Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

DivX на нов Самсунг

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    17
    #1

    DivX на нов Самсунг

    Здравейте,
    Без да проуча нещата си купих SAMSUNG UE-55RU7102 4K Ultra HD LED SMART TV, TIZEN, 55.0 " модел от 2019 и бях много неприятно изненадан да установя че не поддържа DivX и съответно 99 процента от филмите не тръгват. Чак сега разбрах че от 2018 всички самсунгове не поддържат DivX и DTS. Има ли начин да се инсталира DivX и DTS поддръжка на нов самсунг или единственото решение е да си купя мултимедиен плеър? Досега си качвах всичко на най-обикновен външен твърд диск и всичко вървеше перфектно през USB на стария ми самсунг. Кой мултимедиен плеър си заслужава да се вземе да няма проблеми с никакви формати?
    Всъщност проблема с DivX само със Самсунг ли е или с останалите марки? Купих телевизора онлайн така че би трябвало да мога да го върна до 14 дена, ако мога да си купя нов телевизор от друга марка който да поддържа всичко.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #2

    Отговор: DivX на нов Самсунг

    LG и SONY поддържат DTS и DivX.
    Няма начин на Самсунг да ги инсталираш. По- добре смени марката ако държиш на тези кодеци. Иначе има програми за преконвертиране на DTS.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    17
    #3

    Отговор: DivX на нов Самсунг

    Благодаря.
    А мултимедиен плеър дали ще реши проблема - досега не съм имал, предполагам че свързвам външния хард диск с мултимедийния плеър през USB, а той пък се свързва с телевизора през HDMI и би трябвало да може да плейва всякакви формати и кодеци? И за 4К телевизор трябва 4К плеър за да поддържа висока резолюция? Някои от тези модели ще свърши ли работа:

    https://www.technopolis.bg/bg/Multim...PLAYER/p/64507

    https://www.technopolis.bg/bg/Multim...-BOX-S/p/60501

    Всъщност каква е разликата между Tv Box и мултимедиен плеър?

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #4

    Отговор: DivX на нов Самсунг

    Xiaomi си е пълноценен бокс и е за предпочитане.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    17
    #5

    Отговор: DivX на нов Самсунг

    На мен реално ми трябва просто да съм сигурен че няма да имам никакви проблеми с видео и аудио формати и кодеци включително и със стари филми, както и със субтитрите. С този SAMSUNG UE-55RU7102 даже не мога да се оправя със субтитрите на кирилица, излизат маймунки и няма опция за encoding, както има на стария.

  7. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #6

    Отговор: DivX на нов Самсунг

    Така е Самсунг много си орязаха телевизорите и си е цяло приключение да гледаш филми.
    С андроид боксовете няма да имаш проблеми за форматите.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #7

    Отговор: DivX на нов Самсунг

    99% от филмите са DivX?? Да не сме 2006 година... Да си купиш такъв телевизор и да гледаш XviD/DivX е странно за мен. При положение, че поддържа всичко актуално в момента по торентите до 4K, не знам за какво ви е xvid. Моите Самсунг телевизори поддържат въпросния формат, но толкова отдавна не е пускан, че нищо чудно вече да са го забравили и да не го поддържат вече.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    17
    #8
    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    99% от филмите са DivX?? Да не сме 2006 година... Да си купиш такъв телевизор и да гледаш XviD/DivX е странно за мен. При положение, че поддържа всичко актуално в момента по торентите до 4K, не знам за какво ви е xvid. Моите Самсунг телевизори поддържат въпросния формат, но толкова отдавна не е пускан, че нищо чудно вече да са го забравили и да не го поддържат вече.
    Еми в замундата само най-новите филми ги има на HD. А дори и с тях има проблем с аудиото заради DTS и човек трябва да конвертира като гламав.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #9

    Отговор: DivX на нов Самсунг


  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #10

    Отговор: DivX на нов Самсунг

    И при мен беше недоглеждане за DivX. Не всичко го има в ХД. Дори и да го има, не ми се занимава да свалям цялата колекция филми на Делон, Белмондо,Фюнес и тн. Иначе е торентите са заляти с роботи в 4к. :D Гледам през лаптоп старите филми. Добре че има ХДМИ на тв-то.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    17
    #11

    Отговор: DivX на нов Самсунг

    Бърза справка в замунда показва 15к торента с HD и 58к с SD. Има и много стари стари филми с ХД, но проблема е че повечето от ХД филмите са с DTS аудио кодек така че там не тръгва звука. А в замунда и по другите тракери няма опция да търсиш по кодеци, трябва да го оглеждаш един по един.
    Освен това на този нов самсунг UE-55RU7102 като пусна директно филмм не мога да оправя кирилицата на субтитрите да не излиза на маймунки. На стария ми самсунг имаше опция в настройките за encoding, а тук няма. Някой да се е преборил със субтитре на кирилица в нов самсунг? Менюто ми е на български.
    Този пост е редактиран от knorkator; 07-11-19 в 16:04.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #12

    Отговор: DivX на нов Самсунг

    Има си всякакви настройки - като пуснеш филма тогава ги избираш от настройките на самият плеър - зъбчатото колело долу вдясно.

    Не е сериозно заради стари формати да сменяш тв ако все пак си доволен от картината и останалите функции - има си външни плеъри, а и вариант да се сменя/кондвертира ДТС в ДД

  16. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #13

    Отговор: DivX на нов Самсунг

    Цитат Първоначално публикувано от knorkator Виж публикацията
    Освен това на този нов самсунг UE-55RU7102 като пусна директно филмм не мога да оправя кирилицата на субтитрите да не излиза на маймунки. На стария ми самсунг имаше опция в настройките за encoding, а тук няма. Някой да се е преборил със субтитре на кирилица в нов самсунг? Менюто ми е на български.
    Само това е начина като в точка 2
    Субтитрите не тръгват на новия ви телевизор? Това може да помогне... | PCStore.bg Блог

    На твое място или сменям марката или си взимам андроид бокс. Другото е разправии.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #14

    Отговор: DivX на нов Самсунг

    Да ви попитам, мога ли да свържа хард диск oт лаптоп с usb на този телевизор? Ще може ли да чете?
    Този пост е редактиран от brotzki; 07-11-19 в 17:54.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    17
    #15

    Отговор: DivX на нов Самсунг

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Има си всякакви настройки - като пуснеш филма тогава ги избираш от настройките на самият плеър - зъбчатото колело долу вдясно.

    Не е сериозно заради стари формати да сменяш тв ако все пак си доволен от картината и останалите функции - има си външни плеъри, а и вариант да се сменя/кондвертира ДТС в ДД
    Може ли да се смени от ДТС като го пусна на самия телевизор? A с коя програма най-добре да се конвертират много файлове наведнъж от ДТС? Може би може едновременно да се конвертират от ДТС но и от DivX/XVid на някакъв друг поддържан кодек?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Може ли да се сложи DivX на DVD без DivX
    От hriss_d80 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-07, 23:37
  2. [DIVX - ITA] HELP!
    От JoroM във форум Общ - софтуер
    Отговори: 18
    Последно: 29-01-06, 20:38
  3. DivX във VCD?
    От tigerx във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 24-09-03, 01:59
  4. WMP 8.0 i DivX
    От ap_pz във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 02-06-02, 16:02
  5. Divx
    От Kiko във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 14-04-02, 13:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе