Страница 73 от 81 ПърваПърва ... 23637172737475 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 1215
Like Tree237Одобрявам

Samsung телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #1081

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    Защо, какво не ти хареса?
    След седмица:

    - HD, FHD и UHD с филми на хард, сателитна, кабелна и иптв не се справя по-добре спрямо среден клас 5 годишен Samsung Qled. Липсва "дълбочина". Образът е някак "повърхностен". Изключени са всякакви автоматични и щадящи екрана нежужници.

    - UHD HDR на филми, сателит и иптв е малко по-ярък от старият, но нищо драстично.

    - На игрици и монитор не съм тествал.

    - Бялото е с жълто- зелен оттенък. Правих калибрации без резултат.

    - Цветовете в определени сцени не са точни.

    - Никаква подобрена плавност в изображението. Сякаш е взета 1:1 от този преди 5 години. Пробвах всякакви ръчни настройки и автомати за спортовете, които ни интересуват - автомобилизъм и мотоциклетизъм.

    - "Подобряване на контраста - силно" пресилва и прелива осветеността за сметка на черното.

    - Звук 2.1 - малко по-басов заради резнати средни, недостатък при говор - глъхне и трябва доста усилване.

    - Липса на HDR+ , която дава възможност за смяна на хдр профилите. Дава само смяна на 2.2

    - Няма символ HDR при избран Filmmaker режим на картината . Така при гледане на сателитна, кабелна и иптв не знаете има или няма HDR съдържание.

    - Неработещ Dolby Atmos, При сложена отметка няма промяна. Пробвах на телевизор TCL, както и на телефони Самсунг, Ксиоми с включен Dolby Atmos. Разликата се чува дори и при стерео.

    - Тизен 7 спрямо 4. Добявено някакво Multiview. Повече приложения.

    - Неработещ Smart Calibration.

    - Липса на PVR.

    - Липсва "Най-гледани" канали.

    - Дистанционното - никаква ергономичност - базов модел. Конфронтация с дистанционно на друг телевизор Samsung. Старото гаси и пали S90C в другата стая, или гасиш едно, друг се пали. Не поддържа инфраред дистанионното oт домашното кино същата марка.

    - Стойка - бюджетна носеща пластмаса и основа от метал. Афиф работа. Няма възможност за реглаж на височината.

    Като цяло сме разочаровани oт "полуфлагмански" S90C. Oчаквахме повече от Самсунг Олед технологията.
    Този пост е редактиран от brotzki; 30-11-23 в 13:30.

  2.  
     
  3. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    427
    #1082

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Единствено се предполага,че новата резачка(Тамагочи) превъзхожда поне в цената старата?
    или греша?

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    48
    #1083

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Единствено го превъзхожда A95L ноо на двойна цена...
    как така повечето известни имена се изказват бляскаво за тазгодишните qd oled-и на samsung, обаче нашия капацитет казва че са на нивото на 5 годишно lcd ? Или ония са гледали други Самсунги или brotzki е тествал нещо друго [emoji3]

    Изпратено от моят SM-S916B с помощта на Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    592
    #1084

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Е всеки има право на мнение, нали така А на ония е доста вероятно да им се плаща за ревютата, които излизат почти всеки ден. Когато взех първия oled (A8F) за вкъщи, тука един потребител ми обясняваше какъв боклук бил и как трябвало ако се взима oled, да е само и единствено A9F (тогавашния флагман). Да, ама на него цената му беше двойна. Можех да ги извадя парите, но не виждах никакъв смисъл от това. Телевизора си работи перфектно и до днес и нямам никакви оплаквания. Така че всичко е много субективно и строго индивидуално. G3 и МZ2000 в дадени ситуации превъзхождат A95L и S95(90)C, но няма пълно щастие. На цените, които четирите модела имат в територията, аз бих заложил на Samsung.
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 29-11-23 в 18:50.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #1085

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Всички популярни калибратори, които не са обвързани с някой бранд, вече са QD-OLED-и за лично ползване и не искат да поглеждат назад към каквато и да по-стара технология. Разбира се, има и такива, които са на хранилка при, производителите на други по-стари технологии и си стоят с тях по задължение.

    Лично на мен ми е интересно, колегата по-горе, който ни информира, за неточните цветове и бяло, как стигна до този извод? Имаш колорометър, или референтен монитор? Или просто реши, че са неточно, защото на старият ТВ не изглеждат така?
    Различно от стария, не означава непременно неточно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #1086

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Макар да не разбирам толкова много, отделих значително време в гледане на ревюта и четене на мнения, тук, в reddit, както и на още доста места, затова се спрях на S90C, пред LG C3 и вдугите в близкия ценови диапазон.
    Единствено не се сетих да го сравня с S95B, който е възможно да е малко по-добър на същата цена, освен, ако S90C не дойде с новия панел, каквито слухове четох.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    592
    #1087

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Правилно си се ориентирал, S95B не беше ок откъм изработка. Имаше много оплаквания. А и няма как да е по-добър от S90C.
    bobile73 и pavkata88 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #1088

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    В допълнение към по-горното за S90:

    - Липса на HDR+, която дава възможност за смяна на хдр профилите. Дава само смяна на 2.2

    - Няма символ HDR при избран Filmmaker режим на картината . Така при гледане на сателитна, кабелна и иптв не знаете има или няма HDR съдържание.

    - Неработещ Dolby Atmos, При сложена отметка няма промяна. Пробвах на телевизор TCL, както и на телефони Самсунг, Ксиоми с включен Dolby Atmos. Разликата се чува дори и при стерео.

    - Липсва "Най-гледани" канали.
    Този пост е редактиран от brotzki; 30-11-23 в 13:29.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    592
    #1089

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Край, сега ще те анатемосат тука Майтапа настрана, за мен това е правилното и обективно. Да се кажат както плюсовете, така и минусите. Перфектен телевизор няма. И да имаше, щеше да е на безбожна цена.

  12. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #1090

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Имам два Самсунга и двата имат опция за HDR +, за смяна на гама профилите, не зависи от Тв-то а от източника и съдържанието което ползваш в дадения момент, някои поддържат различни профили, други не.

    РС вход, конфигуриран като конзола:


    Да, мисля че нямат индикация за HDR съдържание, но аз си го обяснявам че, специално при Самсунг телевизорите които имам, не е толкова от значение защото това е марката телевизори която има едни от НАЙ ярките SDR режими , реално са толкова ярки и наситени че ако ги измериш ще видиш че повечето телевизори на фирмата са на същата или дори по висока яркост при SDR oт колкото HDR и за това разликата на моменти е неразличима, не защото HDR-а е слаб, просто SDR-а им е супер силен (отново това е на база моя опит с Q95T и Q7F ).

    А и аз не съм чул да има Български оператор или телевизия която да предлага HDR сигнал, или греша ?
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 30-11-23 в 16:19.

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #1091

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    В допълнение към по-горното за S90:

    - Неработещ Dolby Atmos, При сложена отметка няма промяна. Пробвах на телевизор TCL, както и на телефони Самсунг, Ксиоми с включен Dolby Atmos. Разликата се чува дори и при стерео.

    - Липсва "Най-гледани" канали.
    За да чуещ DA ти трябва съответна аудиотехника.На тв-р или дори soundbar може да има разлика,но дали си чул Atmos е друга тема.
    Другото е,че Atmos в y tube не върви въпреки,че много пишат DA.Трябва NETFLIX,HBO Max и вероятно торенти(вече съм ги изоставил като източник,и там не е ясно кой то го е пуснал как....)
    Ако имаш ресивер с DA и не изписва DA може да си сигурен.
    - HD, FHD и UHD с филми на хард, сателитна, кабелна и иптв не се справя по-добре спрямо среден клас 5 годишен Samsung Qled. Липсва "дълбочина". Образът е някак "повърхностен". Изключени са всякакви автоматични и щадящи екрана нежужници.
    До колкото разбирам се дискутира OLED модела и няма как да е равен на среден клас Q(...),освен ако този ''среден клас'' не е VA/FALD...И..''дълбояина''-та идва от контраста,след като имаме несравним контраст еднаквост(по скоро подобност) може да има само на светло или при лоши източници на сигнал.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #1092

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Имам два Самсунга и двата имат опция за HDR +, за смяна на гама профилите, не зависи от Тв-то а от източника и съдържанието което ползваш в дадения момент, някои поддържат различни профили, други не.

    РС вход, конфигуриран като конзола:

    А и аз не съм чул да има Български оператор или телевизия която да предлага HDR сигнал, или греша ?
    Със сигурност имат и то не един. Eйроспортове, Диеми и тн....

    Споменавам за телевизия.

    Една марка телевизор Самсунг, една и съща програма SIPTV, същият канал Skysports UHD HDR

    S90 само HLG активно.



    Q6 Всичко активно с HDR +.


    Този пост е редактиран от brotzki; 30-11-23 в 17:40.

  16. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #1093

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Със сигурност имат и то не един. Eйроспортове, Диеми и тн....

    Споменавам за телевизия.

    Една марка телевизор Самсунг, една и съща програма SIPTV, същият канал Skysports UHD HDR

    S90 само HLG активно.



    Q6 Всичко активно с HDR +.


    Имам калена телевизия, пуснах Европостовете на Филипс и на ЛГ-то където по принцип има индикатор за HDR но.. не . МОЖЕ би платените 4К канали да имат но стандартните FULL HD не са HDR.

    Имам и b.box там също няма индикация за HDR сигнал, така че няма какво да го мислиш ! Повярвай ми АКО има HDR сигнал Тв-то ще го използва, няма никакви проблеми с това, Sony също нямат индикатори.

    Относно гамите, може да има много причини да не са активни при S90C-то, но сам разбираш че САМО едната опция е добра останалите винаги развалят картината, така че не мисля че е голям проблем при телевизиите.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #1094

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Туй HDR+ при Самсунг не беше ли нещо като 3Д емулацията в старите 3Д тв (от 2Д сигнал да го направи (уж) 3Д) - сиреч от нормален сигнал да имитира ХДР?
    Ако е така не виждам изобщо смисъл от ползването му, че и драми от липсата му

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #1095

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията

    Относно гамите, може да има много причини да не са активни при S90C-то, но сам разбираш че САМО едната опция е добра останалите винаги развалят картината, така че не мисля че е голям проблем при телевизиите.
    Напрoтив, сега върви някакъв hdr футбол на HLG и при смяна на ST.2024 черното става още по-добро,а тревата е толкова ясна като килим гледан отблизо.
    Вместо повече с новото - получаваме малкото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 73 от 81 ПърваПърва ... 23637172737475 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  2. Samsung телевизори 2017
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1079
    Последно: 01-01-18, 05:34
  3. Samsung телевизори 2016
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 821
    Последно: 01-01-17, 16:42
  4. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 08:17
  5. Има ли пасивни 3D телевизори на Samsung?
    От detronik във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-14, 22:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе