Страница 7 от 55 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 822
Like Tree136Одобрявам

Samsung телевизори 2016

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #91

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Не знам къде има линк към T-MST14DEUC 2606.2 в интернет. Аз 2606.2 го имам записан на компютъра и го пазя от времето, когато го бях изтеглил от официалната страница на Самсунг. Но е за Samsung 40H6400. Не съм сигурен дали ъпдейтите за 32-ката и 40-ката са едни и същи.

    Иначе върнах версията по следният начин:
    - изтеглих сервизният ъпдейт 0000.0 T-MST14DEUC.zip от линковете
    - след изтеглянето задължително проверявам целоста на файла с MD5 & SHA Checksum Utility
    - разархивирам
    на флашка сервизният ъпдейт 0000.0 и префлашвам телевизора с него
    - след това разархивирам версията която искам да кача(примерно 2606.2) на друга флашка,
    префлашвам телевизора с нея
    и се моля да не спре тока по време на префлашването.
    Това е.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #92

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Ето линк за T-MST14DEUC-2606.2


    http://downloadcenter.samsung.com/co...EUC-2606.2.exe


    Тук има и другите по стари ако на някой му потрябва.....

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #93

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4 Виж публикацията
    Ето линк за T-MST14DEUC-2606.2


    http://downloadcenter.samsung.com/co...EUC-2606.2.exe


    Тук има и другите по стари ако на някой му потрябва.....
    Този файл от линка е абсолютно същият като този, който аз имам. Може би за всички размери на дисплеите ъпдейта е един и същ.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,461
    #94

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Може би за всички размери на дисплеите ъпдейта е един и същ.
    Браво откри Америка....

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #95

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Добре, при положение, че едни и същи модели на Самсунг идват с матрици от различни производители, сглобяват ги на различни места, най-вероятно и са с различни чаркове,
    се чудя как така им забъркват в общия кюп някакъв общ софтуер и очакват телевизорите им да работят както трябва?! Това не го очаквах от фирма, претендираща да бъде лидер в производството на потребителска електроника.

    Ето например телевизора на баща ми, 40H6400 производство Словакия с оригинална PLS матрица на Самсунг. Имам чувството, че ъпдейтите на софтуера от 27хх до посления 2800 все едно изобщо не бяха предназначени за този телевизор.
    Като оставим на страна страшно замазаната картина, около всички обекти имаше нещо като ореол, все едно изображението не е на фокус, мащаба на картината също беше прецакан и освен всичко това имаше едно леко розовеене на картината, което така и не успях да оправя от настройките.

    Като върнах 2606.2 всичко заспа и си дойде на мястото от само себе си. Кристално-ясна картина, страхотни цветове контраст и черно. И най-важното, мащаба на картината вече не е прецакан и розовеенето го няма, цветовете са натурални, естествени и наситени.
    Преди малко погледах началото на Бронираният монах на FullHD и чак аз се изкефих на кристално-ясната картина.

    Започвам да си мисля, че софта от 27хх нагоре се прави за по-късните модели, които не са с матрици на Самсунг, а може да са и с друг модел тунер, и затова се получават тези ексцесии с качеството на картината.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 20-02-16 в 21:10.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #96

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    "kokovi4", благодаря за линка.
    След като върна версията до 2606 няма ли пак телевизорът сам да си качи новата? Трябва ли да се прави нещо от сервизнот меню?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #97

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Интересно при забранен ъпдейт на 40H6400, когато се появи нов телевизора без да го интерисува забраната се ъпдейтва и рестартира самостоятелно. Забелязах, че след 2606 всяко ъпдейтване променяше изцяло служебните настройки влияещи на централните. Имам чувството, че жълтите схематично пипат определени нива (няма логика) като ги объркват, а не надграждат и допълват. Абсолютно след всеки ъпдейт съм ходил да пренагласям и калибрирам на ново телевизора на родата. Все едно е друг модел!!! Врътнати гами и стойности, абе ужас! От сервизите им казват няма такава работа - на вас ви се струва, вие сте първите. SAMSUNG са на принципа: Има проблем има бизнес!!! Във Франция преди години засегнати от джуркането на матриците в конкретни модели, потребители се обединиха и осъдиха фирмата. Бяха им заменени бройките с истинската конфигурация на моделите с точните панели.
    УЖАС!!!

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #98

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от kiroslavov Виж публикацията
    "kokovi4", благодаря за линка.
    След като върна версията до 2606 няма ли пак телевизорът сам да си качи новата? Трябва ли да се прави нещо от сервизнот меню?
    В сервизното най вероятно няма да стане и да искаш да направиш, защото след определена версия на фирмуера не е активно блокирането на ъпдейтите..
    Писах в предната страница и пак ще повторя:
    Блокирай по долните домейни от рутера за който е закачен телевизора и няма да се ъпдейтне повече....
    msecnd.net
    samsungotn.net
    www.samsungotn.net
    test.samsungotn.net

    Ето инфо по въпроса:
    How To Disable Firmware Updates - SamyGO
    Този пост е редактиран от kokovi4; 22-02-16 в 20:23. Причина: неправилно разбран отговор :)

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,461
    #99

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Добре, при положение, че едни и същи модели на Самсунг идват с матрици от различни производители, сглобяват ги на различни места, най-вероятно и са с различни чаркове...
    Шаситата и софтуера са еднакви. може да има разлика в поставените матрици във видео-панелите и някакви регионални настройки в сервизното меню.

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4 Виж публикацията
    В сервизното най вероятно няма да стане и да искаш да направиш, защото след определена версия не е активно.
    И от коя версия няма достъп до сервизното? Нали разбираш, че така се блокира работата на сервизните техници.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #100

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Той има предвид опцията за спиране на ъпдейтите в сервизното , а не самият достъп до сервизното меню .

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #101

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Колеги, основния проблем при Samsung е тоталната лотария при влагането на различни панели в един и същ модел. Ако това го спрат като практика може и да си върнат поостарялата слава!
    Представяте ли си: ОСНОВЕН производител на матрици яко да джурка к'во хвани до 7-8 чужди производители на панели с "уж" същото качество?!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #102

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Колега Soon, от 2185 мнения сигурно около 2100 са едни и същи. На мен вече ми идва в повечко, всички разбрахме за ниското качество на Самсунг, няма смисъл всеки ден да го повтаряш по 10 пъти. Извинявай, но все пак става досадно
    KingDiamond, blue1, bisval и 2 други харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    89
    #103

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Ако,позволите и аз да се намеся и аз със скромното ми мнение,като горд притежател на 2 телевизора SAMSUNG.Един 32 D6000 и другия UE-48JU7500,от които съм много доволен.Та по въпроса, ние в България ли сме най-умните,в частност колегата SOON ,та да казваме че световният лидер в производство на телевизори от 4-5 години,а може и повече не може да прави телевизори.Според мен,ако във форума влезе човек за първи път със цел закупуване на телевизор,и попадне на тези мнения може и да не купи телевизор на марката,макар и да е имал такова намерение.За това мисля,че такива категорични мнения,като тези на SOON,са вредни за форума,може и да греша за това се извинявам,ако съм обидил някого.
    KingDiamond, bisval и gurcayy харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #104

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Подкрепям мненията на всички! И аз съм твърдо против такива като този ненормалник SOON, който винаги пише врели некипели глупости за любимата ми марка!!!
    Що не вземем до го изгоним от нашия форум?
    Изобщо, защо никой не обича истината на този свят?
    Махайте го, че ако го хвана поне един телевизор Samsung в главата му....
    V_Simeonov и podredko харесват това.

  18. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #105

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Подкрепям напълно SOON....истината винаги боли...
    V_Simeonov и karambam харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 55 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик 2016 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3492
    Последно: 01-01-17, 17:50
  2. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 08:17
  3. Има ли пасивни 3D телевизори на Samsung?
    От detronik във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-14, 22:00
  4. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  5. Отговори: 6
    Последно: 16-08-11, 13:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе