Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43
Like Tree10Одобрявам

SAMSUNG или LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #1

    SAMSUNG или LG

    Кой телевизор да си купя!? Или да изчакам още малко време за новите модели !?
    Телевизор LG 47LA641S 3D LED


    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...7LA641S-3D-LED
    или

    Телевизор SAMSUNG UE-46F6400 3D LED

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...46F6400-3D-LED

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2

    Отговор: SAMSUNG или LG

    Бях пред подобна дилема само че за LG 47LA690S i Samsung 46F6500 и избрах LG след като установих че маже по-малко на "теста с японката" ,е тогава на везните натежаха и петте години гаранция който даваха в периода, но не бяха решаващи-ако Самсунга ме беше грабнал много повече щях да взема него но не успя

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #3

    Отговор: SAMSUNG или LG

    Благодаря ти за коментара, в момента Самсунга е с промо в Технополис със много готино дистанционно
    Много се колебая Имам колега с подобен Самсунг от същата серия и е супер доволен

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #4

    Отговор: SAMSUNG или LG

    При LG можеш да изключиш всякакви възможни филтри, които "подобряват" картината, което лично за мен е +

  6. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #5

    Отговор: SAMSUNG или LG

    Цитат Първоначално публикувано от myst3 Виж публикацията
    При LG можеш да изключиш всякакви възможни филтри, които "подобряват" картината, което лично за мен е +
    Е че при Самсунга не може ли ?? Това да гледаш филм с включени "екстри" си е жив мазохизъм ! Чак се чудя че жената не намира разлика при двата варианта,а на мен да ми предлагат най-новите филми директно от Холивуд ,но да трябва да ги гледам с "театралния ефект" който се получава с подобрителите директно им отказвам !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #6

    Отговор: SAMSUNG или LG

    Ама много интересно във всички ревюта по интернет има различни класификации!!! Самсунг го дават в размера си един от най-добрите ТВ-та за 2013 г. А там ЛГ дори го няма!?!?!?? Различна ревюта - луда работа. Самсунга има и Micro Dimming и специфичните си екстри свързани с по-добрата картина, ЛГ-то няма оптимизиране на контраста...

    - - - - - - - - - -

    Купих си LG-то вчера Направих бърз тест с HD филм, 3D филм - страхотна картина, менюто е интересно Свързах го с Wi Fi, но съм сложил и LAN - кабелът (нужен ли е?). Препоръчайте добър плеър с добри субтитри. Пробвах с GOM и KM, но не ми харесаха субтитрите. Дайте полезни съвети за приложения и какво е хубаво да си дръпна на ТВ и на Лаптопа! Ще разцъкам и Miracasta-та скоро Пишете ще се радвам на полезни съвети !!! Благодаря предварително !!! Телевизорът е Телевизор LG 47LA641S 3D LED

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...7LA641S-3D-LED

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Отговор: SAMSUNG или LG

    Цитат Първоначално публикувано от Geronimo1982 Виж публикацията
    Ама много интересно във всички ревюта по интернет има различни класификации!!! Самсунг го дават в размера си един от най-добрите ТВ-та за 2013 г. А там ЛГ дори го няма!?!?!?? Различна ревюта - луда работа. Самсунга има и Micro Dimming и специфичните си екстри свързани с по-добрата картина, ЛГ-то няма оптимизиране на контраста...



    - - - - - - - - - -

    Купих си LG-то вчера Направих бърз тест с HD филм, 3D филм - страхотна картина, менюто е интересно Свързах го с Wi Fi, но съм сложил и LAN - кабелът (нужен ли е?). Препоръчайте добър плеър с добри субтитри. Пробвах с GOM и KM, но не ми харесаха субтитрите. Дайте полезни съвети за приложения и какво е хубаво да си дръпна на ТВ и на Лаптопа! Ще разцъкам и Miracasta-та скоро Пишете ще се радвам на полезни съвети !!! Благодаря предварително !!! Телевизорът е Телевизор LG 47LA641S 3D LED

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...7LA641S-3D-LED

    Според мен си направил грешка колега..., но все пак честито! По-добрия телевизор е F6500 - 100Hz матрица!

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #8

    Отговор: SAMSUNG или LG

    100hz ама друг път, след софтуерните магарии (тряптящи подсветки, вкарващи кадри) - да, без тях - някой друг път. Да не говорим за артефактите и прочие дефекти, опера ефект и т.н., които се получават от софтуерните залъгалки. Ако имаше 100hz VA/IPS, отдавна щяхме да им се радваме и н при мониторите, но не - няма такова животно, май няма и да има скоро. Само при TN има 100~144hz.

  11. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #9

    Отговор: SAMSUNG или LG

    Здравей!Първо честито за придобивката и дълги часове надежна работа на TV-то ти пожелавам.Второ и двете марки не са лоши и всичко е въпрос на вкус.Макар, че си го взел ще си позволя да кажа, че избора освен екстрите е и до цветовете на матрицата.Всеки човек ги вижда по различен начин.A това с тестовете е задължително просто флашката трябва да е винаги с купувача за да разбере колко може матрицата на различните марки и модели.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #10

    Отговор: SAMSUNG или LG

    TV-то е супер, пробвах му и 3D-то ... Страхотно е Има доста настройки по картината, но в последствие ще усетя кое е най-доброто за мене, визията му е много добра, а Самсунга външно доста по-зле изглежда. Аз не искам нещо лачено да си личи, че има прах от 100 км. :D. ЛГ-то е сиво със страхотна въртяща стойка, която се монтира лесно. Скоро ще дойде и VIVACOM TV - дано да е добро, иначе само с антена хванаха 15-ина канали, от които някои HD. Интересно ми е понеже го свързах със Wi-Fi Direct-а, но рутера ми е в хола и не е пълна връзката, ако му сложа директно LAN кабелът ще стане ли по-бърз при броузването понеже си пуснах пробен период и на VOYO.BG и ако сложа кабелът трябва ли да изключа Wi-Fi на TV-то!? Актуализирах го

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #11

    Отговор: SAMSUNG или LG

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    100hz ама друг път, след софтуерните магарии (тряптящи подсветки, вкарващи кадри) - да, без тях - някой друг път. Да не говорим за артефактите и прочие дефекти, опера ефект и т.н., които се получават от софтуерните залъгалки. Ако имаше 100hz VA/IPS, отдавна щяхме да им се радваме и н при мониторите, но не - няма такова животно, май няма и да има скоро. Само при TN има 100~144hz.
    Я пак си провери информацията - 100hz е матрицата, с включените допълнителни "екстри" картината става 400Hz софтуерно...
    P.S. Дизайна на LG - по-добър от този на F6500? WTF?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Я пак си провери информацията - 100hz е матрицата, с включените допълнителни "екстри" картината става 400Hz софтуерно...
    P.S. Дизайна на LG - по-добър от този на F6500? WTF?
    АКо ще и бял да е - прах пак ще има..., отделно вие не чистите ли вкъщи?
    Рамката на LG-то е в пъти по-дебела от тази на F6500 и по този начин не се създава усещане за borderless...
    Поздрави!

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #12

    Отговор: SAMSUNG или LG

    Geronimo1982, честито за придобивката!
    За плеъра - GOM не съм ползвал, но за KM съм сигурен, че има настройки за субтитрите. Разгледай ги и ги нагласи по свой вкус, не е нужно да сменяш софтуера.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #13

    Отговор: SAMSUNG или LG

    Телевизор SAMSUNG UE-46F6400 3D LED - още от самото начало на темата говоря за този модел ... 6500 го няма и незнам на каква цена е, н оТелевизор SAMSUNG UE-46F6510

    е 1699 лв. и доста над предвидените ми макс 1,400 лв. KM PLAYER е много добър !!!



    - - - - - - - - - -

    Става въпрос за прах всеки ден, разбира се че чистя що за въпрос имам си специален фибър.F6400 го разгледах детайлно в Технополис и LG ми хареса повече Въпрос на мнение е все пак, не ми хареса лъскащата стойка на Самсунг иначе за рамката може и да е по-тънка.

  17. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #14

    Отговор: SAMSUNG или LG

    Цитат Първоначално публикувано от Geronimo1982 Виж публикацията
    Интересно ми е понеже го свързах със Wi-Fi Direct-а, но рутера ми е в хола и не е пълна връзката, ако му сложа директно LAN кабелът ще стане ли по-бърз при броузването
    Връзката с рутера си е обикновен WiFi това с "директа" е за лаптопи и смартфони /ама аз поне не успях да се възползвам от него/ И с кабел няма да браузва по-бързо,просто с това процесорче и памет толкова си може,все пак е телевизор а не лаптоп,но това не е болка за умиране,като ти омръзне да си играеш с него и го разучиш няма да се сещаш че става и за интернет освен ако не ти се повреди компа-много по лесно е да си ровиш в нета от нещо предназначено специално за това а ако искаш да го видиш на голям екран цъкваш и го мяташ на телевизора
    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    P.S. Дизайна на LG - по-добър от този на F6500? WTF?
    Рамката на LG-то е в пъти по-дебела от тази на F6500 и по този начин не се създава усещане за borderless...
    За рамката си прав че на Самсунга е по-тънка ама тази четирикрака стойка.....баджанака си взе F7000 и понеже заедно после купувахме моя LA690S каза че неговия щеше да е перфектния телевизор ако беше със стойката на моя
    Този пост е редактиран от stivi; 13-01-14 в 21:41.
    Dominator одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #15

    Отговор: SAMSUNG или LG

    Да благодаря ти за Wi-Fi Direct пояснението...Сложих му кабела и пак засичаше малко в пробния период на VOYO.bg - не струват
    Стойката му е много якааааааааа А за 3D-то съм много доволен... гледах снощи Сталинград и много ми хареса, не натоварват пасивните очи и се вижда супер..., задължително изгасите всички други светлини и нощни лампички, за да се засили ефекта !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Samsung UE-40H6200 и Samsung UE-40H6400
    От evgenigs във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 29-08-14, 00:25
  2. PANASONIC TX-L47ET50E vs LG 47LA641S vs SAMSUNG UE-46F6170 vs SAMSUNG UE-46F5000
    От mrowcp във форум LG телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 29-10-13, 21:57
  3. Продавам / Заменям Samsung Ativ Tab P8510 32GB за Samsung Galaxy Note Tab N8000
    От Mihailov във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 16-08-13, 22:53
  4. Отговори: 11
    Последно: 05-02-11, 22:57
  5. Отговори: 0
    Последно: 07-10-10, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе