Резултати от 1 до 4 от общо 4
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Сидеров

Мнение за Samsung 55Q90R

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #1

    Мнение за Samsung 55Q90R

    Здравейте и поздрави за хубавия форум!
    От известно време се оглеждам за нов телевизор. Първоначалното ми намерение беше, технологията да е OLED. При едно гостуване на мой приятел, бях силно впечатлен от картината която видях. Телевизора който гледахме, беше LG 55C9. Много ми хареса и спонтанно реших това да е марката е модела. Докато проучвах магазини и цени, минаха няколко дни и моя приятел ми се обади, че някаква точка се е появила на екрана, според него това било изгорял пиксел. Помислих си, техника е, може да е попаднат на калпава бройка. Отидох вечерта у тях, пак да огледам телевизора и точката, но когато се загледахме, се оказа, че точките са две. Почнахме да търсим информация за случилото се, и разбрахме, че това изобщо не е единичен случай, а се среща сравнително често. Така, той започна да преговоря с хора от магазина от който беше го купил за решаване на проблема, а аз се отказах да купувам телевизор с такава технология.

    Сега съм се спрял на Samsung 55Q90R, и бих искал да разбера какво е вашето мнение за конкретния модел и технологията като цяло.
    QLED създава ли някакви по-специфични проблеми? Приблизително, колко време се очаква да работи, преди картината да почне да губи от качеството си, по-дълго или по-бързо от обикновен LCD телевизор?
    Относно конкретния модел Samsung 55Q90R, това е ли е най-добрия избор, в ценовия диапазон до 3500 лв. ако има по-добър вариант, отворен съм за всякакви предложения. Единственото което знам със сигурност е, че искам панела да 100 херца, защото гледам много спорт и знам, от другите ми ТВ-та, че това допринася за много по-плавна картина.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #2

    Отговор: Мнение за Samsung 55Q90R

    В общи линии си харесал най-добрия не олед , който си е обикновенно (леко тунинговано) lcd . Ако говорим за конкретно единични пиксели , олед/лсд страдат еднакво от тях , ако е за прогаряне на дисплей вече друго . Ако съм аз за 3.5 взимам 1 и половина c9ки :D
    tvbox одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #3

    Отговор: Мнение за Samsung 55Q90R

    При олед по-често изгарят пиксели. При лсд "засядат" понякога и могат да се оправят по-късно евентуално.
    По-големият проблем е прегарянето. И ако изгорял пиксел можеш и никога да нямаш, то прегаряне ще имаш 100% ако не спазваш един дъъъълъг списък с препоръки за ползване.

    А на твоя приятел колко време след като го е купил му се е появил? От моя опит с не един или два олед телефона, съм забелязал, че ако ще изгаря пиксел това се случва в първите 10-15 дни от ползването. След това никога не ми е изгарял. Дори след 6-7 години, след като вече се ползват от майки, бащи и т.н.

    Относно Q90 - излишно скъп, според мен за lcd. Гледай ревюта и чети коментари на собственици. Някои се оплакват от некачествен motion при определени ситуации. А за теб явно е важно това.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #4

    Отговор: Мнение за Samsung 55Q90R

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    ....А на твоя приятел колко време след като го е купил му се е появил?...
    Случи се още през първия месец. Не мога да каже с точно, на кой ден след закупуването, но определено, не беше минал месец.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнение за samsung 40mu6102
    От bordon68 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 21-04-21, 00:04
  2. Мнение за Samsung UE43MU6172
    От zvezden_zaio във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 23-11-17, 09:48
  3. Мнение за SAMSUNG JH/UH-026EAV
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 23-07-15, 10:50
  4. Мнение за SAMSUNG UE-46F6400 или SAMSUNG UE-46F6510
    От HePoH във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 04-07-13, 18:49
  5. Мнение за монитор SAMSUNG 931 BF?
    От zdravkich във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 23-05-11, 16:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе