Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25
Like Tree8Одобрявам

Тъмно петно на екрана Samsung UE-48H6400

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    28
    #1

    Тъмно петно на екрана Samsung UE-48H6400

    Здравейте, имам следния проблем: Тези дни забелязах към долния десен ъгъл на екрана едно тъмно петно което е с големината на пластмасова капачка от кока-кола. Вижда се на по-светъл фон. Телевизора ми е още в гаранция и се чудя дали ще го признаят като проблем? Ето снимки на петното:

    Искам да ви попитам предвид големината на дисплея 48 инча от Самсунг бях чел някъде че идват на място в къщи и го отремонтирват или се носи в магазина (Техномаркет) в моя случай?

    Петното не е толква голямо но ми остават още почти два месеца гаранция до 27-ми март 2017г. За Пловдив на кой телефон мога да позвъня и да повикам сервизен специалист от Сасмунг да види проблема и евентуално да ми бъде отремонтиран?

    Благодаря ви :-)
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Тъмно петно на екрана Samsung UE-48H6400

    Ще ти сменят панела. То при Самсунг стана ежедневие....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    11
    #3

    Отговор: Тъмно петно на екрана Samsung UE-48H6400

    Направо го носи в магазина, от който си го взел. Те имат грижата да го дадат на сервиз. Ще ти сменят целият панел, това няма оправяне. При мен се наложи да го направя 3 дни след покупката за същият проблем.
    rachevv одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    28
    #4

    Отговор: Тъмно петно на екрана Samsung UE-48H6400

    Здравейте,

    Днес се обадих на телефона за поддръжка на Самсунг 070013311. Разговарях с оператора и той поиска да направя няколко стъпки преди да предприеме други действия:

    1. Да направя самодиагностика от меню поддръжка и нулиране.
    2. От меню картина да направя нулиране на картината пина е 0000
    3. От меню поддръжка, самодиагностика, нулиране на фабрични настройки
    4. Актуализиране с последния фърмуер

    Аз в момента съм на раборта и като се прибера в къщи ще ги направя тези неща. Пиша ви ги за да знаете как процедират от Сасмунг и ако преди това съм знаел за тези стъпки щях да ги направя преди да се обадя.

    Утре ако няма резултат ще се обадя отново и това което си мисля, че трябва да последва е да пуснат заявка към K&K Сервиз за посещение на място. След това от K&K Сервиз се свързват с мен да уточним деня за посещение и ако всичко е ОК, идват взимат телевизора ремонтират го и го връщат обратно. Ще ви пиша какво ще стане за да имате представа как стоят нещата и стъпките, защото когато човек е информиран му е по-лесно и знае предварително какви действия да извърши и какво да очаква.
    hristoslav2, sasho1bs и Asen харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #5

    Отговор: Тъмно петно на екрана Samsung UE-48H6400

    Не си губи времето с глупости!
    Направо носи телевизора в магазина, от който си го купил или в сервиза.
    Дефект на панела няма как да се отстрани със software reset от какъвто и да е вид.
    Каките във всички call centers четат въпросите от шаблон и отчитат брой отговорени повиквания.
    Успех!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    28
    #6

    Отговор: Тъмно петно на екрана Samsung UE-48H6400

    Мдаааа,играл съм го тоя филм.След,като зададеш фабричните настройки и си пуснеш тестовата картинка,ще видиш,че петното пак си е там.После ще ти се обадят от сервиза и ще те накарат да им пуснеш снимки на дефекта по мейл.След това ще те посетят,ще снимат панела отвсякъде и ще чакаш обаждане какво са решили да правят.Накрая,ако имаш късмет и признаят дефекта,ще поръчат нов панел и ще ти го сменят или в сервиза,или у вас.
    При мен нещата протекоха по този начин и в рамките на 3 дни проблема беше отстранен.
    berty одобрява това.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: Тъмно петно на екрана Samsung UE-48H6400

    откога:

    1. клиентът трябва да си флашва телевизора сам?
    2. това се окуражава, вместо да се забранява? моите последни спомени бяха, че в магазина хем ме погледнаха изумено, хем ме предупредиха, че ще ми падне гаранцията поради неоторизирано човъркане...


    P.S. също съм на мнение, че без излишни лакърдии тв-то се носи на място и се оставя без много обяснения, а само след демонстрация на дефекта
    никъде няма заложени и описани процедури по самодиагностика, екипи на място (да не е скъсан щранг я!) и др.под.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    98
    #8

    Отговор: Тъмно петно на екрана Samsung UE-48H6400

    Имах същия проблем, обадих се в сервиза на Самсунг от където ме накараха да снимам петната, лепенката която е на задния капак и гаранционната карта с касовата бележка. Изпратих им ги и след 2 дни смениха матрицата. В това отношение съм доволен от сервиза, просто не повярвах, че живея в България! Обаждай им се , ще решат проблема бързо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    28
    #9

    Отговор: Тъмно петно на екрана Samsung UE-48H6400

    Цитат Първоначално публикувано от jordanik Виж публикацията
    Мдаааа,играл съм го тоя филм.След,като зададеш фабричните настройки и си пуснеш тестовата картинка,ще видиш,че петното пак си е там.После ще ти се обадят от сервиза и ще те накарат да им пуснеш снимки на дефекта по мейл.След това ще те посетят,ще снимат панела отвсякъде и ще чакаш обаждане какво са решили да правят.Накрая,ако имаш късмет и признаят дефекта,ще поръчат нов панел и ще ти го сменят или в сервиза,или у вас.
    При мен нещата протекоха по този начин и в рамките на 3 дни проблема беше отстранен.
    И аз предполагам че така ще протекат нещата но най-много ме притеснява момента с това дали ще признаят това петно за проблем. Затова се хванах по този начин да правя нещата. Най-лесно е да взема телевизора и да го знаеса в магазина и те от там да го пратят в сервиза, който да издаде становище. Аз обаче ако не съм там и в този случай няма да бъда, в това становище може да напишат това е клаудинг или нормално е и т.н. По тази процедура обаче ако им дойде заявка и дойдат в къщи и пред мен започнат да ми обясняват това и онова, поне мога да им пусна фон на който се вижда отчетливо петното. Иначе в голям процент гледайки филм или картината е шарена не се вижда петното защото е бледо не е толкова контрастно.
    Днес пуснах снимки, адрес и гаранционна карта с касова бележка на мейла им и ще чакам да ми се обадят.

    Относно ъпдейтите един колега, който е писал защо ние трябва да си ги правим - ами това е направено потребителя сам да може да го прави с натискането на няколко бутона и не е сервизна дейност като, примерно да смениш фърмуер на копирна машина и да влизаш в сервизни настройки. Така, че не виждам какъв е проблема.

    Благодаря на отзовалите се и ще пиша до края какво и как ще се случи. Надявам се да е положително .

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #10

    Отговор: Тъмно петно на екрана Samsung UE-48H6400

    FearMe
    1. Това, от години е нормална практика.
    2. Няма никакво неоторизирано човъркане - това, което искат от поддръжката се намира в потребителското меню.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #11

    Отговор: Тъмно петно на екрана Samsung UE-48H6400

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Не си губи времето с глупости!
    Направо носи телевизора в магазина, от който си го купил или в сервиза.
    Дефект на панела няма как да се отстрани със software reset от какъвто и да е вид.
    Каките във всички call centers четат въпросите от шаблон и отчитат брой отговорени повиквания.
    Успех!
    Само да добавя, че такива петна по дисплея имат склонност да се появяват и да изчезват от самосебе си. На моя монитор(не Самсунг) преди имаше много забележимо петно, което се виждаше на тъмен и на светъл фон, а в момента няма нито следа от него. Тези петна май се получават от неравномерно нагряване или нещо подобно и след време могат напълно да изчезнат.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    28
    #12

    Отговор: Тъмно петно на екрана Samsung UE-48H6400

    Здравейте,

    Вчера ми върнаха от "Сръчко сервиз" бившия вече "К&К сервиз" телевизора със сменен панел. Както бях написал преди няколко поста по-горе, беше им пусната офицялна заявка, обадиха ми се още същия ден. Дойдоха взеха телевизора снимаха си гаранцията и след три дни ми го върнаха, но понеже се падна и събота и неделя та станаха пет. Всичко с панела е ОК, но сега ми прави впечетление, че звука е доста по слаб от преди, също така не толкова чист сякаш високите леко глъхнат. Забелязах го понеже пускам да детето от youtube почти едни и същи песнички всеки ден и първо усилването на 10 - 11 преди беше доста силно, а сега трябва да отида на 22 - 23 за да постигна същото и като сила става но като звучене е кофти няма я звънливоста стои постно.

    Обръщам се към Христослав или ако някой друг има престава, самите колонки с новия панел ли вървят и вградени ли са? Също така дали
    имат някакви найлончета, препазни лепенки които е възможно от сервиза да не са отстранили преди да поставят задния капак?
    Ако не е грешка значи Samsung просто слагат без контрол каквото им падне, просто няма как да има такава разлика, драстична е.

    Другия ми Samsung UE-32H5500 имаше същия звук като на UE-48H6400 бяха едно към едно и като сила и като качество. Сега UE-32H5500 ми е с по-силен звук и кристално качество - смях, пълен смях.

    Само да пиша последно, прегледал съм настройките и всичко е ресетнато направено е да работи както е било преди ремонта.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #13

    Отговор: Тъмно петно на екрана Samsung UE-48H6400

    Говорителите и видеопанела вървят отделно! При смяна на панел - се подменя панела, после се влиза в сервизното меню и се нулират изписаните там часовете наработка на панела.
    При смяната му с друг аналогичен модел, от друг производител - пак се влиза в сервизното меню и се променя изписаният там модел, с този на поставеният нов такъв. С последното действие, се променят заводските софтуерни настройки за картина - има такива запаметени. В противен случай, ще имаш изкривени цветове....

    За промененият звук...знам ли. Покрай другите промени може да са пипнали и настройките за звук.
    Някъде бях чел, че ако се промени серията/моделът в сервизното меню, се променял леко и звукът.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    28
    #14

    Отговор: Тъмно петно на екрана Samsung UE-48H6400

    Благодаря за отговора :-)

    Имам още един последен въпрос: Тези дни като тествам телевизора ми направи впечатление, че при ползване само на приложенията примерно Youtube, HBO GO, Fusion на Булсат - от време на време но не е толква фрапиращо ми изкачат артефакти като на видео чип. На телевизия няма проблем, само при приложенията става. Понякога са вертикални ивици от горе до долу или други форми и черти но всичко е за секунда, мигва само. Тези дни ще пробвам през PC да гледам някой филм да видя дали ще стане нещо и ще пробвам през USB HDD дали също ще има този проблем. Следвайки логиката трябва и от там да се получава. В youtube ми се случва най-често явно там се натоварва повече може би защото клиповете са по тежки но може и случайност да е.

    Въпроса ми е как мога да го натоваря оптимално този видео чип ако е от него проблема за да може да направя рекламация докато имам все още гаранция? Решил съм да пусна да върви нещо и да закрепя телефона да прави клип и ако изкочи артефакт да се види и така да го приложа като проблем иначе не виждам по какъв друг начин мога да докажа за проблема?

    Ти какво би ме посъветвал?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #15

    Отговор: Тъмно петно на екрана Samsung UE-48H6400

    Може да му пуснеш някой UltraHD блу-рей филм HEVC.H265 с голям битрейт. (4:4:4, 60fps)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Тъмно петно на екрана
    От Cayenne във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 27-08-15, 10:54
  2. Тъмно петно което се разлива по дисплея на самунг ЛСД 32 инча.
    От Radosveta Ilieva във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-15, 11:00
  3. Sony KDL50W815 vs SAMSUNG UE-48H6400 3D
    От kati_v във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 31-12-14, 14:28
  4. Samsung LCD 37" тъмно петно
    От pavloffffff във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-05-14, 11:47
  5. Отговори: 3
    Последно: 12-02-13, 17:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе