Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23
Like Tree2Одобрявам

Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #16

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    То чуждото мнение вече не е много от значени при положение че телевизорите са вече купени
    Общо взето по-чуждите форуми мнението е че за 800-1000 долара повече не може да се очаква, за толкова пари толкова телевизор.
    Ползвай си го с кеф и хич да не ти дреме, така или инъче след две-три години ще купуваш пак!
    Дали ще е Сони, LG или Самсунг, за тези пари все се въртим около средния клас на производителя.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #17

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    Плоският MU8002 сякаш е по-добрият избор..Извитият телевизор си ама правило за гледане - само фронтално, като очите са на нивото на централният хоризонт на екрана. В противен случай има изкривяване на образа, цветовете и "черното".
    Старият ти 40"-ов Philips, е с матрица UV2A на Sharp, затова и контрастът му е по-добър.
    Панелът е 8 + FRС. В момента няма панел с истински 10 битово възпроизвеждане на цветовете.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    93
    #18

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    Вече почнах да се чудя дали да не се пробвам с емаг да сменя и аз за Q6, но не знам дали си заслужава главоболието и допълнителните 200 лв. Другото, което е че масичката за телевизора е дълга към 104 см, а на Q6 крачетата са в края докато на MU9002 стойката е централна. Ще се радвам на мнение xD

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #19

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    За дупките на крачетата ... телевизора има по-две дупки от страна. Външните са на по 100 см разстояние, а вътрешните на 80см. ако го смениш ще имаш място да го сложиш на масата
    Според мен няма да имаш проблеми с подмяната, стига да си запазил опаковката и всичко прилежащо.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    93
    #20

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    forski, а би ли споделил как се представя Q6-тицата от гледна точка на черното. Моят направо ме побърква като гледам филм с черни ленти, горната е перфектно черна, но долната е направо сива. Другото, което е че дивана ми е малко по-встрани и не знам дали, защото е извит цветовете избледняват много, а когато застана точно отпред е перфектно. И това става въпрос за около 20-30 градуса разлика в ъгъла на гледане. Мисля наистина да се възползвам от замяната, само че трябва да говоря с емаг понеже е на изплащане и трябва да видим как ще се случат нещата. Не знам само HDR-а му как ще е на Q6. От изчетените ревюта за MU9002 HDR-а доколкото разбрах не е перфектен, но е доста по-добър от повечето телевизори, докато за Q6 не успях да намеря нито едно подробно ревю.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #21

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    Ами... какво да ти кажа, не искам да те подвеждам защото съм обикновен потребител, и много много не се втелявам във всяка подробност. Аз лично не виждам нищо нередно в картината, черното ми изглежда черно, не виждам сиви ленти, не виждам светли петна от неравномерна подсветка и т.н. Дори в момента гледам сериал по HBO (Западен свят) и нарочно се вглеждам във всяка тъмна сцена и във всяко черно, и .... всичко ми изглежда както трябва да бъде. Дивана ми е с/у телевизора, който е на стената и е малко по-високо от линията на погледа като си седнал, и цветовете са ОК. Масата е малко встрани, и от там го гледам, и от там всичко изглежда както от дивана.
    HDR не съм гледал, че загубих връзка със сървара на компа, но от тубата, и HBO всичко ми изглежда чудесно. С хубав сигнал картината е хубава, с лош е лоша ... аз така ги виждам нещата.
    Ако си решил да го сменяш, сменяй. Нищо няма да изгубиш, с интернет търговията е така проба-грешка. Само не отлагай много, обаждай им се утре, опаковай и им го пращай

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #22

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    Човек що се занимаваш да смениш 9-та премиум серия за среден клас телевизор от 6, па макар и Q, който по всички показатели е по-слаб от настоящия ти телевизор.Имам същия, напраиви си ръчни експертни настройки от сайт за калибриране и ще се видиш в картина.Телевизора е доста добър, единствено трябва да ти е фронтално на очите заради извивката, но извития екран поне за мен е по добър като възприемане.Иначе и на мен на Xbox One X ми дава тези червени артефакти понякога и си мислех, че проблема е в бокса ама явно си е в Самсунг.Така или иначе не е проблем при игра и не пречат като цяло.

    - - - - - - - - - -

    направи тези настройки и ще се родиш:
    https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu9000/settings

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #23

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    И двата телевизора са шир потреба, 6-9 серия кЮ-мУ, премиум ала-бала. Въпрос на настройки, и на не много големи очаквания за да няма разочаровани
    Този пост е редактиран от forski; 15-05-18 в 12:35.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор на телевизор (Samsung или LG)
    От Tibby във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 04-10-22, 19:11
  2. Избор на Samsung телевизор
    От xThebesTx във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 05-10-17, 22:00
  3. Избор на LED 46" телевизор Samsung/LG
    От Koleff72 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-13, 15:39
  4. Избор на телевизор Samsung
    От skaliente1 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 28-04-12, 11:47
  5. Избор на телевизор - SAMSUNG CW-29Z338P
    От diters във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 25-06-08, 21:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе