Резултати от 1 до 6 от общо 6

След обновяване на FW na Sharp LC49SFE7451E DLNA умря

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    3
    #1

    След обновяване на FW na Sharp LC49SFE7451E DLNA умря

    Здравейте,

    Телевизорът е сврързан към Linksys WRT1900AC с кабел, от известно време проплаквше за ъпдейт и преди няколко дни му дадох 'свобдно'. Поиска USB флашка и го пуснах да се ъпдейтне през мрежата, не знам откъде какво е свалил и натоварил, но след като се изключи и включи поиска да го пейрна с дистанционното и се пусна в режим на първоначална инсталация. Всичко мина 'ОК'! Вижда Media Server-a на рутера, разхождам го из папките, 'вижда' файловете, но, голямо НО, не може да покаже нищо, нито филми нито музика, нито снимки, казва че формата не се поддържа и толкова. Преди съм разглеждал същите снимки, пускал съм същите филми и музика - сега не става! Иначе, ако кача някакво съдържание на флашка през USB порта тръгва през DLNA - не!

    Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или знае как може тая работа да се оправи (без смяна на телевизора) ще му бъда много признателен ако сподели опита си.

    Поздрави

    - - - - - - - - - -

    Леко развитие по темата. Говорих със сервиза на Интерсервиз Узунови, те ме насочиха към определен служител от магазина във Варна, говорих с него. Въобще много любезни хора, само дето въобще не ми се изпраща телевизора до Варна. Имало и други 'изгорели' след ъпдейт. Свалил съм последния фирмуер v.1.04 и довечера ще го пробвам.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2

    Отговор: След обновяване на FW na Sharp LC49SFE7451E DLNA умря

    EmoZ
    Към кой магазин и кой служител те насочиха?

    Пробвай с връщане на заводските настройки на телевизора.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: След обновяване на FW na Sharp LC49SFE7451E DLNA умря

    hristoslav2, върнах заводските настройки - не се получи. Смених фирмуера от 1.05 на 1.04 - без резултат. Чудя се да се обаждам ли пак в сервиза или да пиша директно на Sharp!

    п.п. Магзина не знам кой е, във Варна е, служителя се казва Мартин.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #4

    Отговор: След обновяване на FW na Sharp LC49SFE7451E DLNA умря

    Върнал си старата версия? Как?

    Мартин Атанасов
    Онлайн магазин SHARP България | LCD телевизори | Хладилници

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    40
    #5

    Отговор: След обновяване на FW na Sharp LC49SFE7451E DLNA умря

    Ако искаш да отваря файлове през медия плеар, мисля че трябва да преинсталираш програмата която е инсталирана на компютъра. През DLNA ти тябва медиен сървър инсталиран на компютър или смартфон.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: След обновяване на FW na Sharp LC49SFE7451E DLNA умря

    [QUOTE=hristoslav2;800766]

    Првет,

    Не успях да върна оригиналната версия на фирмуера, която не знам коя беше, успях да върна от 1.05 на 1.04. Директно през нета телевизора се свързва незнайно къде и тегли версия 1.05. Аз изтеглих 1.04 от www.sharp.eu/AV последната публикувана версия, която е 1.04, записах я на USB флшка и през порта на телевизора я инсталирах - така вероятно можеш да върнеш предишна версия, поне при мен версията, която показваше стана от 1.05 на 1.04. Вероятно това е човека от магазина.


    Франки, медия сървъра е на един Linksys WRT1900AC, към който е вързан 3ТВ диск, ползвам го като NAS отвсякъде, затова не използвам медия сървър инсталиран на компютър, свалям дректно върху диска, независимо аз къде се намирам с лаптопа стига да имам достъп до интернет, след това пускам директно чрез DLNA плеъра на телевизора.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Обновяване на медия плеър сетъп-а - препоръки
    От yavorvm във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 25-12-13, 17:48
  2. Отговори: 1
    Последно: 22-12-11, 22:25
  3. Fujitsu ASY12USB - умря
    От sir във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 15-01-08, 01:44
  4. Проблем с БГ меню след обновяване на софта на CX65
    От Борислав Борисов във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 14-06-05, 05:21
  5. Умря ли WIN98SE !?
    От DeathKnight във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 10-08-03, 21:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе