samsung.com/bg/consumer/t...ail&returnurl=
    Това ме интересува относно качване на последната версия на firmware .На сайта на UK http://www.samsung.com/uk/consumer/t...il&tab=support го има, но незнам дали от там е редно.
    Някой до сега направели вече update с тази версия (T-VALDEUC-3005.1). Моля , ако някой има впечатления да сподели!

  18. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #45

    Re:Мнения за Samsung UE40C7000

    Цитат Първоначално публикувано от freedom
    Това не е вярно може и от Media Player на ТВ да се изпробва и гледа 3D. Аз лично гледах на моя С7000 3D от флашка- трейлър от http://www.biohemmet.se/blandade3dvideosihd.php и да ви кажа беше много яко особено клипчето Vignettes for "Earth Song in 3D" from This Is It - 3D бешо много яко
    така, че чакам с нетърпение да се появят повече заглавия.
    Аз съм свалил 1TB blu-ray дискове, малко ли ти се виждат

    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за SAMSUNG UE-32H6200
    От pifivo във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 28-07-14, 06:24
  2. МНЕНИЯ ЗА SAMSUNG LE-32D450
    От nolan във форум Samsung телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 19-11-11, 21:12
  3. Мнения за Samsung PL100
    От hristoxm във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 24-04-11, 11:23
  4. Мнения за Samsung LE-37B651
    От mkastra във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 25-05-10, 11:08
  5. SAMSUNG PS-50C62HX мнения ?
    От RICARIA във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 13-02-08, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе