Резултати от 1 до 10 от общо 10

QE50Q80TXX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #1

    QE50Q80TXX

    Здравейте, не знам дали е проблем, но под горната рамка и долната рамка при силно бяла картина се получават отсенъци през точно определено разстояние. Трудно е да се види на снимка, но все едно си запалил допълнително ЛЕД лента вътре в екрана. Опитах с корекция на картината ( контраст яркост, острота) но няма ефект. Все пак при нормално гледане на филм или друго предаване проблема е една забелижим, трябва много да се загледаш.......някакви мнения моля от какво може да е и има ли начин да се пооправи.
    слабозабелижимо е но когато катрината е на бял фон се виждат още по ясно отсенъците.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от lz1yq; 20-01-21 в 09:40.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #2

    Отговор: QE50Q80TXX

    Ще използвам същата тема за да попитам как да сваля и инсталирам VLC PLEAR на TIZEN за същия телевизор или подобен.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #3

    Отговор: QE50Q80TXX

    Няма как - само приложения от "магазина" в тв

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #4

    Отговор: QE50Q80TXX

    А как мога да разбера какъв е плеъра в момента.......рових навсякъде в менюто, но и така не разбрах какъв е.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #5

    Отговор: QE50Q80TXX

    Плеъра е нативен за телевизорите Самсунг. Няма описание в менюто.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #6

    Отговор: QE50Q80TXX

    Благодаря, в такъв случай няма да мога да го заменя с друг предполагам. Идеята е че не мога да гледам много филми в подходящата висока резолюция + субтитри на Български. другия вариант е аз да не мога да се справя със всички изисквания........

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #7

    Отговор: QE50Q80TXX

    Цитат Първоначално публикувано от lz1yq Виж публикацията
    Здравейте, не знам дали е проблем, но под горната рамка и долната рамка при силно бяла картина се получават отсенъци през точно определено разстояние. Трудно е да се види на снимка, но все едно си запалил допълнително ЛЕД лента вътре в екрана. Опитах с корекция на картината (контраст яркост, острота) но няма ефект. Все пак при нормално гледане на филм или друго предаване проблема е една забелижим, трябва много да се загледаш.......някакви мнения моля от какво може да е и има ли начин да се пооправи.
    слабозабелижимо е но когато катрината е на бял фон се виждат още по ясно отсенъците.
    Това е причинено от разместване на фифузьора намиращ се между подсветката и матрицата.
    Някои препоръчват телевизора леко да се тръсне няколко пъти за да се намести..или в сервиз.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-02-21 в 20:07.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #8

    Отговор: QE50Q80TXX

    Мдаааааа, ако с тръсване се оправи е О,К. За сервиз .....почнах да не му обръщам внимание ( малко съм капризен към такива дреболии). Както казват ако не върви ритни го, може да литне....Ако с тръскане стане ще е добре, но май не ми се кара в сервиз... Благодаря колега.

    - - - - - - - - - -

    Може би ставам нахален, моля да ме извините но имам проблем с куплирането на лаптопа към телевизора.......предполагам че има още доста такива теми, интересно ми е че с HDMI кабела се връзва към друг телевизор, например Филипс, към монитор без ниакъв проблем,а с това ТВ няма шанс, показва се че ХДМИ е включен към даден вход, но изписва че няма сигнал.Някакви идей ако може.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #9

    Отговор: QE50Q80TXX

    Проблема е решен........подмяна с качествен HDMI кабел подържащ 4К.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #10

    Отговор: QE50Q80TXX

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Това е причинено от разместване на фифузьора намиращ се между подсветката и матрицата.
    Някои препоръчват телевизора леко да се тръсне няколко пъти за да се намести..или в сервиз.
    Точно това направих още като ми писа, всичко се оправи. Съжалявам че късно пиша за това, просто забравих. Добре че има бдителни колеги които четат .........

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе