Резултати от 1 до 15 от общо 15

Премигване на екрана по HDMI от компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #1

    Премигване на екрана по HDMI от компютър

    Здравейте, монтирал съм един компютър със видеокарта ASUS STRIX GTX1050 4GB за гледане на камери и съм го вързал към 2 телевизора. Те са Samsung 32 inch резолюция 1366x768, единия е вързан със DisplayPort - > HDMI, другия е със HDMI -> HDMI кабел. Като уголемя една камера, stream-a и превключва на по-високата резолюция и екрана почва да премигва и не може се види камерата. Веднъжа на 3 секунди примерно и то на двата телезира. Телевизорите беха некви за по 400лв на Samsung, треа видя модела. Не знам, от драйвера ли е, от кабелите ли е - те са HDMI на Hama и двата, пробвах с друг кабел и нямаше никакъв проблем. Имам горе едни по-скъпи - на inakustik, не съм пробвал с тях. Драйверите които сложих за Strix-a са последните от nvidia, не майкрософтските. Каква може да бъде причината? Онзи ден не го правеше този проблем нито веднъж и на нито един телевизор. Сякаш от потока ли се задръства видекартата ли нз. Благодаря ви.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    36
    #2

    Отговор: Премигване на екрана по HDMI от компютър

    При мен правеше подобен проблем пак с hama 3м. кабел (висок клас с 5 звезди), когато минавах от FullHD на 4К резолюция по време на гледане на филми, смених го с по-къс Hama 1.5м. и спря това премигване.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #3

    Отговор: Премигване на екрана по HDMI от компютър

    Колко е дълъг HDMI кабела?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #4

    Отговор: Премигване на екрана по HDMI от компютър

    Цитат Първоначално публикувано от svt11 Виж публикацията
    Здравейте, монтирал съм един компютър със видеокарта ASUS STRIX GTX1050 4GB за гледане на камери и съм го вързал към 2 телевизора. Те са Samsung 32 inch резолюция 1366x768, единия е вързан със DisplayPort - > HDMI, другия е със HDMI -> HDMI кабел. Като уголемя една камера, stream-a и превключва на по-високата резолюция и екрана почва да премигва и не може се види камерата. Веднъжа на 3 секунди примерно и то на двата телезира. Телевизорите беха некви за по 400лв на Samsung, треа видя модела. Не знам, от драйвера ли е, от кабелите ли е - те са HDMI на Hama и двата, пробвах с друг кабел и нямаше никакъв проблем. Имам горе едни по-скъпи - на inakustik, не съм пробвал с тях. Драйверите които сложих за Strix-a са последните от nvidia, не майкрософтските. Каква може да бъде причината? Онзи ден не го правеше този проблем нито веднъж и на нито един телевизор. Сякаш от потока ли се задръства видекартата ли нз. Благодаря ви.
    Възможни са няколко причини:
    - проблем с кабела
    - проблем с възпроизвеждането на видеото от телевизора / виж списъка с поддържаните от телевизорите резолюция и кадри в секунда
    И си оправи правописа...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #5

    Отговор: Премигване на екрана по HDMI от компютър

    Извинявай за правописа, малко съм ядосан. Ще погледна по-късно и ще ти кажа какъв е модела на телевизорите. Десния е закачен на DVR директно и е на резолюция 1280x1024 на 60Hz и не е правил никакви проблеми! Поне за един ден. DVR-a е 16-канален аналогов, вързан е с HDMI кабел 2м на hama, който ползвах за връзка до компютъра. Другия кабел който ползвам е DisplayPort -> HDMI 1.8m. Сега левия ТВ е вързан към компютъра и в момента не прави никакви проблеми като уголеми камерата. Преди това по обяд вързах компютър към 42-ка ТВ който беше Full HD. Съотв го сложих на Full HD резолюция и нямаше проблем с нито една камера. Всяка една я изкарваше на пълен прозорец без да премигва. Пробвах и с кабел на Inakustik 8m HDMI сутринта като ги правеше тези проблеми, но пак премигваше. Ще проверя да го дигна бюрото и да купа HDMI кабели 1.5m

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Haskovo
    Мнения
    30
    #6

    Отговор: Премигване на екрана по HDMI от компютър

    Здравейте колеги , за да не отварям нова тема имам подобен проблем и аз на моя КС9002 когато играя на пс4 премигва и екрана става чисто черен за 1 2 секунди и после продължава нормално, по някога го прави по често през 15 секунди а през повечето време между 5-10 минути . Благодаря предварително и въпросът ми ако не е за тук да ме извините

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #7

    Отговор: Премигване на екрана по HDMI от компютър

    DVI -> HDMI кабел 1.5m купих, като ми казаха ,че немавидеокартата да го третира като ТВ. Вече 2 дена нема проблеми. Ще вида по-нататък как ще е.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #8

    Отговор: Премигване на екрана по HDMI от компютър

    Цитат Първоначално публикувано от eray Виж публикацията
    Здравейте колеги , за да не отварям нова тема имам подобен проблем и аз на моя КС9002 когато играя на пс4 премигва и екрана става чисто черен за 1 2 секунди и после продължава нормално, по някога го прави по често през 15 секунди а през повечето време между 5-10 минути . Благодаря предварително и въпросът ми ако не е за тук да ме извините
    Каква е дължината на кабела?
    Пробвай с друг кабел.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #9

    Отговор: Премигване на екрана по HDMI от компютър

    За съжаление днес се е появил същия проблем. Ще пробвам с 1.5m HDMI - > HDMI кабел.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #10

    Отговор: Премигване на екрана по HDMI от компютър

    Добре де в този случай защо е набеден телевизора.При доста от подобни проблеми причината е в компютъра.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Haskovo
    Мнения
    30
    #11

    Отговор: Премигване на екрана по HDMI от компютър

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Каква е дължината на кабела?
    Пробвай с друг кабел.
    оригинална от кутията на пс4-ката, сега от 2 дена спря премигването , след като изкарах и на ново вкарах кабела ....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #12

    Отговор: Премигване на екрана по HDMI от компютър

    Ето това е - всеки път като преместя кабела отзад и се оправя

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #13

    Отговор: Премигване на екрана по HDMI от компютър

    Да не би да си разбил HDMI порта на телевизора и от там да не дава добър контакт?
    След свързване на кабела, не трябва да има напрежение - натиск, огъване, усукване от страна на кабела спрямо порта.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #14

    Отговор: Премигване на екрана по HDMI от компютър

    Не съм ги разбил, кабелите са достатъчно дълги. Това го правеше и на втория телевизор, когато беше свързан към компютъра. 2 дена работи и на 3тия почва да се ебава. Казаха ми да пробвам със телевизор със по.висока резолюция. Добре, де - закачих го на DVR-a втория, намери си на каква резолюция да изкара камерите 1280x1024, следващата е Full HD и работи без грешка. Макс резолюция на една камера 960H, което е по-ниско от макс резолюция на ТВ. Посъветваха ме да сложа ТВ 1920x1080.


    ЕДИТ
    Сложих го на вградената видеокарта и засега няма проблеми.
    Този пост е редактиран от svt11; 13-02-18 в 20:45.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #15

    Отговор: Премигване на екрана по HDMI от компютър

    Появиха отново проблеми за съжаление. Камерите забиват при гледане, явно вградената видеокарта не може да ги поеме.

    - - - - - - - - - -

    Така, днес мисля че го оправих и наистина не е нито от кабел, а е до настройка на ТВ. Прочетох в geofrce форумите, че трябва да изключа некакви цветове и audio-то по HDMI и тогава ще спре. Пробвах с audio-то, не се оправи. След това видях, че има настройка в секцията Adjust Desktop Colour Settings. Оттам избрах Content type Reported to Display -> Full Screen Videos и се оправи. Като я махам пак започна премигването.Връщам я и се оправя. Явно трябва да укажеш на видеокартата какви цветове да подава или нещо такова.
    Този пост е редактиран от svt11; 21-02-18 в 11:34.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Премигване на екрана.
    От rump във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 23-06-19, 19:15
  2. Премигване на старо sony
    От svt11 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 11-02-17, 16:58
  3. Премигване на тв Самсунг
    От avenger във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 09-07-13, 08:05
  4. Проблем с HDMI връзка между настолен компютър и телевизор !
    От Compare във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 18
    Последно: 05-04-11, 14:16
  5. Лошо качество при връзка на LED TV с компютър чрез DVI-HDMI
    От LexHammer във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 13-02-11, 15:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе