Страница 51 от 55 ПърваПърва ... 414950515253 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 822
Like Tree136Одобрявам

Samsung телевизори 2016

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Враца
    Мнения
    40
    #751

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Някой има ли пряки впечатления от Samsung UE55KU6072U ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #752

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Взех телевизора в неделя и мога да кажа че надмина всичките ми очаквания.
    Нито следа от DSE, vertical banding, неравномерна подсветка, тъмни ъгли и back light bleed. Тествах го доста за тези проблеми и изобщо не ги показа.
    Вчерa гледах в спалнята на тъмно The Siege of Jadotville 4к и изглеждаше супер. Черното изглежда супер, почти като на OLED телевизор. Сигурно ако са един до друг, бих забелязал разликата, но така изглежда абсолютно тъмно.
    Гледах и няколко Youtube 4k клипа и направо се смаях . Интернета ми е 60 мегабита от Мсат и 4k 60fps Youtube се гледа без абсолютно никакъв проблем, няма насичания, артефакти и тем подобни.

    Примерно:

    Gran Turismo Sport - PlayStation Experience 2016 Trailer | PS4 - https://www.youtube.com/watch?v=0siGVASN9PQ

    The World in HDR - https://www.youtube.com/watch?v=tO01J-M3g0U

    Като цяло канала на Jacob + Katie Schwarz (създателите на The World in HDR) в Youtube има много страхотни клипове.

    В заключение мога да кажа, че бих го препоръчал на всеки. За мен е най-добрия избор в момента на пазара, в този ценови диапазон.
    Ако сега можех да го върна и да взема друг, пак бих го избрал - феноменален телевизор.

    Единствения му недостатък за мен са гадните крака, но планирам да го закача на стената и това ще отпадне.

    Ако някой го интересува нещо да пита, ще помагам с каквото мога.

    П.С. На Черния Петък поръчах от Емаг Sony Bravia 55W808C и имах невероятния късмет да не го доставят в продължение на 5 дни през които размислих в полза на Самсунга.
    Само като си представя, че сега можех да съм със 1080p телевизор, а не с този хубавец и ми става лошо. Явно е било писано .
    bagerista9 и frodo харесват това.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #753

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Честито,все така да му се радваш.Искарал си късмет,че няма проблемите за които си писал.Наистина картината му изглежда перфектна.За цената пък направо нямам думи..Някои обаче в чужди форуми се оплакват,че сменят по няколко докато намерят точния.Напр. един сменил 2бр.65''KS7000 и 2 бр.65KS8000,но той мисли,че проблема се явява често на по-големия екран(65'').Не знам дали е така .
    Клипа The World in HDR го гледам на компа.В настройките ми показва макс. резол. е 1080p.На други си е 4k.Не знам защо.Според теб включва ли се HDR?И когато гледа тв на тъмно,пуска ли широкоекранен филм,там като че ли е най дразнещо че в лентите излизат светли участъци(може би в ъглите).Иначе при пълноекранен тв. едва ли нещо ще се забележи.
    И с какъв тв сравняваш (от тези които си имал и си гледал повечко).Имал ли си тв direct led?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #754

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Не съм имал direct led, но го сравнявам с това което съм виждал по магазините и другите ми три телевизора - Panasonic 42PV70P плазма, Самсунг 55Н6410, Сони KDL32S3010.
    Гледах The Siege of Jadotville 4к, който си беше с черните ленти горе и долу, и нямаше фенери в черното, гледах специално за това.
    Колкото до Youtube, в самото приложение си има 4К секция която си избираш и там има само 4К клипове, някой от които са и HDR.

    Когато стартираш даден клип си изписва дали е 4К и HDR, както съм показал на снимката.



    Снимките са с iPhone 4s, който не снима добре.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от modem; 20-12-16 в 11:25.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    6
    #755

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    [QUOTE=modem;799470]
    извивай, не разбрах кой модел точно си взел и от къде.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #756

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    [QUOTE=zizuta;799719]
    Цитат Първоначално публикувано от modem Виж публикацията
    извивай, не разбрах кой модел точно си взел и от къде.
    пост 693..на 47ма страница в темата

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #757

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    zizuta - 55KS7002

    То реално черното никога няма да е като ОЛЕД и това е ясно, но спрямо другите телевизори, между които аз изибирах, черното му е най-доброто.
    По форумите съм чел, че дори и модели с FALD не се справят добре, като при тях си има blooming. Така че ОЛЕД-а е единственото което ще даде супер черно, без изсветляване на близките участъци.
    За съжаление те имат други проблеми, като например:

    1. banding - https://www.avforums.com/threads/lg-...ssues.2025357/

    2. vigneting - Vignetting issues on my 65E6 :-( - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews

    3. motion - за всеки е специфично, но доста хора в интернет се оплакват от motion-a при олед телевизорите, дори и на най-новите модели, където чувствително е подобрен.

    Тези проблеми ги има в LG 65E6, който е последно поколение ОЛЕД телевизор за 10 000 лева! За по-старите модели да не говорим.
    Аз се бях замислил за 55EG920V, защото цената му бе доста добра (3600 лева), но след като погледнах долната тема и се отказах.

    Vignetting test for LG EF9500/EG9600 OLEDs - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews

    Не мога да си представя да дам толкова пари и да гледам такива неща в моя телевизор.

    Аз лично предпочитам да нямам banding и vignetting проблеми за сметка на абсолютното черно. При футбол или гледане при тъмни условия би ме дразнило изключително много.

    Колкото до стойката на KS7002 има великолепно решение, аз съм си го поръчал от Амазон и го чакам да дойде.

    https://www.amazon.co.uk/Pro-Signal-...words=tv+stand

  10. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #758

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Още нещо да питам за OLED телвизорите (така и така си отворил тема за тях) - преди имаха проблем с много бързото губене /избледняване/ на синия цвят (след около 10 000 работни часа). Имат ли го все още този проблем?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #759

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Доколкото съм чел вече не е проблем и живота е като при плазмите - 100000 часа до падане на 50% ... евентуално уж

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #760

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg Виж публикацията
    Още нещо да питам за OLED телвизорите (така и така си отворил тема за тях) - преди имаха проблем с много бързото губене /избледняване/ на синия цвят (след около 10 000 работни часа). Имат ли го все още този проблем?
    Общо взето, каквото каза svetlio1. Аз забравих да добавя още един техен проблем, а именно OLED Burn-in: Causes, Fixes, and What You Need to Know - Reviewed.com Televisions

  13. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #761

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Не бях запознат досега с "проблемите" на OLED телевизорите, но след всичко което прочетох от написаното, се чудя едно: Защо спряха да произвеждат PLASMA - ОLED имат същите недостатъци като на плазмите??
    Май много се отклоняваме от темата.... sorry за оффтопика.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #762

    Отговор: Samsung телевизори 2016


    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg Виж публикацията
    се чудя едно: Защо спряха да произвеждат PLASMA - ОLED имат същите недостатъци като на плазмите??.
    И друг път съм го писал - главно под натиска на еколозите + трудно постижимите 4К резолюции - само евентуално в много големи панели , което пак не е оправдание за мен 65/70" UHD плазми са си напълно пистижими и оправдани и мисля биха имали добър пазар ... ама не биха били енергийно ефективни според еколозите ... , което пак си е т_шак - все едно да караш Ферари/Бугати с 1000 к.с да гори 10л./100км ..., който иска съответното качество с огромен размер , ще си плаща и сметките за ток - няма да са милиони потребители я ...


  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #763

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    >brabusbg
    синия цвят при LG е решен с....бял цвят с филтър(доколкото знам),май затова останаха само техните матрици.Да ме поправи някой ако греша.
    >modem
    хубаво е,че си намерил някои проблеми.Няма да е лошо някой с добри познания на езика и техническите термини да ги обясни по-лесно да се разбират(и по бързо)Напр. проблем,дали е при определени бройки(%) и заключения в статиите.
    >svetlio
    не съм член на организация,но един плазма тв(според теб 65-70'',ама според други ще им трябва 100 и нагоре,ами колко ще са при 8k?) с HDR вероятно ще потребява повече енергия от моя климатик MITS.FD35.И после се оплакваме,че температурите се покачвали,въздуха и.т.н.Скоро четох ,че датската принцеса си води детето с колело на градината.Дали няма пари за бензин или не може да си плаща тока на плазмата?Даже не говорим за цената (пък и за българите и това е голям проблем).
    Плазма няма да има независимо дали ние искаме.За нас остава да си избираме от реалността.На мен лично твоя тв-ор много ми хареса и мислех да си го купя.Но после реших,че след 2-3 години като трябва да го сменя заради нови технологии и го оставя някъде като допълнителен дето ще работи по цял ден ей така за фон....тогава как да смятам енергията?
    Но няма лошо да му се кефиш.А пък и засега си добре защото спокойно можеш да чакаш цените на OLED да паднат.Да му мислим ние ,дето прескочихме плазмата...

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #764

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    >svetlio
    не съм член на организация,но един плазма тв(според теб 65-70'',ама според други ще им трябва 100 и нагоре,ами колко ще са при 8k?) с HDR вероятно ще потребява повече енергия от моя климатик MITS.FD35....
    За плазмен UltraHD телевизор им трябва 85", което правилният размер за гледане, при средна дистанция в Европа. А за HDR плазменият ТВ няма никакъв проблем да стигне яркост от 1300cd/m2...
    svetlio1 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #765

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    >hristoslav
    Вярвам ти,както винаги.Само,че тези дето ще си купят над 100'' вероятно ще имат достаъчна дистанция,пък и те не са малко.Едно уточнение-за Датската принцеса дето писах ми се струва,че не членува в еко организация.
    Ако имаш време бих те помолил да предадеш на български и по синтезирано проблемите които Modem показа,защото трябва всички ние да прочетем доста за да ги разберем .Щото има доста термини,като разбереш термина почваш да четеш кой какво мисли и.т,н.,ама дали проблема е общ или за даден модел или всички,актуален ли е с днешна дата и дали го има само в определени бройки.
    Много е трудно,иска време пък и ние само питаме ,а няма достъпна касичка в която да ти пускаме по някой лев . Щото като си помисли човек колко би загубил като си купи (новата)тухла в стената.И не само пари,ами къде ще му е кефа,нали затова е всичко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 51 от 55 ПърваПърва ... 414950515253 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик 2016 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3492
    Последно: 01-01-17, 17:50
  2. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 08:17
  3. Има ли пасивни 3D телевизори на Samsung?
    От detronik във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-14, 22:00
  4. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  5. Отговори: 6
    Последно: 16-08-11, 13:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе