Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33
Like Tree38Одобрявам

Пускане и спиране на климатик при плюсови температури

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1

    Пускане и спиране на климатик при плюсови температури

    Вече не е толкова студено времето, и през деня напича слънце и климатика започва да работи он офф,става и доста топло и не е много икономичен, модела е хитачи d10ex3 (wx8) При по студено време под 2-3 градуса и без слънце си работи постоянно и си поддържа температурата на минимума си . Зимата не съм го спирал естествено. Искам да попитам имали вреда за компресора ако го спирам през деня и слетобед го пускам при външна температура 4, 5 и нагоре градуса, като стаята не е изстинала, заради слънцето. Ако имаше по нискак минимум щеше да е много по добре дават го 900 вата и минимална комсумация 115 вата, обаче под 320 вата изключва и за по топло време не е много икономичен

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Отговор: Пускане и спиране на климатик при плюсови температури

    Нямаш проблем, стига да ти е комфортно и да няма след това да гони много разлика.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Отговор: Пускане и спиране на климатик при плюсови температури

    И аз съм на таймери от няколко дни. Консумацията ми падна на половина.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #4

    Отговор: Пускане и спиране на климатик при плюсови температури

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    ...дават го 900 вата и минимална комсумация 115 вата...
    Няма как да дава 900, а пък да взима 115. Иначе изключването през деня си е задължително, ако няма никой.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #5

    Отговор: Пускане и спиране на климатик при плюсови температури

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Няма как да дава 900, а пък да взима 115
    Може ли да ми кажете защо това е невъзможно според Вас?
    Kasap и mirandi харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #6

    Отговор: Пускане и спиране на климатик при плюсови температури

    Защото на компресора, барабар с вентилаторите, ще му трябва много повече енергия от 115Wh, за да накара топлоносителя, какъвто и да е той, да пренесе 900Wh, откъдето и да е, накъдето и да е. Дори и в най-добрите климатизатори, които човечеството познава.
    Frigo одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Отговор: Пускане и спиране на климатик при плюсови температури

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Дори и в най-добрите климатизатори, които човечеството познава.
    Явно, според преждеговорившия, някои японци и половината форум не се числят към човешкия род.
    Аз лично намирам това за обида.
    mirandi одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #8

    Re: Пускане и спиране на климатик при плюсови температури

    На повечето климатици с подгрев на компресора май се включва под 6-7 градуса и си мисля около тези температури е безопасно да се включва по-често ако се налага. Минималните консумации които дават при някои европейските модели не отговарят явно. На отопление доста модели до среден клас май не слизат повече от 260-330 вата консумация. На охлаждане съм го виждал на 180 вата.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #9

    Отговор: Пускане и спиране на климатик при плюсови температури

    Ще подкрепя думите на Митко и ще опровергая Петко... И спирам да пиша в тази тема. Докато не видя, че отива като някоя друга само в разтягане на лукуми и ще я затворя.
    Първи пример:
    Отоплителна мощност: 3.2 kW (0.9 ~ 5.8), 10920 BTU (3070 ~ 19780)
    Консумирана електроенергия: 535 W (75 ~ 1415)
    COP: 5.99 (min 12, max 4.09)(коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Ей тази цифричка (червената), дано добре да я осмислите...
    Втори пример:
    Мислех да кача една снимка на която се вижда консумация, която някой хора ще кажат, че е невъзможна (23°С настроени от дистанционното, 15° С външна температура), но се отказах. Щеше да породи отново безсмислени размисли и страсти...
    mirandi одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #10

    Отговор: Пускане и спиране на климатик при плюсови температури

    то че е възможно възможно е ,но не и при това хитачи за 1000 лв .. минимума даден като консумация явно е фалшив
    kalcheff1 и Frigo харесват това.

  13. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #11

    Отговор: Пускане и спиране на климатик при плюсови температури

    Има ли някакви опасности ако климатика се изключва често и от ел.мрежата (след изключването от дистанционно)?

    Ще се спести някой лев месечно от stand-by, трафове (който има), подгрев на компресора (разбира се при студено време ще се включва в ел.мрежата за няколко часа преди употреба за да се подгрее компресора)... а пък е и защита срещу токов удар

  14.  
     
  15. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #12

    Отговор: Пускане и спиране на климатик при плюсови температури

    при дайссейкай 5 на отопление при зададени 24гр. съм го засичал на 150w,а на 23гр. 80-100w.говорим за топли дни като днес.Незнам при 100w каква топлина изкарва,но това го казвам само за протокола.
    mystikalrs одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #13

    Отговор: Пускане и спиране на климатик при плюсови температури

    САШО,не ти ли писна да се бориш с вятърни мелници..............ние ,които ПОВЯРВАХМЕ седим на топло и плащаме малко и въздуха в къщи е чист.могат да дават 5лв. на ден за цигари(и аз пуша),1000 лв. за телефон(и аз съм от ГЪЗАРИТЕ),ма за хубав климатик-ЙОК...........аман от правене на сметки на чуждия джоб и селски тарикатлък.
    chachoto и mirandi харесват това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #14

    Отговор: Пускане и спиране на климатик при плюсови температури

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Явно, според преждеговорившия, някои японци и половината форум не се числят към човешкия род.
    Аз лично намирам това за обида.
    Преждепишещият за втори път качва статия, писана от човек (ЯПОНЕЦ !), който е наясно с коментираните факти. Обърнете внимание на последния абзац, на последната страница. Ако някой има някакви съмнения, може да се обърне към него на електронната му поща. И не ми вменявайте расизъм. Четете, ако трябва и между редовете. Омръзна ми да повтарям, че в Япония се коментира и обявява теоретичния COP на климатизаторите, за разлика от Европа и САЩ. Практическият не може да бъде изчислен теоретично, поради многото променливи. Фреоните са доста далеч от от идеалния газ, кои повече, кои по-малко и от там идва проблема. ТРИЕНЕ, не само при движението, но и междумолекулно. Коментираният в пост #9 климатизатор със сигурност е върха на дундурмата, но директното пресмятане на топлопреноса с калкулатор, ползвайки публикуваните данни, е много, много некоректно. Тук никой не се напъва да се бори с някого, просто коментираме информация, получена по различни канали и се опитваме да разберем какви са фактите. Не се интересуваме от теоретичната, а от практическата (реална) топлинна мощност на системите. Дефинитивно вярата представлява убеденост в нещо, което не може да бъде доказано. По-добре да си говорим за аксиоми и да коментираме начини за опитно определяне на топлинните мощности на системите. Защото много от пишещите тук и идея си нямат как се прави, а е важно.
    Успех на всички в попрището на топлотехниката
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    VanDan и Frigo харесват това.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #15

    Отговор: Пускане и спиране на климатик при плюсови температури

    Петко, като прочетеш още веднъж статията, сам ще видиш, че човека е споменал: COP въпреки че е висок, е резултат от лабораторни условия. И в действителност при експлоатация може да има разлики. Теорията я остави на заден план. Японците, ако само бяха теоретици, нямаше да са това технологично ниво. А и не забравяй, че инвертора е измислен от тях...
    Още нещо което съм сигурен, че пропускаш. Моделите за японския пазар се различават технологично и са "върха на сладоледа" защото са направени за техния пазар. А този пазар не търпи компромис. Идеята за икономия на електроенергия е заложена в първостепенен план в разработването на нови модели. И това че, в Европа и Япония пресмятат по различен начин нещата го разказвай на седянката...но на други хора.
    А и да те питам още нещо - като моделите им са с "теоретичен" COP, защо имаш желание за хубава японска машина?
    Поне така останах с впечатление от разговора ни вчера сутринта на чаша кафе...
    justify и zzz харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Стартиране на климатик при отрицателни температури
    От georgi46_ във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 25
    Последно: 29-01-12, 16:35
  2. Климатик за много ниски външни температури!
    От k_haralanova във форум Климатици Daikin
    Отговори: 18
    Последно: 27-10-10, 22:09
  3. Пускане и спиране на климатика през зимата
    От yzo03 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 72
    Последно: 24-02-10, 21:41
  4. NEO 24-ка - външното тяло е леден блок при плюсови външни температури
    От stanilm във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 3
    Последно: 17-12-09, 23:43
  5. Отопление с климатик при външни температури над +15 градуса
    От KonanVarvarina във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-08, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе