Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree4Одобрявам

Samsung UE65F9000SL проблем при свързването със SoundBar Samsung HW-J550 през bluetooth

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    10
    #1

    Samsung UE65F9000SL проблем при свързването със SoundBar Samsung HW-J550 през bluetooth

    Здравейте, моля за помощ!
    Имам въпросния Самсунг UE65F9000slrzf и преди няколко дни си взех саундбар Самсунг HW-J550, който накратко не успявам да подкарам през блутут! В момента единственото, което успях да ги накарам е да свирнат през оптичния кабел, но това е доста досадно предвид, че трябва да използвам двете дистанционни (за увеличаване или намаляване на звука трябва да използвам дистанционното на саундбара)!
    При покупката в Техномаркет на Цариградско шосе ми казаха, че няма никакъв проблем, пускам и тръгват нещата, да ама не! Обясниха ми, че след като се свържат телевизора и саундбара, след това се ползва само дистанционното на телевизора.
    През HDMI също не стана (на One connect-a има само HDMI OUT изходи) и звук не тръгва.
    SoundShare-a ми стои неактивен като меню също така и не мога да избера дивайс, тоест през телевизора не мога да намеря външно блутут устройство!
    И последно, успях да се свържа със саундбара през телефона и да пусна музика от него (което означава, че работи!), а през същия телефон (iphone 4s) не откривам блутута на телевизора!!! През друг телефон HTC One се открива и свързва, поне така изписва на телефона!

    Ако може някой по запознат да сподели как да ги свържа ще съм много благодарен!
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #2

    Отговор: Samsung UE65F9000SL проблем при свързването със SoundBar Samsung HW-J550 през bluetooth

    Преди да купиш, поинтересува ли се с кои модели е съвместим този саундбар??
    Да ти обърна внимание на една буквичка от моделният му суфикс...
    Samsung HW-J550

    в тази таблица са описани моделите телевизори 2015 с предназначените за тях саундбарове
    https://forum.setcombg.com/samsung-%...tml#post705625

    Свържи го през HDMI (ARC)
    Connecting your Soundbar to a TV With ARC



    Да ма извиняваш, ама да свързваш такъв телевизор със саундбар......някак си не върви. По скоро ти трябва AV ресивър и комплект озвучителни тела.
    traffic и Kosme харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Samsung UE65F9000SL проблем при свързването със SoundBar Samsung HW-J550 през bluetooth

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Преди да купиш, поинтересува ли се с кои модели е съвместим този саундбар??
    Да ти обърна внимание на една буквичка от моделният му суфикс...
    Samsung HW-J550

    в тази таблица са описани моделите телевизори 2015 с предназначените за тях саундбарове
    https://forum.setcombg.com/samsung-%...tml#post705625

    Свържи го през HDMI (ARC)
    Connecting your Soundbar to a TV With ARC



    Да ма извиняваш, ама да свързваш такъв телевизор със саундбар......някак си не върви. По скоро ти трябва AV ресивър и комплект озвучителни тела.

    Здравейте,

    Благодаря за отговора!
    Имам само няколко неща да дабава/попитам само.
    1. Погледнах таблицата за съвместимости на ТВ и Саундбарове, но за съжаление не видях нито моя телевизор F9000 (който е модел 2013г.!) нито моя саундбар HW-J550! Ако има накава информация, кои саундбарове какви модели поддържат би било много полезно.
    2. Относно свързването през HDMI (ARC), бих искал да попитам, дали наистина (ако някой го е пробва) ще имам контрол с едно от двето дистанционни на ТВ или Саундбара? Това ми беше и целта при закупуването да не ползвам дистанционното на саундбара (освен когато не искам да свъжа същия с телефон или друг източник), а само на телевизора! От Теномаркет ме увериха (щанда на Самсунг!), че като направя настройките на телевизора, ТОГАВА включвам саундбара и той си взимал настойките от телевизора!?!? Дали е така още не мога да разбера, защото в момента съм през оптика и нямам никакъв контрол върху саундбара от дистанционното на телевизора, даже трябва да намаля на 0 звука на телевизора за да не се получава неприятна микрофония между говорителите на телевизора и саундбара!
    3. Имам 2 малки деца, които само тези "играчки" чакат, а и една такава инвестиция си е инвестиция, не е като саундбар за 500лв.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    29
    #4

    Отговор: Samsung UE65F9000SL проблем при свързването със SoundBar Samsung HW-J550 през bluetooth

    Свържи го през HDMI (ARC) де! Нищо не ти пречи да го пробваш. HDMI (ARC) трябва да е съвместим с телевизори от и след 2013г. на Самсунг.
    Приятел има саундбар J450 и е свързан така с Самсунг 60H6200 работи и се чува задоволително!
    Ползва едно дистанционно - на телевизора!
    Bobby_Iliev одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    10
    #5

    Отговор: Samsung UE65F9000SL проблем при свързването със SoundBar Samsung HW-J550 през bluetooth

    Цитат Първоначално публикувано от Kosme Виж публикацията
    Свържи го през HDMI (ARC) де! Нищо не ти пречи да го пробваш. HDMI (ARC) трябва да е съвместим с телевизори от и след 2013г. на Самсунг.
    Приятел има саундбар J450 и е свързан така с Самсунг 60H6200 работи и се чува задоволително!
    Ползва едно дистанционно - на телевизора!
    Благодаря Kosme, като се прибера довечера ще го пробвам и ще пиша как е!
    Но, ми се щеше да го подкарам през блутута...


    П.П. Трябва ли ми Hi-speed HDMI кабел или и нормален ще свърши работа? Питам за да знам дали да взема един Hi-speed напът за вкъщи!

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #6

    Отговор: Samsung UE65F9000SL проблем при свързването със SoundBar Samsung HW-J550 през bluetooth

    Soundbar,
    превод
    Възможно ли е да се свърже Soundbar ми безжично към телевизор от F или H-серията? Последно обновяване Дата: 20/10/2014
    Ако сте собственик на телевизор от серия ES(2012) или по-нова серия, е възможно да се установи безжична връзка към SoundBar. Това съединение се нарича Sound Share.

    Можете да намерите опцията в ES серията "System - Диспечер на устройствата - Звук Сподели Settings" и от F-серията на "Sound - Speaker Settings - Sound Share".
    Ако искате да настроите връзката, направи точката "New Device hzfg." да "на".

    Сега включете Soundbar-а към входния източник за "TV", като натиснете функционалният бутон. При успешна връзка, на екрана ще се появи съобщение за достъп, при което трябва само да потвърдите съгласието си - сега звукът от телевизора се предава безжично към Soundbar
    Сподели си Soundbar.
    Информация за свързани модели
    UE46F6270SS, UE50F6270SS

    Според мен -не и обикновен ще ти свърши работа. Високоскоростен ти трябва за 3D.

    При мен моят panasonic е свързан с оптичен и HDMI кабел към ресивър - така звукът се подава по оптичният кабел(което за мен е по-добрият вариант), а управлението си става с едно от двете дистанционни - без значение кое



    За телевизори модели 2013 ти трябва саундбар от серията F
    например
    Soundbar F751 | SAMSUNG България

    всички модели
    Audio & Video | SAMSUNG Deutschland
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 22-06-15 в 18:45.
    Bobby_Iliev одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    10
    #7

    Отговор: Samsung UE65F9000SL проблем при свързването със SoundBar Samsung HW-J550 през bluetooth

    Здравейте,

    Искам да ви кажа, че отчаянието ме завладя напълно....
    Вчера си поиграх около 3 часа с телевизора и саундбара и просто накрая ми идваше да хвана нещо и да ги направя на трески и двете....
    Така, какво направих! Взех HDMI кабела и ги свързах точно както е в клипчето на HDMI (ARC) на One connect-a и на HDMI In на саундbar-a (разкачих оптиката) и познайте.....НИЩО! Цъках копчето за ON/ANYNET+, цъках и нищо!
    В един момент обаче нещата взеха и сработиха (дистанционните на ТВ-то работеха и звука се увеличаваше през саундбара, точно както исках)...УНИКАЛНО, започнах да се радвам като малко дете на шоколадов бомбон, НО радостта ми бе кратка, реших да сменя режима от D.IN на BT (bluetooth) ей така да си пусна една песничка от iPad-a, е пуснах си я, изслушах си я и когато реших да се върна на D.IN режима всичко се беше прецакало! От синхронизацията и помен нямаше...Опитах отново да ги свържа, но безуспешно (а правех едни и същи неща и комбинации както и преди и то в продължение на часове няма как да съм сбъркал нещо!)
    Е нищо не стана! Просто съм потресен от ''лекотата", с която ми казаха от Техномаркет, че ще се свържат двете устройства та нали са Самсунг, това беше и причината да избера именно тази марка за саундбар ЛЕКОТАТА и СЪВМЕСТИМОСТТА, с която си "говорят" двете! Bull Shit
    В момента повдигнах въпроса към сервиза, който е отговорен за гаранционния сервиз на телевизора, от там ми казаха, че трябва и те да попрочетат за да ми отговорят утре към 10.30-11ч

    Между другото при запалeн телевизор се опитах да потърся през iPhone-a и iPad-a блутута на телевизора, но безуспешно! HTC One на приятел онзи ден го откри?!?!?!?! Дали не съм жертва на войната между Apple и Samsung?!

    Както каза един виден български класик: "Продължаваме напред" Ще пиша когато успея да подкарам нещата, по един или друг начин.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #8

    Отговор: Samsung UE65F9000SL проблем при свързването със SoundBar Samsung HW-J550 през bluetooth

    apple и блутут... Няма кам да стане. Те ябълките са разбират само помежду им (чрез Airdrop примерно)

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Отговор: Samsung UE65F9000SL проблем при свързването със SoundBar Samsung HW-J550 през bluetooth

    Сигурен ли си? Няма никаква драма iOS устройство да хвърля звука през Bluetooth. Драмата е когато се опитваш друго да прехвърляш. Оооо сега видях, че е търсил телевизора през блутуута на телефона ....по спомени трябваше да може да се види, но нямаше да позволи да се pair-не.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    10
    #10

    Отговор: Samsung UE65F9000SL проблем при свързването със SoundBar Samsung HW-J550 през bluetooth

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Сигурен ли си? Няма никаква драма iOS устройство да хвърля звука през Bluetooth. Драмата е когато се опитваш друго да прехвърляш. Оооо сега видях, че е търсил телевизора през блутуута на телефона ....по спомени трябваше да може да се види, но нямаше да позволи да се pair-не.
    Само да отбележа, че се свързах със саундбара без абсолютно никакви проблеми и си пуснах музика, но същата операция с телевизора не мога да повторя!
    Довечера правя последен опит с ъпдейт на софтуера на телевизора от 2227 версия на 2227.2, плюс смяна на HDMI кабела с нов и скъп, и ако тогава не тръгне, ще продавам телевизор и саундбар на част...

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #11

    Отговор: Samsung UE65F9000SL проблем при свързването със SoundBar Samsung HW-J550 през bluetooth

    Просто ако си в срок, върни саунд "пръчката" и си вземи парите.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    10
    #12

    Отговор: Samsung UE65F9000SL проблем при свързването със SoundBar Samsung HW-J550 през bluetooth

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Просто ако си в срок, върни саунд "пръчката" и си вземи парите.
    Ами в срок съм, да. Взех го миналата седмица в четвъртък, но да ти кажа не съм сигурен дали проблема е в саундбара.... нещо телевизора ме съмнява, че ме предава..., което е доста жалко предвид, че се води flagship модел за 2013г.
    Май следващата ми инвестиция ще е в новия One Connect 3500U...ще видим!

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #13

    Отговор: Samsung UE65F9000SL проблем при свързването със SoundBar Samsung HW-J550 през bluetooth

    Върни заводските настройки на двете устройства и пробвай пак.

    и ако все още ти се чупи нещо - изчакай, пиши ми адреса си на лични, да дойда да взема телевизора, а в замяна да ти дам едно кинескопно сони (може даже 2 или 3 кинескопни)което да трошиш.....

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    10
    #14

    Отговор: Samsung UE65F9000SL проблем при свързването със SoundBar Samsung HW-J550 през bluetooth

    Това е! Изпробвах всички варианти, НЕ И НЕ! Купих и нов HDMI High Speed кабел, не стана, същото като преди!
    Сега от сервиза ми казаха да направя "master reset" и щял да си направи всичките инициализации наново, тоест да открие всички устройства наново!
    Вчера установих също, че когато влезна в менюто Anynet+ и потърся нови устройства, нищо не се открива, което може да е причната да не могат да се свържат устройствата. Също така изпробвах 3D очилата (които се свързват по блутут с телевизора) и те сработиха перфектно на секундата, което означава, че блутута работи и би трябвало да може да се свърже и с саундбара (но така си мисля само аз очевидно)

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #15

    Отговор: Samsung UE65F9000SL проблем при свързването със SoundBar Samsung HW-J550 през bluetooth

    И как се прави този "master reset" ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 11-12-14, 19:00
  2. Проблем със SAMSUNG T28C570EW - през HDMI не заспива
    От bily във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 15-03-14, 10:34
  3. Проблем свързване Samsung UE40F6320 към PC през Wifi
    От xzone във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 28-10-13, 15:22
  4. Отговори: 11
    Последно: 05-02-11, 23:57
  5. SAMSUNG TV и PC през DVI/HDMI
    От dstoy във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 3
    Последно: 22-12-07, 02:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе