Резултати от 1 до 9 от общо 9

Тъмно петно на екрана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    29
    #1

    Тъмно петно на екрана

    Здравейте. Имам един 4 годишен Самсунг с CCFL подсветка, на който се появи някакво тъмно петно по екрана. Точния модел е LE37S6. Не се забелязват винаги, а само на определен фон като на зелено май е най-изразено. Влияе се и от яркосттна като съответно потъмнява или изветлява с промяната и. Първо се сетих за проблем с подсветката, но петното е вертикално и не много широко, а лампите, май са хоризонтални. Пък и нали имат живот към 50000 часа, сега да е макс на 1/3 от това. Възможно ли е проблема да е от лампите и дали си стрива евентуална гимнастика със замяната им? Четох и за някакъв dirty screen effect, ама не знам дали е това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #2

    Отговор: Тъмно петно на екрана

    Според описанието ти прилича на DSE. Има обаче и подобен проблем който обаче се лекува в сервиз...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    29
    #3

    Отговор: Тъмно петно на екрана

    Да вдигна темата. Направих няколко снимки. Малко не са на фокус, но се добива представа.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    3
    #4

    Отговор: Тъмно петно на екрана

    Цитат Първоначално публикувано от Cayenne Виж публикацията
    Да вдигна темата. Направих няколко снимки. Малко не са на фокус, но се добива представа.
    И аз имам подобен проблем. Как се разви твоя случай?

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #5

    Отговор: Тъмно петно на екрана

    И това се е получило без механична интервенция? Изглежда като прецакан отражател, може и прах да е в отражателя. Ето тук пишат, че може и да от обезцветяване на отражателя пради прегряване.
    Този пост е редактиран от portokala123; 18-06-13 в 15:03.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: Тъмно петно на екрана

    Цитат Първоначално публикувано от portokala123 Виж публикацията
    И това се е получило без механична интервенция? Изглежда като прецакан отражател, може и прах да е в отражателя. Ето тук пишат, че може и да от обезцветяване на отражателя пради прегряване.
    Това си беше даденост на телевизора. Купих го, пуснах го, забелязах проблема, звъннах в магазина и ми казаха да се обърна към сервиза. Сега се наканвам да намеря време да го занеса.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Отговор: Тъмно петно на екрана

    Цитат Първоначално публикувано от Martins Виж публикацията
    Това си беше даденост на телевизора. Купих го, пуснах го, забелязах проблема, звъннах в магазина и ми казаха да се обърна към сервиза. Сега се наканвам да намеря време да го занеса.
    Как даденост!? Като си го пуснал и видял проблема, трябваше веднага да го върнеш в магазина и да искаш нова бройка. Като си се обадил по телефона, те сами няма да ти предложат да го върнеш, естествено че ще те пратят да обикаляш по сервизите и да стоиш без телевизор, който току що си купил...

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    1
    #8

    Отговор: Тъмно петно на екрана

    Да повдигна и аз темата. Според Вас на какво се дължат тези петна - прах или повреда? Телевизора е Panasonic VIERA TX-L32C3E Забелязват се на светли тонове и най-много на бяло. Натъмни тонове не се виждат.
    20150826_170701[1].jpg
    Този пост е редактиран от milen81; 26-08-15 в 18:18.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #9

    Отговор: Тъмно петно на екрана

    Оправя се със смяна на нов панел!
    Всички други опити не довеждат до никакво решение на този проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Тъмно петно което се разлива по дисплея на самунг ЛСД 32 инча.
    От Radosveta Ilieva във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-15, 11:00
  2. Samsung LCD 37" тъмно петно
    От pavloffffff във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-05-14, 11:47
  3. Кога е най-тъмно?
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 13
    Последно: 26-06-13, 11:53
  4. Отговори: 3
    Последно: 12-02-13, 17:14
  5. Тъмно ли е, или съм кьорав ?
    От MitkoS във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 17
    Последно: 28-06-11, 08:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе