Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 66
Like Tree15Одобрявам

Смяна на доставчик на ток за физически лица. Ще се възползвате ли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    1
    #46

    Отговор: Смяна на доставчик на ток за физически лица. Ще се възползвате ли?

    Лично аз съм против да има 3 основни фирми, които да налагат каквито условия си пожелаят на потребителите. Не може цената на тока, който в действителност се употребява да е доста по-малко от сумата, която трябва да платите. Според мен не е редно 3-те монополни компании да вмъкват такси, които не е много ясно за какво трябва да платите, но все пак ги плащате. За мен алтернативата е да се използва доставчик на ток извън този триъгълен монопол.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #47

    Отговор: Смяна на доставчик на ток за физически лица. Ще се възползвате ли?

    И ЕС мисли така и затова пазара на електроенергия е освободен от монопола на доставчиците вече - либерализирън.
    Все пак най-голямата такса на фактурата ми е ДДС - 20%. От този данък бягане няма независимо от доставчика.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #48

    Отговор: Смяна на доставчик на ток за физически лица. Ще се възползвате ли?

    Ще видиш ти един либерализъм, почасова промяна на тока според търсенето и предлагането и един тон измислени такси. 40% от фактурата ми е използваната електроенергия...
    Аланкоолу, останалите риби по веригата от къде мислиш, че го "вземат" този ток, в качеството си на посредници единствено води до повишаване на цената. Избий си от главата думата конкуренция.
    ... ще поживеем и ще видиТЕ!

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #49

    Отговор: Смяна на доставчик на ток за физически лица. Ще се възползвате ли?

    Аз живея в либерализирън пазар на електроенергия от десетилетия и е много добре. От всяка гледна точка, която ме касае.

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #50

    Отговор: Смяна на доставчик на ток за физически лица. Ще се възползвате ли?

    Коки, братче..(извинявай, че фамилиарнича), но къде сме тръгнали да сравняваме либерализма в България - или по скоро нека го дефинираме като свободата да се гушим, а народа кучета го яли.. С това което се сблъсква обикновения американец(предполагам либерализма за който говориш се отнася за този в САЩ). Просто няма допирна точка.. "Кога ще ги стигнем?" Отговора е ясен, никога!

    пп Ще ви постна една моя фактура, да видите за какво иде реч.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #51

    Отговор: Смяна на доставчик на ток за физически лица. Ще се възползвате ли?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Аз живея в либерализирън пазар на електроенергия от десетилетия и е много добре. От всяка гледна точка, която ме касае.
    Колко по-добре живееш с това? Изхождайки от депозираната от теб фактура при 100% ВЕИ доставчик е видно, че цена на киловат е 5.5цента,с което си си спестил 4,44цента спрямо средната такава за щата Колорадо 9,94цента.
    При консумацията ти от 194кв за месец април спестеното прави умопомрачителните 8.83 долара, пари към които трябва да добавиш 1.17 долара за да си купиш еднократно парче пица. Това не си плаща дори писането на тоя пост. Със сигурност при фирма,малък цех и т.н. спестяванията могат да са значителни и заслужаващи си жегата ( така е и тук ) но за крайния битов е безпредметно. Убеди ме с цифри, не с лозунги....

    Апропо от последния ни дебат тук за смяна на доставчик нещо променило ли се е, че от както разгоних няколко електродилъра звънящи по домовете дори не е следя тая шитня за балъци.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 28-06-17 в 07:30.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #52

    Отговор: Смяна на доставчик на ток за физически лица. Ще се възползвате ли?

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Коки, братче..(извинявай, че фамилиарнича), но къде сме тръгнали да сравняваме либерализма в България - или по скоро нека го дефинираме като свободата да се гушим, а народа кучета го яли.. С това което се сблъсква обикновения американец(предполагам либерализма за който говориш се отнася за този в САЩ). Просто няма допирна точка.. "Кога ще ги стигнем?" Отговора е ясен, никога!

    пп Ще ви постна една моя фактура, да видите за какво иде реч.
    Дам-м-м-м ...

    СЪГЛАСЕН!!!


    Ама там не е имало комунизъм!
    (Клише си е, ама вярно клише).

    За последно вицепрезидента на Плевнелиев - Марга Попова призоваваше "да сме солидарни, сплотени и заедно" ...Пряк израз на комунистическата "теория за властта"= Властта е единна и няма разделение на властите и се упражнява от една партия =БКП.

    Според комунистическата "теория за властта" при комунизма властта е единна и няма разделение на властите, а има "сътрудничество" .

    Според теорията на Монтескьо задължително е в една демократична държава да има разделение на отделните власти - съдебна, изпълнителна и законодателна и тези власти да се възпират взаимно, защото в противен случай властта и суверенитета ще бъдат иззети от суверена -Народът и ще се присвои от групичката хора които са на върха на властта.

    По теорията на Монтескьо конфликтът между отделни власти е неизбежен и точно този конфликт гарантира, че народът ще остане суверен и той ще решава на кого да предоставя упражняването на властта за определен срок от време.

    Според комунистическата теория "всичко е едно във властта" и властта е единна и си сътрудничи.

    На практика "единността" на властта при комунистическото управление е предопределено, защото избори се правят само формално да се имитира "волята на народа", а отделно след като са на власт не бива да допускат някой да има различно мнение от тяхното, защото това би означавало да има "опозиция" и най-вече да допуснат алтернатива на своята власт и своето управление ...
    Те комунистите за това ли изтрепаха интелигенцията и погребаха в масови знайни и незнайни гробове, та по-късно без "борба" да дадат властта на някой друг .Комунистите са "най-интелигентните" и "най-умните" и само като станеш член на БКП и грабнеш членската БКП книжка автоматично помуняваш и ставаш свръхинтелигентен, дори преди това да си бил овчар, общ работник, разбойник и обирджия... даже последните особено много ги предпочитат ...

    Та така и с държавните ни органи - чакат някой да им каже какво да правят, а ако чакат дълго и никой "отговорен политик от властта" не им каже, почудят се помаят се па си кажат - така и така този комунизъм(КЗК, АГЕНЦИЯ по Метрология и стандартизация, Комисия за защита на потребителите) няма да ги бъде, ами я да взема някой лев под масата, че като знаМ какъв специалист съм, следващите които дойда на власт ще ме сменят ...

    "Гушенето" в неговото многосмислие ни е дълбоко вкоренена душевност, но най-много е вкоренена на некадърните за нищо, защото те си знаят че от тях нищо не става , ама поне белким откраднат колкото се може повече докато имат тази възможност ...

    ======================================================================================

    Утро 194 киловата са твърде малко за изводи, още повече че са само по фактура на един единствен абонат.

    Я сметни 1200 - 1700 киловата на месец както си е по време на зимата, а отделно да ти кажа в САЩ тепърва откриват климатиците за отопление...

    Масово се ползват инсталираните по къщите "климатици" на реотани и въздуховоди из цялата къща...

    Климатиците ги ползват предимно на охлаждане.За зимата има отоплителни уреди на реотани ...

    Последните има-няма 10-на години започнаха да навлизат климатиците за отопление.До 1994-5 година и при нас беше така.

    Че нашите през 1997 година правиха подово отопление на електричество и се ползваше до 2003 година някъде ...

    =================================================

    В България нито комунизмът беше комунизъм(справка Скандинавските държави), нито демокрацията и капитализмът са ни демокрация и капитализъм и съответно и либерализмът ни не е либерализъм ...
    KI_YOOU одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #53

    Отговор: Смяна на доставчик на ток за физически лица. Ще се възползвате ли?

    В България нямаме пари за капитализъм, така че единственото, което ни остава е вечен пост-социализъм.

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #54

    Отговор: Смяна на доставчик на ток за физически лица. Ще се възползвате ли?

    Обещатана фактура за ток. После ще обяснявам кое какво е.
    IMG_20170628_114352.jpg

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #55

    Отговор: Смяна на доставчик на ток за физически лица. Ще се възползвате ли?

    0,30лв. за kWh ли излиза?

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #56

    Отговор: Смяна на доставчик на ток за физически лица. Ще се възползвате ли?

    Por energía consumida - изконсумирана ел. енергия
    Impuesto electricidad - данък електричество
    Alquiler equipo - наем електромер (не е моя собственост, в момента сложиха от най новите които директно изпращат данните до централата на Ендеса)
    IVA - ДДС


    Potencia contratada - Лимит мощност на ел. мрежа специално за моите нужди - сумарно потреблението на всичките ми електроуреди е добре да не надвишават 5.5KW, тъй като пада предпазителя. От Ендеса са се подсигурили да инсталират предпазители според индивидуалния договор на всеки потребител, тъй като нямаш достъп до тях врътки от сорта на "избирам си 2KW, пък после ще си го сменя" - са невъзможни.

    Ебавката е, че дори и да имам 0 потребление, плащам Potencia Contratada, Alquiler equipo, IVA.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #57

    Отговор: Смяна на доставчик на ток за физически лица. Ще се възползвате ли?

    Някога имаше и при нас едни 12лв. абонамент/по спомен/. И след това киловати и цена за киловат и накрая сума за плащане. Какво го интересува битов потребител пренос, достъп и т.н.

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #58

    Отговор: Смяна на доставчик на ток за физически лица. Ще се възползвате ли?

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Por energía consumida - изконсумирана ел. енергия
    Impuesto electricidad - данък електричество
    Alquiler equipo - наем електромер (не е моя собственост, в момента сложиха от най новите които директно изпращат данните до централата на Ендеса)
    IVA - ДДС


    Potencia contratada - Лимит мощност на ел. мрежа специално за моите нужди - сумарно потреблението на всичките ми електроуреди е добре да не надвишават 5.5KW, тъй като пада предпазителя. От Ендеса са се подсигурили да инсталират предпазители според индивидуалния договор на всеки потребител, тъй като нямаш достъп до тях врътки от сорта на "избирам си 2KW, пък после ще си го сменя" - са невъзможни.

    Ебавката е, че дори и да имам 0 потребление, плащам Potencia Contratada, Alquiler equipo, IVA.
    Тези неща се плащаха и при монополния пазар. Ддс се плаща навсякъде, достъп до мрежа също. Купи си електромера и няма да плащаш наем, ако това те притеснява.
    Погледни си договора за мобилен телефон и ще видиш доста прилики. И там има ДДС, данъка е вкаран в цената, но пак ти го плащаш. Като не си използваш всичките минути няма да ти върнат пари. Тоест плащаш повече от това, което използваш.
    През комунизма тези такси и цената за изграждане и поддръжка на електропреносната мрежа се плащаха чрез данъци - пак твоите пари. Тоест дори да нямаше прекаран ток плащаш за тези, които имат прекаран ток.
    Нещата са по-честни сега. Плащаш според потребностите. Ако не ти харесва се откачаш.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #59

    Отговор: Смяна на доставчик на ток за физически лица. Ще се възползвате ли?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    .
    През комунизма тези такси и цената за изграждане и поддръжка на електропреносната мрежа се плащаха чрез данъци - пак твоите пари. Тоест дори да нямаше прекаран ток плащаш за тези, които имат прекаран ток.
    Нещата са по-честни сега. Плащаш според потребностите. Ако не ти харесва се откачаш.
    това ми е под нивото и не мисля да го коментирам.

    ​Явно не си разбрал поясненията по фактурата, не става въпрос за неизползвани киловати и примера ти с гсм операторите е некоректен. Аз си плащам изразходените киловати, 15 евро ми е единсвено тока, ако забелязваш имам едни 16 евро които са си жив рекет - Надвиши ли ти моментната консумация 5,5киловата дум предпазителя пада.

    Жалко е да даваш пример с цените на тока по време на комунизма , още по малко пък с данъците - много въздухарски пост Коки. Явно хабер си нямаш какво са плащали хората тогава като сметки. И за да не се излагаш разтягайки локуми, ще ти кажа че при дневна/нощна съответно 1/2ст е била изградена и се е поддържала цялата тази мрежа, която днес кръвопийците или така наречените ЕРП-та ползват. Липсвали са скритите такси, таксички, начислявания , обощено казано ебавки.

    Ако по някакъв начин, се чувстваш засегнат от по острия ми тон и смяташ, че това са разсъджения на пенсионер - напоследък доста използвана дума в този форум и при това с негативен привкус - ще ти кажа, че единственото нещо което помня от комунизма са хубавите кренвирши и луканка.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #60

    Отговор: Смяна на доставчик на ток за физически лица. Ще се възползвате ли?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    През комунизма тези такси и цената за изграждане и поддръжка на електропреносната мрежа се плащаха чрез данъци - пак твоите пари. Тоест дори да нямаше прекаран ток плащаш за тези, които имат прекаран ток.
    Нещата са по-честни сега. Плащаш според потребностите. Ако не ти харесва се откачаш.
    Точно така, през т. наречения комунизъм е била изградена цялата енергетика, цялата енергийна инфраструктура и цялата енергопреносна мрежа с труда и от данъците на нашите дядовци и баби.
    И какво става после, идват някакви лукави шмекери от чужбина, настаняват се наготово на вече построеното и казват сега ще ни плащате данък на нас. И от какъв зор да им плащам като нищо не са построили?
    Българите наистина са тъпо племе, да си дадат на безценица ресурсите в чужди ръце, за да могат разни пишман демокрадчета като мадридския шмекер, костов т.н да лапнат комисионните.
    Японците или американците що пък не вземат да си дадат тяхната енергопреносна система на наши фирми, ей така за разнообразие?
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 28-06-17 в 17:35.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Програма за изчисляване лица на помещения
    От armani` във форум Общ - софтуер
    Отговори: 41
    Последно: 14-06-16, 08:22
  2. Интернет доставчик
    От vanio_93 във форум Технологии
    Отговори: 15
    Последно: 29-09-12, 18:20
  3. Отговори: 0
    Последно: 26-10-10, 15:42
  4. "Метро" спира продажбите на частни лица
    От Eddie във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 24
    Последно: 27-11-06, 17:14

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе