Резултати от 1 до 8 от общо 8

Samsung LED UE40B7000 проблем с пускане и спиране

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    4
    #1

    Samsung LED UE40B7000 проблем с пускане и спиране

    Купих Samsung LED UE40B7000WWXXU втора ръка с проблем, че не работи дистанционното. След като отворих отвътре да запиша пар. номера да поръчам нов ИР модул , за моя изненада двете дистанционни работеха но имаше странен проблем. При включване в мрежата не винаги стартирва. След седмица дистанционното спря да работи отново и проблема с пускане на тв-то от тъч бутоните стана по явен трябва да го вкарам и изкарам от контакта минимум 50 пъти да зацепи червената индикаци и да тръгне. От няколко вече даже и не иска да зацепи само виждам червено премигване при спиране и включване в захранването което ми говори че има напрежение но не достатъчно. Днес телевизора се бе стартирал сам бях го оставил в контакта.
    Някой има ли идея дали са кондензатори или нещо друго, купих бушончета но не мисля че е от там също така поръчах тъч бутоните но мисля че не е от това проблема не съм навътре с нещата но ми се струва кондензатор или диод на захранващия блок . Някой може ли да ме насочи какво и как да търся ???
    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: Samsung LED UE40B7000 проблем с пускане и спиране

    Броят мигания на светодиода показва какъв е проблема. В сервизите имат таблица за разчитане. Потърси и в нета.
    Вероятно кондензатор - най-често сдават багажа.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Samsung LED UE40B7000 проблем с пускане и спиране

    Да разбирам какво имаш предвид но не мига - Смисъл като вкарам в контакта мигва червно като индикация за това че е със захранване. След като изкарам от контакта след около 10секунди мигва пак.
    Интересното е че сега сам се включва и изкючва а когато в със захранващ кабел червената индикация не свети мисля че светеше постоянно червено когато беше без проблем.
    А как кондензатор ще влияе на тъч бутоните да не работят. А как ще се обясни факта че като записах модела се оправи за седмица
    Яд ме е че не му ъпдейтнах фърмуера
    Някой линк как да открия кондензатора дали няма да има във форума не съм търсил просто питам ако не ще прегледам "тубата".

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Отговор: Samsung LED UE40B7000 проблем с пускане и спиране

    Като начало ги огледай - от топлината се раздуват и пропукват капачката.

    Не си спомням добре(все пак са минали години), но някакъв техник сподели че имало проблем с едно от шаситата(Main Board) и се налагало подмяна. Дано проблема да не е там.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Samsung LED UE40B7000 проблем с пускане и спиране

    Пак съм аз и до сега не съм намерил решение на проблема мислех да сменя кондензатори по захранващата платка но огледах с лупа не се вижда надут или изтекъл а ТВ-то се пуска като пусна тв приемника от кабелната почнах да мисля че някой от вх. или изход не достига иначе съм с hdmi към цифровата. Ако някой е с подобен проблем нека каже че цяла платка не ми се сменя.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Отговор: Samsung LED UE40B7000 проблем с пускане и спиране

    С коя версия на софта е
    UE40B7000 (UE40B7000WWXXH) | ПОДДРЪЖКА | SAMSUNG България
    VERSION : T-CHU7DEUC-3002.1
    26 OCT, 2010
    http://org.downloadcenter.samsung.co...02.1_Step2.exe

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    4
    #7

    Отговор: Samsung LED UE40B7000 проблем с пускане и спиране

    Пробвах и с ъпдейт но не се получи. Така че продължавам да търся кой са проблемните кондензатори на главната платка. Ако някой има отговор нека сподели. Мойте не изглеждат надути загорели или топли - така че е някой който скоро ще здаде багажа.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #8

    Отговор: Samsung LED UE40B7000 проблем с пускане и спиране

    Не е задължително да са раздути, за да са дефектирали. Сваляш и замерваш...абе направо ги смени всичките.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пускане и спиране на климатик при плюсови температури
    От mystikalrs във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 14-02-14, 14:41
  2. Samsung 46D6500 пускане на активни тонколони 2.1 ???
    От Trentatre във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 06-03-12, 00:57
  3. Проблем с пускане на филм
    От govcharov във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-11, 10:20
  4. Продавам TV Samsung LED Серия 7 UE40B7000
    От Maykrosi във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 27-08-11, 10:02
  5. Пускане и спиране на климатика през зимата
    От yzo03 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 72
    Последно: 24-02-10, 21:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе