Резултати от 1 до 10 от общо 10

Формат на картината на Самсунг le37s71b

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    9
    #1

    Формат на картината на Самсунг le37s71b

    По подразбиране при включване на Тв-то картината е в авто формат. Той обаче не реагира на свити екрани на някои програми- БНТ НОВА и др., при БТВ е добре. Налага се да сменям формата от дистанционното на "разширение". Преди време забелязах плахи опити автоформата да си свърши работата, като разпъваше екрана, но само за миг. Пробвах всички настройки от менюто, без успех. Евентуално нещо в сервизното меню, но бих искал помощ от приятел. Та помагайте, ако се сетите нещо.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: Формат на картината на Самсунг le37s71b

    Откъде вземаш сигнал?

  4. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: Формат на картината на Самсунг le37s71b

    От кабелна телевизия.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Отговор: Формат на картината на Самсунг le37s71b

    Имах в предвид дали ползваш външен приемник, защото този модел телевизор от 2007 година не поддържа MPEG4 компресия?

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5

    Отговор: Формат на картината на Самсунг le37s71b

    Авто формата на Самсунг малко трудно уцелва , а и при канали като нашите , които излъчват WSS код за 16:9 , а реално пускат 4:3 материал изобщо няма шанс да уцели - сменяй ге ръчно , когато се налага - поне на старите им дистанционни има такъв бутон.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    9
    #6

    Отговор: Формат на картината на Самсунг le37s71b

    С външен приемник съм, но сравнявам с друг Самсунг, който обаче "поддържа MPEG4 компресия" и няма проблеми. Възможно ли е това да е "ключа от бараката"?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7

    Отговор: Формат на картината на Самсунг le37s71b

    Другият пак с външен приемник ли е ? Щом има mpeg4 , то явно е по-нов модел с друг хардуер и софтуер . Имам Сансунг долу-горе от като твоя (37R81) и честно казано много рядко съм го виждал да пробва да уцели формата - пак свързан с външен СТБ.

  10. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    9
    #8

    Отговор: Формат на картината на Самсунг le37s71b

    Другият Самсунг е без външен приемник,но не е при мен та да го включа на мястото на моя, за да направя сравнение.
    В сервизното меню намерих опцията shop mode, която ми връщаше настройките на всеки 30мин. и я изключих. Надявах се да има нещо и за auto format,но аз можах да открия нищо. Пуснах темата с надежда, че някой е успял да се справи, но вече си мисля, че е въпрос на софтуер.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #9

    Отговор: Формат на картината на Самсунг le37s71b

    Не виждам какво в сервизното меню може да ти помогне - опцията така или иначе си е включена в менюто и софтуерно не е на ниво , а и сигнала от БГ тв/кабеларки обикновено също е компрометиран.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    9
    #10

    Отговор: Формат на картината на Самсунг le37s71b

    Ами мисля, че ми се изясниха нещата, ще си превключвам с дистанционното или нов телевизор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 09-05-11, 08:50
  2. (Може би) Проблем с картината на Самсунг 37А550
    От majesty във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 18-04-09, 20:30
  3. Шум в картината
    От rsvr във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 02-12-08, 00:50
  4. Отговори: 3
    Последно: 10-10-08, 20:43
  5. Kоя е картината?
    От Pat във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 30-07-04, 09:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе