Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24
Like Tree15Одобрявам

Мнение за SHARP LC-43CFE4140E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #16

    Отговор: Мнение за SHARP LC-43CFE4140E

    justplay36
    Във форума се пише на кирилица!!
    Цитат Първоначално публикувано от justplay36 Виж публикацията
    ... 100 hz na opresnqvane na kartinata....
    Чакам да ми го докажеш с тест!

    Цитат Първоначално публикувано от justplay36 Виж публикацията
    ...Kartinata se razshirqva poveche i pikselite se namalqvat...
    Хайде малко да се ограмотиш преди да даваш подобни изявления.


    Цитат Първоначално публикувано от Avtomoto Виж публикацията
    На първо четене не видях да има опция за вкл или изключване на 100-те Hz които са щамповани на кашона та може както писа колега по нагоре "да е минал покрай тях "

    Може и това да е било защото сега пуснах да сканира и 28,2 градуса и от там не извади нищо UHD , така че тоя кодек h.265 май се поддържа само от флашка , а по спомен някъде в pdf файла май четох че h.265 се поддържа само в моделите имащи DVB-T2 тунер , ама това дали значи че ще могат да се гледат h.265 канали през DVB-T2
    Голяма част от изписаното на кашоните е маркетинг...така че не им се връзвай много.

    За второто - пример от новият топ модел на панасоник
    TUNER 2x DVB-T/T2(H.264)/-T2 HD (H.265)/2x DVB-S2/2x DVB-C/1x TV>IP
    http://www.thomas-electronic-online-...lat-TV_PDF.pdf
    ronnie72 и Upsurt харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    81
    #17

    Отговор: Мнение за SHARP LC-43CFE4140E

    Такааа днес имах възможност, както писах, да се срещна очи в ..екран с европейския японец от кауфланд- шарп . Взе го мой познат и в домашна среда почнахме тестовете на работата и картината. И впечатления ( с изричната уговорка , че той го взима само за функция тв, а не за вкл двд, уредби, и всякакви занимавки ):
    Откъде да започна, примерно, че той е абонат на булсатком. Като начало хванахме свободните ефирни канали- които са HD вървят добре, другото не е съвсем добре, защото 43' са доста много за добра визия на SD канали според мен. Но примерно БНТ HD е идеално. Пускаме чрез ХДМИ булсатския приемник и ооо- същата БНТ ХД трагична, все едно е SD дори клони към аналогово качество. Но пък Евроспорт HD идеален, както и 1-2 др, HD канали. Което явно е проблем на булсата и качеството му. SD каналите на булсата - също- на 43' не са добре. С една дума си затвърждавам мнението, че за телевизия - екран по-голям от 40' е безсмислен. При мен са два 32' самсунга. Там SD каналите са екстра, но и аз съм на НЕТ 1. Та да се върнем на Шарпа.
    Менюто бива - за мен LG и Самсунга имат малко по-логично и лесно меню като логика и подредба. Макар, че на дистанционното има доста директни бутони и достъпа на дадена функция е директна, като се понаучат става по-лесно. Като цяло е елегантен тв, има огромен брои входове, аз включих две флашки едновременно, като избереш от менюто източника и ги представя и двете. Сега аз пуснах за проба музика, и филм, субтитрите са добре според мен, не намерих никъде опция за тяхната големина, но имаше няколко езика на sub и кирилицата беше ОК. От снимките ще придобиете представа. Филма Octopussy който се вижда на снимката, не е с добро качество, и кофти резолюция 640/480, но се справи добре все пак. Най не ми допадна звука- дори след настройка на потребителския профил, пак не ми допадна, но те май тия тв-ри толкова си могат. На моите самсунги пак е същото. В кухнята имам стар 14' кинескопен евтин суникакъв..нео - ми вади доста по приличен звук. Така, общо взето това е. Има разни глезотии, но не с всички се и запознах. Примерно със записите на флашка или диск. На снимките ще видите как са сгрешили иконката - вместо видео - видИо но не е фатално. Ако има нещо питайте, стига да мога ще отговарям, ако трябва - живее наблизо и мога да видя което ви интересува. Като цяло ми допада тв, но например платените диеми с мачове на този 43' екран , както са SD ( така ми се стори на булсата) никак не изглеждат добре. Също и различните картинни позиции ( филм, спорт и какви бяха там3-4) не променят кой знае колко състоянието на настройките. Т.е. малко безполезни. Инак с хубав HD тв сигнал картината е идеална. Прилагам снимки малко за визуализация ( дано се справя с тях де ):

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от marcam; 02-02-16 в 22:51.
    koranto, p1leto и Upsurt харесват това.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #18

    Отговор: Мнение за SHARP LC-43CFE4140E

    БНТ ХД и Диема Спорт каналите са СД версии при Булсат , и то доста намачкани (като почти всичките им канали) .

    Добре са субтитрите .
    ronnie72, p1leto и Upsurt харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    47
    #19

    Отговор: Мнение за SHARP LC-43CFE4140E

    marcam
    и
    маш ли възможност да го пробваш как се държи на теста за динамични сцени "Японка на въже" от тази тема.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    81
    #20

    Отговор: Мнение за SHARP LC-43CFE4140E

    Цитат Първоначално публикувано от p1leto Виж публикацията
    marcam
    и
    маш ли възможност да го пробваш как се държи на теста за динамични сцени "Японка на въже" от тази тема.
    Утре ще тествам, ако не се объркат плановете. Не знаех за този тест, тъкмо пробвах и мойте. Ще опитам утре и този модел. Само да отбележа, че снимките горе които не са на фокус е донякъде заради това, че бързах с гсм-а. Утре ако снимам ще взема фотоапарат. Може и клипче да направя.
    Този пост е редактиран от marcam; 03-02-16 в 20:23.
    p1leto одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    81
    #21

    Отговор: Мнение за SHARP LC-43CFE4140E

    Пуснахме теста, като мнение мога да кажа, че се справя прилично, но това е за моите разбирания. Дори клипче направих, още не съм го качил в youtube. Не знам то доколко ще спомогне, но ще дам линк тук. Значи като заключение, мога да кажа, че телевизора си заслужава само заради размера на екрана, който държи на 43'.и качеството на картината но при при наличие на тв HD сигнал. И приличната цена. Без очакване за някакъв кой знае колко добър звук, картината позволява настройки, но вградените не са полезни много. Не сме включвали примерно колони и т.н. предполагам, че ще донесат по-добро усещане. Инак плейва всичко което му поднесохме.
    ronnie72 и ruuni9 харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #22

    Отговор: Мнение за SHARP LC-43CFE4140E

    В крайна сметка, на далавера ли е поне откъм цена, че като сравнявам промоционални оферти и излиза, че се срещат и по ниски цени в отделни магазини.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #23

    Отговор: Мнение за SHARP LC-43CFE4140E

    Днес в Бургас "Славейков" имаше само LC-43CFE4142E (за последната буква не съм сигурен) със всичките тунери. Това е отбелязано на залепен допълнително етикет, заедно с модела. H.265 е написано на самия кашон.
    Естествено нямаше не само включен, но и дори изваден от опаковката телевизор.
    Моето мнение е, че 61xx серията е за предпочитане. По спомен цената за същия диагонал беше около 800лв. в ИСУ.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    81
    #24

    Отговор: Мнение за SHARP LC-43CFE4140E

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    В крайна сметка, на далавера ли е поне откъм цена, че като сравнявам промоционални оферти и излиза, че се срещат и по ниски цени в отделни магазини.
    Трябва да има човек сравнение на всичките модели от една цена, защото при еднакви примерно 43' екрани трябва да се сравнят др възможности. За мен лично е важно и подредба на менюто, бутоните по дистанционното, бързодействието на тв-ра и т.н. зависи кой за какво го взима. Но като за 43' екран като изискване е добре. Евтин е според мен защото няма вифи, 3Д , 4К и всякакви неща, които не на всеки му трябват и дори са излишни в повечето случаи, но пък рекламите ги налагат и набиват. Зависи кой какво търси. Има САНГ, може би и др. модели на близка цена за 43', но този за тази цена е добър, т.е. заради големия екран и приличната работа. С една дума- заслужава си.
    Този пост е редактиран от marcam; 13-02-16 в 14:51.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Мнение за SHARP 40LD270E?
    От totti868 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 03-09-15, 09:14
  2. Мнение за Sharp LC-32SH130E
    От dafi_dimo във форум Sharp телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 12-01-13, 16:28
  3. Sharp-40le510 мнение
    От harvest във форум Philips телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 27-11-11, 10:10
  4. Мнение за Sharp LC-40le705e
    От mvarbanov във форум Sharp телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 05-08-11, 10:36
  5. Мнение за SHARP LC-40LE810EV
    От bvitanov във форум Sharp телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 06-06-10, 10:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе