Резултати от 1 до 6 от общо 6

Телевизорът премигва, когато възпроизвежда сигнал от HDMI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1

    Телевизорът премигва, когато възпроизвежда сигнал от HDMI

    Имам телевизор UE46F6670 вече повече от година. Към него съм си сложил един настолен компютър, който е вързан към телевизора посредством HDMI кабел. От доста време се случва едно премигване на картината, което напоследък зачестява и започва да ме дразни.

    Премигването се състои в това, че както си работи екранът става черен за около секунда и след това пак се появява картината, като в горната част на екрана излиза информацията, че съм на HDMI, резолюцията и т.н. С две думи излиза полето, което се показва, ако се натисне бътонът Info.
    Това премигване се случва на произволен принцип. Няма значение какво правя на компютъра - дали гледам филм или чета някоя страница. Честотата, с която се случва също е напълно случайна - някой път може да премигне веднъж за час, друг път може да премигне 3-4 пъти в рамките на половин минути.

    Четох в чужди форуми и забелязах, че и други потребители се оплакват от този проблем, но в българки форуми не намерих нищо. Ако това не е проблем само я някои бройки телевизори си мисля, че и други хора би трябвало да са го изпитали и за това реших да пусна темата, за да събера мнения и препоръки.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    35
    #2

    Отговор: Телевизорът премигва, когато възпроизвежда сигнал от HDMI

    Първо не трябва ли да се пробва с друг HDMI кабел и друг източник, за да се разбере дали проблема на 100% процента е в телевизора ти ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #3

    Отговор: Телевизорът премигва, когато възпроизвежда сигнал от HDMI

    имах такъв проблем и се оказа видеокартата

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #4

    Отговор: Телевизорът премигва, когато възпроизвежда сигнал от HDMI

    Попаднах на теми в интернет за проблема и хората там казват, че са пробвали с различни HDMI кабели и с различни източници (компютър, DVD плеър, Game конзола и т.н.) и с всички става така. За това и аз не съм се пробвам с друг кабел.
    Гадното е, че проблемът се случва на напълно произволен принцип. Днес примерно за около 2 часа ми се случи само веднъж да премигне.
    Относно видеокартата - аз няма. Използвам вграденото видео на дъното.

    Тъй като не виждам много мнения явно проблемът не е много масов, което ми дава надежда, че може да е наистина нещо с моя HDMI кабел или компютър. Мога да пробвам с друг кабел и друг компютър, но както казах - проблемът е толкова произволен, че не знам как ще го дебна.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #5

    Отговор: Телевизорът премигва, когато възпроизвежда сигнал от HDMI

    дали ще е вградено видеото или не.........не виждам защо не може да е от него

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    8
    #6

    Отговор: Телевизорът премигва, когато възпроизвежда сигнал от HDMI

    99% e от кабела, просто не прави контакт на моменти. Има много калпави HDMI-та, струва си да се дадат пари за по-качествен. Най-добре е да вземеш от познат, или да изпробваш твоя на друг ТВ, за да си напълно сигурен.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. пускане на 3д сигнал от pc към TOSHIBA 40WL768G през HDMI
    От niki20 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-07-11, 13:31
  2. Нямам DTS сигнал през HDMI
    От user9000 във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 29-03-11, 21:01
  3. HDMI - детектване на сигнал
    От vankicha във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 16-04-10, 16:48
  4. Отговори: 1
    Последно: 05-06-09, 23:38
  5. Отговори: 2
    Последно: 28-02-08, 08:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе