Резултати от 1 до 12 от общо 12

40H6400 изключване на цялостното затъмнение на екрана при по-тъмни сцени.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    41
    #1

    40H6400 изключване на цялостното затъмнение на екрана при по-тъмни сцени.

    Здравейте!
    От няколко часа съм собственик на този модел.
    Имам няколко различни телевизори. При всички останали в менюто тази опция е дадена като EKO или нещо от този сорт и когато е включена, ако е по-тъмна сцената, се затъмнява целият екран - очевидно, за да се пести енергия. При Самсунга обаче не мога да намеря откъде да го изключа. В меню>настройки има едно "ECO решение", ама очевидно е за друго, пък е и изключено. Някой може ли да помогне?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    29
    #2

    Отговор: 40H6400 изключване на цялостното затъмнение на екрана при по-тъмни сцени.

    Цитат Първоначално публикувано от rusnaka Виж публикацията
    Здравейте!
    От няколко часа съм собственик на този модел.
    Имам няколко различни телевизори. При всички останали в менюто тази опция е дадена като EKO или нещо от този сорт и когато е включена, ако е по-тъмна сцената, се затъмнява целият екран - очевидно, за да се пести енергия. При Самсунга обаче не мога да намеря откъде да го изключа. В меню>настройки има едно "ECO решение", ама очевидно е за друго, пък е и изключено. Някой може ли да помогне?
    Колега оттам е! ЕСО решение --> ЕСО сензор "Изкл"

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    41
    #3

    Отговор: 40H6400 изключване на цялостното затъмнение на екрана при по-тъмни сцени.

    Ама при мен е изключено и при по-тъмни сцени ми затъмнява целия екран, заедно с логото на програмата. Включих го и пак го изключих и отново е така....

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #4

    Отговор: 40H6400 изключване на цялостното затъмнение на екрана при по-тъмни сцени.

    Пробва ли да го включиш?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #5

    Отговор: 40H6400 изключване на цялостното затъмнение на екрана при по-тъмни сцени.

    На режим "СТАНДАРТ" ли гледаш?
    Ако, да така са го направили жълтурковците да е активен този контрол с подсветката - защо, питай ги.
    Избери режим "КИНО" и всичко ще си дойде на мястото. Край на тука има, тука нема!
    Успех!!!

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: 40H6400 изключване на цялостното затъмнение на екрана при по-тъмни сцени.

    Настройки -> картина ->разширени настройки - > динамична светлина -> Изкл.

    И аз гледам на "Стандарт" но няма такъв ефект при мен.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #7

    Отговор: 40H6400 изключване на цялостното затъмнение на екрана при по-тъмни сцени.

    При режим "Стандарт" е така, въпреки всичко изключено жълтите са направили така, че по тяхното им разбиране контрола на подсветката продължава да се корегира към загасване при тъмните сцени. Тъпо, по-тъпо. най-тъпо! Няма като тях!!!

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Отговор: 40H6400 изключване на цялостното затъмнение на екрана при по-тъмни сцени.

    за 6400 не споря..... но аз гледам на Н7000 и такова нещо няма. В началото наистина беше така - но като разбазиках настройките сега си стои без да мърда. Пробвайте и да го изключите от контакта за малко ако не приема настройките... Имах проблем с инсталирането на смарт приложения, който се оправи след като му дръпнах кабела от контакта.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #9

    Отговор: 40H6400 изключване на цялостното затъмнение на екрана при по-тъмни сцени.

    То това да му беше проблема! При 40H6400 са сложили някакъв смотан панел и като го тествах на 1000% спрямо професионалното ми око, контраста му е около 1000:1, а черното някъде към 0.20. Най-тъпия модел Philips с IPS панел видимо е с супер висок контраст и катранено дълбоко черно. За абсолютната картина да не говорим. По-добре се отърви от тоя боклук.
    Успех!!!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #10

    Отговор: 40H6400 изключване на цялостното затъмнение на екрана при по-тъмни сцени.

    Аз пък с моето непрофесионално око, по-висок контраст от около 800:1 не съм виждал от IPS матрица поставяна в телевизор, като изключим подобрителите. Пък за по-тъпите модели към 600:1

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    35
    #11

    Отговор: 40H6400 изключване на цялостното затъмнение на екрана при по-тъмни сцени.

    rusnaka, ако го гледаш на режим "Стандарт", съответно с фабрични му настройки, сложи фоновото осветление от 14 на 15

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    41
    #12

    Отговор: 40H6400 изключване на цялостното затъмнение на екрана при по-тъмни сцени.

    Да, мерси!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ПОСЛЕДОВАТЕЛНИ DVD СЦЕНИ БЕЗ ПРЕКЪСВАНЕ?
    От imarh във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 28-12-10, 11:27
  2. Пълно лунно затъмнение на 3 срещу 4 март
    От prt във форум Коментирай новина
    Отговори: 27
    Последно: 04-03-07, 16:44
  3. Тъмни сенки над клисурите
    От tannoy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 01-05-06, 23:25
  4. Сцени които заслужават Оскар
    От Sd0 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 09-12-05, 10:58
  5. Слънчево затъмнение
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 03-10-05, 13:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе