Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51
Like Tree17Одобрявам

Звук от цифровия оптичен изход/жак за слушалки на 55H6400

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #1

    Звук от цифровия оптичен изход/жак за слушалки на 55H6400

    Здравейте на всички. Имам едно питане и ще напиша и в каква връзка е то. От оптичния изход на телевизора какъв звук излиза - обработен от ТВ-то или не обработен? Обянсявам и защо. Имам една системка за озвучаване състояща се от колони DALI LEKTOR 8, усилвател HARMAN KARDON HK6500 и 12 канален Еквилайзер TECHNICS SH-8066 и все не ми достигаше нещо във звука, като звука съм го взел от ТВ-то през жака за слушалки. Днес взех този жак и го боднах в телефон SAMSUNG NOTE 3 и останах втрещен от качеството на звука (според мен де), като пускам клипчета от YOUTUBE. Очевидно ТВ-то маже всичко и търся начин да го заобиколя. Идеята ми е да търся вероятно ресийвър на нивото на усилвателчето за да мога да слушам приличен звук според моят слух, а това което чух днес ме удовлетворява. Благодаря на отзовалите се. Отговор на въпроса ми ще ми помогне за да знам в каква посока да търся - ресийвър или евентуално добро приемниче за цифровата телевизия и звукът от там, а за тубата не знам...

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: Звук от цифровия оптичен изход/жак за слушалки на 55H6400

    Гледам предимно ефирна - звука е през ресийвър. За качество и дума не може да става, но през ресийвъра се чува определено по-добре. За тубата обаче разликата е огромна. През говорителите на телевизора - 'тенекия", през оптиката корено различен звук. През изход за слушалки не съм пробвал.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3

    Отговор: Звук от цифровия оптичен изход/жак за слушалки на 55H6400

    Прочети си инструкциите на телевизора, там трябва да е описано, какво излиза през оптичният изход.

    В зависимост от предаването и модела телевизор, през оптичният извод на телевизора излизат stereo2.0(AC3), Dolby Digital5.1 или 2.0.

    В ниските серии не се поддържа такъв режим от тунера, а това което преминава през входовете - го смесва в стерео.. Във високите серии оптичния изход на телевизора вади 5.1 звук само от вградения в него тунер.
    При ефир и кабелна в зависимост от канала на излъчване - стерео, моно , DD2.0 или DD5.1 /проверете си звуковите пътеки на съответната програма/.
    На оптичният изход ще имате Dolby Digtal-/ако източника на сигнал подава такъв/-трябва само да свържете ТВ към AV ресивър чрез оптичен кабел. DTS не се поддържа. Всички формати са записани в инструкцията.
    Меню с настройки на S/PDIF има само в режим DVB-T и DVB-C ... в режим AV - нищо не може да пипате.

    Звукът зависи от програмата и провайдъра, който предлага услугата. Някои от тях режат яко битрейта с цел икономии на такси и от това страда качеството на звука.

    Другият вариант е през HDMI ARC порта и външен AV ресивър...но се съмнявам дали поддържа многоканален звук повече от 3.1
    stennly одобрява това.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: Звук от цифровия оптичен изход/жак за слушалки на 55H6400

    Ице, ако говориш за някой конкретен модел е редно да го споменеш, защото 90% , да не кажа 100% от горе казаното от теб, не важи за Н7000.
    А и stennly не пита какви формати поддържа телевизора му... а дали има разлика в качеството на сигнала между изход от слушалки и оптика.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #5

    Отговор: Звук от цифровия оптичен изход/жак за слушалки на 55H6400

    Да, интересувам се дали от оптичният изход излиза обработен вече звук от ТВ-то и цифровизиран за предаване или в суров цифров вид. От слушалките е ясно, че е обработен аналогов звук и там е пълна мъка от към качество - огромна (в пъти) разлика като превключа един и същ клип от тубата през телефона и телевизора. Цялата звукова картина се променя в целия спектър и всичко си идва на място и това от един телефон. Имам само стерео и 5.1 звук и подобни не ме интересуват. И в конкретика, ако взема ресийвър примерно HK3770 (HARMAN/KARDON) и в него включа оптичният изход от телевизора, то ще имам ли качество на звука когато гледам клипове от Ютуб или пък просто телевизия, както при опита с телефона. Идеята е да мога да усилвам и намалявам с дистанционно, иначе може и преобразувател Оптика - Стерео, но губя тази възможност. Отделно ще мога с лекота да си слушам, ако реша МП3, флак и подобни през DLNA. Така или иначе основно гледам ТВ (музика) и през Ютуб музика.
    EDIT: Сега ми идва идея за Ютуб да сдвоя телефон с комп и през HDMI в Ресийвър и от там в ТВ през HDMI(ARC) и проблема с Ютуб решен. Така през телефона ще си пускам каквото пожелая и за качеството ще отговаря ресийвъра. Остава ТВ-програмите... Другият вариант е стерео усилвател с оптичен вход, но тогава определено трябва да знам какво излиза от оптичният изход на ТВ-то, защото няма да има HDMI вход поне за ютуб да е добре.
    Този пост е редактиран от stennly; 07-06-17 в 08:49.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #6

    Отговор: Звук от цифровия оптичен изход/жак за слушалки на 55H6400

    Най-евтино ще ти излезе с един Digital to Analog Audio Optical Cable Coaxial Toslink SPDIF RCA R/L Converter UK | eBay (това е първото попаднало ми с търсачката) .

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #7

    Отговор: Звук от цифровия оптичен изход/жак за слушалки на 55H6400

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Най-евтино ще ти излезе с един Digital to Analog Audio Optical Cable Coaxial Toslink SPDIF RCA R/L Converter UK | eBay (това е първото попаднало ми с търсачката) .
    Този цап,също маже звука и вкарва шум.
    Лично аз го изтърпях 30 минути.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8

    Отговор: Звук от цифровия оптичен изход/жак за слушалки на 55H6400

    Аз ползвам HDMI ARC и нямам забележки по звука , така че освен да инвестира в ресивър/усилвател с цифров вход ...
    Да има предвид обаче, че с евтин ресивър може да не му хареса звука, колкото от стерео усилвателя му.
    stennly и Viking72 харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #9

    Отговор: Звук от цифровия оптичен изход/жак за слушалки на 55H6400

    Няма да има усилване от дистанционно с ДАК, иначе има добри изпълнения с предполагам гарантирано качество, но какво излиза от оптиката е важно в случаят. Така или иначе съм се навил на нов усилвател. Но да не излезе същия проблем и с него. Вече се огледах в HK3490 https://www.cnet.com/products/harman...hk-3490/specs/ или YAMAHA A-S701 YAMAHA A-S701 с един оптичен кабел от ТВ-то.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #10

    Отговор: Звук от цифровия оптичен изход/жак за слушалки на 55H6400

    За ефирна и кабелна тв,Христослав ти е написал.
    Но с Ямахата и твойте колони-за музикалните тв програми,смятам че е добре.Обаче е хубаво,ако имаш възможност да го чуеш предварително.
    Изненади винаги има!

    Аз за телевизия ползвам -оптика, усилвател с цап и две колони .Звука на музикалните канали и за филми ми харесва,но пак зависи от самия канал.
    Този пост е редактиран от Viking72; 07-06-17 в 13:45.
    stennly одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #11

    Отговор: Звук от цифровия оптичен изход/жак за слушалки на 55H6400

    А сравнен с тубата как е звукът? То и аз натам се насочвам - усилвател с ЦАП или Стерео ресийвър с ЦАП. За същият модел ТВ ли говорим?
    Този пост е редактиран от stennly; 07-06-17 в 14:10.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #12

    Отговор: Звук от цифровия оптичен изход/жак за слушалки на 55H6400

    Тв-то е Лг лм 660,на тубата също е добре.
    Предпочитам усилвател,защото слушам повече музика.
    Този пост е редактиран от Viking72; 07-06-17 в 14:18.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #13

    Отговор: Звук от цифровия оптичен изход/жак за слушалки на 55H6400

    Ами не знам защо му казват ресийвер след като реално си е интегриран стерео усилвател - явно заради тунера. Всъщност според мен си е чист усилвател.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #14

    Отговор: Звук от цифровия оптичен изход/жак за слушалки на 55H6400

    Ресийвер-приемник,заради тунера.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #15

    Отговор: Звук от цифровия оптичен изход/жак за слушалки на 55H6400

    Няма го в наличност HK3490, има само HK3770, но ако съдя по килограмите - Yamahata ще да бие, но това вече е за друга тема. Благодаря на отзовалите се. Явно ще имам хубав подарък за рожденият ми ден

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Оптичен аудио изход
    От avalon4o във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 19-05-20, 14:56
  2. KDL-42EX410 и оптичен изход
    От mongoose във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 01-12-15, 07:51
  3. Плазма Pioneer и оптичен изход за звук?
    От tolostoi във форум Други телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-11, 16:12
  4. Отговори: 4
    Последно: 20-03-09, 18:20
  5. Отговори: 3
    Последно: 18-10-07, 15:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе