Резултати от 1 до 10 от общо 10

Телевизор UE40JU6400 - Server not found.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #1

    Телевизор UE40JU6400 - Server not found.

    Здравейте.

    От няколко години имам телевизор Samsung UE40JU6400 и не съм имал никакви проблеми, освен един, който много ме дразни. Става дума за уеб браузъра, който отваря някои сайтове, но при други изписва "Server not found" и не знам как да се справя. Телевизора е вързан към рутер, но съм почти сигурен, че проблема е другаде, първо защото някой сайтове ги отваря, освен това съм го пробвал и с тетъринг от телефона и ефекта беше същия. Другото нещо, което съм проверил, това е версията на фърмуера, която е 1560, като в сайта също пише, че 1560.0 е последната версия за този телевизор. Може ли някой да даде някакъв съвет?

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Телевизор UE40JU6400 - Server not found.

    Ако не бъркам, моделът е около 2013 г. Версията на браузъра е стара, а и поначало телевизионните браузъри са доста орязани откъм възможности за сърфиране. Ако това ти е приоритет, купуваш си евтин андроид бокс, свързваш го към тв и си сърфираш на воля.

  4. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    417
    #3

    Отговор: Телевизор UE40JU6400 - Server not found.

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Ако не бъркам, моделът е около 2013 г. Версията на браузъра е стара, а и поначало телевизионните браузъри са доста орязани откъм възможности за сърфиране. Ако това ти е приоритет, купуваш си евтин андроид бокс, свързваш го към тв и си сърфираш на воля.
    ако колегата не бърка модела, се съмнявам 2013-та да е имало 4К...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Телевизор UE40JU6400 - Server not found.

    Цитат Първоначално публикувано от RitmoDelMar Виж публикацията
    Здравейте.

    От няколко години имам телевизор Samsung UE40JU6400 и не съм имал никакви проблеми, освен един, който много ме дразни. Става дума за уеб браузъра, който отваря някои сайтове, но при други изписва "Server not found" и не знам как да се справя. Телевизора е вързан към рутер, но съм почти сигурен, че проблема е другаде, първо защото някой сайтове ги отваря, освен това съм го пробвал и с тетъринг от телефона и ефекта беше същия. Другото нещо, което съм проверил, това е версията на фърмуера, която е 1560, като в сайта също пише, че 1560.0 е последната версия за този телевизор. Може ли някой да даде някакъв съвет?

    Благодаря!
    Моето предположение е, че проблемът може би е в старата версия на браузъра/фърмуера на телевизора. Вероятно доста сертификати са остарели и изтекли, а повечето сайтове вече изискват криптирана връзка, затова не може да се свърже.
    То и без това да браузваш из интернет с телевизор е като да караш по магистрала с детско колело с помощни колеленца.

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #5

    Отговор: Телевизор UE40JU6400 - Server not found.

    ТВ е от 2015 г:
    Samsung UE40JU6400
    Проблема се оправя с външен Android TV Box.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #6

    Отговор: Телевизор UE40JU6400 - Server not found.

    Пробвай да му свериш датата и часа.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #7

    Отговор: Телевизор UE40JU6400 - Server not found.

    Цитат Първоначално публикувано от coverstar Виж публикацията
    ако колегата не бърка модела, се съмнявам 2013-та да е имало 4К...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Да, извинявам се. Дано не съм причинил голяма суматоха в навалицата.

    Между другото малко е странно това да харесваш собствените си мнения... от друг профил...

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #8

    Отговор: Телевизор UE40JU6400 - Server not found.

    Не се бях замислял над този вариант, но ми изглежда доста правдоподовно това, което каза Jack Krauser.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Моето предположение е, че проблемът може би е в старата версия на браузъра/фърмуера на телевизора. Вероятно доста сертификати са остарели и изтекли, а повечето сайтове вече изискват криптирана връзка, затова не може да се свърже.
    То и без това да браузваш из интернет с телевизор е като да караш по магистрала с детско колело с помощни колеленца.
    Друг е въпроса, че не браузвам, а просто искам да си вляза в един профил, за да гледам футбол, понеже имам абонамент. Явно няма решение и ще се наложи просто да си го гледам на монитора. Изключвам варианта с андроид боксове и други подобни.

  11. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #9

    Отговор: Телевизор UE40JU6400 - Server not found.

    Цитат Първоначално публикувано от RitmoDelMar Виж публикацията
    Не се бях замислял над този вариант, но ми изглежда доста правдоподовно това, което каза Jack Krauser.



    Друг е въпроса, че не браузвам, а просто искам да си вляза в един профил, за да гледам футбол, понеже имам абонамент. Явно няма решение и ще се наложи просто да си го гледам на монитора. Изключвам варианта с андроид боксове и други подобни.
    Ако имаш възможност "пусни" един HDMI кабел към TV.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #10

    Отговор: Телевизор UE40JU6400 - Server not found.

    Преди време имах подобен проблем, но не на телевизор, а на телефон, който не искаше да се свързва към определен хост, и причината се оказа в остарели сертификати.
    Трябваше ръчно да ъпдейтна няколко сертификата, и тогава тръгна.
    До колкото знам, при телевизорите на самсунг сертификати в браузърите се обновяват с всеки излязъл нов фърмуер, но когато телевизорът е стар, и вече липсва поддръжка, могат да възникнат подобни проблеми...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. XML error: An invalid character was found inside an entity reference.
    От kris11 във форум За Форума
    Отговори: 1
    Последно: 20-10-06, 00:57
  2. XML error: An invalid character was found inside an entity reference.
    От Jigsaw във форум За Форума
    Отговори: 5
    Последно: 26-07-06, 18:22
  3. Helo command rejected: Host not found
    От камен във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 10-06-06, 00:14
  4. Тhe message alias could not be found otn the network
    От Pit във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-05, 16:42
  5. Hard disk-not found
    От pate във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 16-12-05, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе