Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23
Like Tree2Одобрявам

Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #1

    Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    Здравейте на всички, пак дойде момента за избор на ТВ и понеже от почти 4 години не се бях интересувал какво точно се случва в тази сфера ще съм ви много благодарен ако ме посъветвате какво да избера.
    Имам H6400/48 който работи без проблем за горе споменатия период, но се наложи да го преместя в друго помещение, и останах без телевизор в къщи.
    Отново съм се насочил към Samsung като бюджета ми позволява да избирам м/у 8002 или 9002 като Q7 ми идва малко над предвидената сума но и той е някъде в зара. И трите модела в размер 55 инча.
    Искам да кажа че основното предназначение на телевизора е на него да се гледат филми, както и да чете без проблем субтитрите към тях. Филмите се гледат през HBO-GO и торентите на Замунда. Другото за което се използва са детски филмчета през You tube. Нямаме кабелна, мачове не гледам, както и новини и тем подобни!
    Само филми и детско
    Другия въпрос който ме вълнува е с какъв плеър или програма през wi-fi да гледам въпросните филми, до сега използвах някакъв руски медия сърсър на който качвах изтеглените файлове със субтитрите. Но не знам дали би бил съвместим със сегашните телевизори.
    Прощавайте за глупавото обяснение но не съм много в час с тази материя, и с този вид технологии.
    Другото което ми прави впечатление е че въпросните модели MU8002-MU9002 ги няма почти никъде налични, уж са модели от тази година а в двете големи търговски вериги Техномаркет-полис специално за Севлиево и Габрово и двата телевизора липсват.
    Моля кажете кой е по-добрия избор за гледане на кино, 9002 въпреки леката извивка или 8002 въпреки че е едно стъпало надолу като подредба в класовете.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #2

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    Привет, аз имам MU9002 55" и естествено бих ти препоръчал него.По-висока серия, извит (което за мен е плюс и беше задължитело условие като си търсех телевизор, макар че има и доста хора на които извивката не им допада), качеството на изображението е много добро и идентично с Q7, само дето 7-та е по-скъп.Теоретично Q7 е по-висока версия, но на практика няма разлики.Вече при Q8 има.Телевизора си го закупих от edigital (идва от Унгария директно от завода на Самсунг.Гаранцияте е безпроблемна от сервиза на Самсунг в Бг-вече ми се наложи да я пробвам за съжаление.Преди това се бях насочил към OLED на LG но технологията е още проблемна.Всички мострени бройки в технополис бяха с отпечатана картина на екрана от въртенето на едни и същи клипчита и най-важното това не се покрива от гаранцията и няма оправия.А цената е двойна.Та с две думи вземи си 9002.ЧУдесно съотношение цена качество, като сега гледам че е към 2100-2200 лв.Моя го взех доста по-скъпо. Потърси във форума дал съм кратко ревю на телевизора. Успех с избора.
    berty одобрява това.

  4. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #3

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    Разликата между MU8002 и MU9002 е само в извития екран, така че си е до лично предпочитание какъв екран ти харесва на теб. Лично на мен не ми допада извит, но пък на колегата горе му харесва... Също това са модели от 2017 г. Моделите от тази година са NU8002 (примерно). Разликата с Q7 е, че въпросният е с квантови точки за по-добри цветове, също и с по-висока яркост за по-добър HDR ефект.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #4

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    Благодаря за отговорите, днес ходих до Техномаркет и въпроса с абревиатурите беше решен, до днес мислех че MU са моделите за 2018. В Техномаркет NU серията все още не е налична и не се знае кога ще бъде, казаха ми че ако съм си харесал бройка/модел от въпросната серия може да бъде поръчан. Сега въпроса е с какво и с колко, и дали си заслужава да чакам още месец примерно докато се появи NU или да купя някоя от наличните MU бройки, стига да е останала такава не разпечатана. Инъче MU8002/55 e на добра цена в момента 1999лв. а NU8072 ако въобще са съпоставими като характеристики е на цена 2799лв.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    8
    #5

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    В технополис ги има някой от моделите за 2018

  7. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #6

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    93
    #7

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    Здравейте колеги, и аз съм на път към нов телевизор и в момента гледам в емага имат 0 процента лихва на изплащане та се чудя за 9-та серия 55 инча понеже разбрах, че 49 инча е с 50/60 Hz и 8 битови цветове. Това е линка към телевизора, ще се радвам ако някой потвърди дали наистина това е от 2017 година модел, цената ми се струва малко ниска понеже. Благодаря ви предварително!
    https://www.emag.bg/televizor-led-sm.../pd/DV3V67BBM/

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #8

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    И аз към офертата на емаг залитнах, даже го качих в кошницата но още се чудя дали дфа го поръчвам. 55Q6F също е на безлихвен лизинг та се зачудих и за него, сега чете из нета що за стока е

    - - - - - - - - - -

    Колеги, някой може ли финално да каже дали си заслужава да се плати малко повече за Q6F спрямо MU9002 не мога да реша кой от двата телевизора да поръчам, моля помогнете

    - - - - - - - - - -

    Ами.... поръчах го 55/Q6F дано да излезе също толкова безпроблемен колкото и стария 48/H6400

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    93
    #9
    Здравейте, поръчах 55MU9002, днес дойде. Още не съм го пробвал подробно, но после ще пиша мнение. Яд ме е само, че докато го вадихме с куриера да видим панела здрав ли е и явно сме опряли долу екрана в стиропора и има лека дряскотина, която белее, но се вижда под ъгъл. Пробвах с кърпичката в комплекта да я почистя и леко се пооправи, но все още стои. Според вас ще има ли някакъв проблем с цветовете там или като цяло. Не ми се занимава да връщам и да се обяснявам пък и вината си е моя. Скоро се надявам да свикна с това. xD

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    софия
    Мнения
    33
    #10

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    Цитат Първоначално публикувано от forski Виж публикацията
    И аз към офертата на емаг залитнах, даже го качих в кошницата но още се чудя дали дфа го поръчвам. 55Q6F също е на безлихвен лизинг та се зачудих и за него, сега чете из нета що за стока е

    - - - - - - - - - -

    Колеги, някой може ли финално да каже дали си заслужава да се плати малко повече за Q6F спрямо MU9002 не мога да реша кой от двата телевизора да поръчам, моля помогнете

    - - - - - - - - - -

    Ами.... поръчах го 55/Q6F дано да излезе също толкова безпроблемен колкото и стария 48/H6400
    а бе ти хубаво си го поръчал,само кадето и качеството на картината ще е като стария,това кю отпред е само за благозвучие

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #11

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    Koлкото толкова, телевизия не гледам, използвам го само за филми, каквото му заредя това ще покаже Важното е да работи и да не създава проблеми, другите две опции бяха 9002-8002 които на дали ще изпъкнат с някаква голяма разлика в качеството на картината. Както се казва, за толкова пари толкова телевизор.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #12

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    Да дам някаква обратна връзка след покупката, която може да е от полза за някой, колкото и субективна да е тя от моя гледна точка
    За моите нужди и за моето потребление телевизора е добър и оправда очакванията или по-скоро не ме разочарова след първоначалното пускане.
    Аз гледам филми ... нямам телевизия и не използвам кабелен оператор. Свалям файлове от Замунда и имам абонамент за HBO GO.
    При идентични настройки и при зареждане на един и същ файл през YouTube или на някой филм през сървъра, Q6F показва по-наситени и ярки цветове, по-добър контраст и повече детайл от H6400 като картината на втория във никакъв случей не е лоша или по-лоша просто цветовете стоят малко по-пастелни и не толкова ярки. Отделно самите дребни детайли като пера на птици, листа, и други такива не са толкова отчетливи. Другото което ми направи приятно впечатление, е че в сравнение със 6400 този почти или на моменти въобще не маже бързите сцени. При стария на моменти се получаваше подобно размазване макар че панела е 100 херца. Като един обикновен потребител и лаик относно телевизионната техника и нейното развитие, мога да кажа че съм доволен от покупката и това което получих като качество е напълно приемливо. Накрая като още един + бих добавил тънката алуминиева рамка или направо липсата на такава около дисплея, както и абсолютно лесното и интуитивно меню за работа и настройки на телевизора, като прибавим и по-големия диагонал нещата за мен си идват на мястото. Сигурен съм че има и по-добри и качествени панели в този ценови клас, но където един е добър другия се дъни и обратното.

    п.п. Ще ми е интересно да прочета и няколко думи от колегата kristian93 като първи впечатления от 9002

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,444
    #13

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    Цитат Първоначално публикувано от павлов Виж публикацията
    а бе ти хубаво си го поръчал,само кадето и качеството на картината ще е като стария,това кю отпред е само за благозвучие
    Q -то отпред, обозначава, че моделът има филм с квантови точки..а от там и по-чисти и наситени цветове + по-голямо покритие на цветовото пространство и обем.
    berty одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #14

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    Точно това е първото нещо което прави впечатление след пускането на телевизора,наситените и ярки цветове

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    93
    #15

    Отговор: Избор на телевизор Samsung MU8002 или MU9002

    Cлeд 2 двнa вeчe и aз мoгa дa cпoдeля мнeниe зa 55МU9002. Kaтo цялo cъм дocтa дoвoлeн oт тeлeвизopa, cpaвнeнo cъc cтapoят Филипc 40РН6550 имa oгpoмнa paзлиĸa в ĸapтинaтa, нo зa жaлocт имaм чyвcтвoтo, чe чepнoтo нa Филипca бeшe eднa идeя пo дoбpe. Ha caмcyнгa ocoбeнo в дoлнaтa чacт чepнo пoчти нe мoжe дa ce види, цвeтa e лeĸo cиньo-cивĸaв. Дocтa зaвиcи и oт cъдъpжaниeтo, ĸoeтo ce пoдaвa, зaщoтo нa няĸoи филми или ĸлипoвe e пo чepнo oт дpyги. Oтнocнo извивĸaтa имa нeдocтaтъĸ, чe лeĸo дa ce глeдa oтcтpaни и чepнoтo зaпoчвa дa cинee.Aĸo тpябвa дa cъм чecтeн тв-тo e дocтa тpyднo зa cглoбявaнe cъc cтoйĸaтa oт caм чoвeĸ. Ocвeн, чe ycпяx лeĸo дa гo нaдpacĸaм в дoлнaтa дяcнa чacт пpи извaждaнeтo oт ĸaшoнa гo нaдpacĸax и oт лявaтa пpи cглoбявaнeтo нa cтoйĸaтa, нo изoбщo нe ce зaбeлязвa. He знaм дaли пpoблeмът e пpи мeн oбaчe, нo cтoйĸaтa ми ce cтpyвa дocтa нecтaбилнa, тeлeвизopът ce ĸлaти дocтa и пpи нaй лeĸия дoпиp, a вcичĸи бoлтoвe ca здpaвo зaтeгнaти.Taĸa и нe ycпяx дa paзбepa oт peвютa и oт фopyмa пaнeлa дaли e 10 битoв или 8 + FRС. Πoвeчeтo peвютa ca за aмepиĸaнcĸия мoдeл, ĸoйтo дoĸoлĸoтo paзбpax oтгoвapя нa нaшaтa 8мa cepия. Πpи глeдaнe oт Хbох Оnе Х ĸapтинaтa e дocтa дoбpa. Tecтвax гo и c Ultrа НD blu rау филм c НDR, нo cяĸaш нe мoгa дa зaбeлeжa чaĸ тaĸъв eфeĸт ĸaĸъвтo oчaĸвax. Teзи 1000 нитa яpĸocт, ĸoитo ги peĸлaмиpaт виждaм пo peвютa, чe нe ce пocтигaт в ниĸaĸъв мoмeнт. Гeйм мoд-a нa Хbох-a, ĸoгaтo e пycнaт пoĸaзвa oт вpeмe нa вpeмe чepвeни линии cяĸaш мaтpицaтa e дeфeĸтнa, a дoĸoлĸoтo paзбpax oт чyжди фopyми e coфтyepeн пpoблeм, ĸoйтo пpиcъcтвa нa вcичĸи caмcyнги c тизeн oт няĸoлĸo гoдини.Cпpямo aндpoид тв, c OC-a нa caмcyнгa нaпpaвo ce пpepoдиx. Hиĸoгa пoвeчe нe биx избpaл тв c aндpoид. Πлюca зa aндpoид бeшe, чe пpилoжeниeтo нa Heтфлиĸc изĸapвaшe 5.1 пo oптичния ĸaбeл, a тyĸ пycĸa caмo cтepeo и cиcтeмaтa гo пpaви изĸycтвeнo 5.1.Πaĸ ĸaтo цялo cъм cyпep дoвoлeн, пoĸyпĸaтa бeшe инcтинĸтивнa зapaди бeзлиxвeния ĸpeдит oт eмaг. Πo-гoлeмият диaгoнaл oпpeдeлeнo e oгpoмeн плюc, a цвeтoвeтe ca дocтa пo-дoбpи. He cъм cpaвнявaл c дpyги тeлeвизopи в мaгaзин, a и oтдaвнa нe бяx ce интepecyвaл зaтoвa нe мoгa дa ĸaжa дaли зa тaзи цeнa oт 2200 лв e мoжeлo дa ce взeмe нeщo пo-дoбpo. Чyдиx ce дocтa мeждy тoзи и Q7С, нo нe знaм цeнaтa oт 3000 дoĸoлĸo e oпpaвдaнa зa тeлeвизop.Щe ce paдвaм и нa чyждoтo мнeниe, дa знaм дaли дa cъм щacтлив c пoĸyпĸaтa хDAĸo ce ceтя зa oщe нeщo или зaбeлeжa дpyгo ще допълня.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на телевизор (Samsung или LG)
    От Tibby във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 04-10-22, 19:11
  2. Избор на Samsung телевизор
    От xThebesTx във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 05-10-17, 22:00
  3. Избор на LED 46" телевизор Samsung/LG
    От Koleff72 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-13, 15:39
  4. Избор на телевизор Samsung
    От skaliente1 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 28-04-12, 11:47
  5. Избор на телевизор - SAMSUNG CW-29Z338P
    От diters във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 25-06-08, 21:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе