Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 68
Like Tree51Одобрявам

Въпрос за FTXZ25N

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #16

    Отговор: Въпрос за FTXZ25N

    И как точно реши, че трябва да се продухват, промиват и прочие? Ти ли си го свалял предния?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    10
    #17

    Отговор: Въпрос за FTXZ25N

    Благодаря за дискусията!

    Стария е на другия фреон R410, предполагам и това е довод да си сменят всички тръби, нали?

    Поздрави!

    Sent from my H8216 using Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #18

    Отговор: Въпрос за FTXZ25N

    Ами не, не е довод!
    Aleksandars одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #19

    Отговор: Въпрос за FTXZ25N

    слагай го така колега ,а като отидеш да си сменяш маслото на колата може да оставиш и стария маслен филтър ,той ще е ок
    stainway одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #20

    Отговор: Въпрос за FTXZ25N

    Точно така, Алекси! Ако жена ти е източила маслото на колата по погрешка, на втория ден, след като си го налял, спокойно можеш да налееш пак, без да пипаш филтъра.

  7. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #21

    Отговор: Въпрос за FTXZ25N

    Какво да им е старо, тръбите са на две седмици! Ако беше хляб, да изсъхне [emoji41]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #22

    Отговор: Въпрос за FTXZ25N

    Иване, няма информация за състоянието им през тези 2 седмици. Какво са направили, след като са разкачили телата? Запушили ли са ги добре, за да не влиза въздух? Ако да, няма проблем. Ако не, има!

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #23

    Отговор: Въпрос за FTXZ25N

    Тази тема се превръща в драма.... никакъв не проблема да се монтира машина на R32, на тръби които са използвани за R410A. Сега друг е въпроса, както спомена Петко, какво е тяхното състояние...защото сме виждали всякакви "чудеса"....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    dodo_pv одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    49
    #24

    Отговор: Въпрос за FTXZ25N

    Здравейте. На мен също ми монтираха Ururo-то на старите тръби. Просто тръбите са вкопани и казаха, че няма никакъв проблем. Иначе стария климатик беше с R410, а тръбите на 7 години. Изобщо не продухваха старите. Направиха вакуум 5м и искаха да изключват машина, но ги накарах до продължат още 20м. Засега нямам никакви проблеми, а климатика има 5г. гаранция.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #25

    Отговор: Въпрос за FTXZ25N

    От Дайкин гарантират,че машини на R32 могат да се монтират на трасета работели на R410 без проблем.А имат и машини на R410 които могат да използват и стари трасета на R22.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    10
    #26

    Отговор: Въпрос за FTXZ25N

    Здравейте,
    Монтажа мисля е ОК, сложиха нови тръби, но за свежия въздух пробиха отделна дупка, според мен монтажниците нямаха по-голямо свредло за да прокарат и 4-те маркуча.
    Монтажниците се постараха да прикрият щетите от предните, което малко смекчи ситуацията.
    Засега съм доволен от климатика, повече впечатления, когато ги събера.


    Ето и пълната история как една Vi-рма се ос** на MAX.
    По принцип съм човек, който избира много внимателно и проучва дълго, но в случая бързах и се предоверих на консултантите на фирмата, защото съм пазарувал от тях и бях доволен, както и доста мои колеги.


    Препоръчаните ми климатици бяха 3бр. Toshiba Daisekai 8, като и двамата консултанти настояваха, че трябвало да избера тях заради 5г. гаранция. Аз се колебаех много дали да не са ME LN35VG. За съжаление нямах времето да изчета форума преди поръчката.
    Изискванията ми бяха климатиците да са тихи и да имат плазма филтър, като бюджета беше след това.


    Дойде външна монтажна група, при което бях много учуден, но нямах избор и приех те да ги монтират. За двата климатика, в хола и детската, избраните от мен локации (за едната доста поспорихме) увеличиха тръбния път и може би това помогна те да са безпроблемни.
    За проблемния в спалнята, където монтажа на външното е от другия край на стената, те избираха мястото. Там се ползва вишка и нямах поглед как стават някои работи.
    Този климатик се разтрака почти веднага много. Дойдоха от сервиза и установиха, че вътрешното тяло не е закачено за конзолата, уж всичко беше наред, но пак се разтрака. При второто идване нагласяха оста на турбината, но пак шума беше различен, сравнен с останалите и пак притракваше.
    Междувременно се разправях с фирмата, вариантите, които им предложих бяха или да се съдим и да сменят всичките три, или да сменят дефектния за тяхна сметка, като доплатя разликата за Ururu. В крайна сметка се съгласиха на втория вариант.
    Та, 1-вия монтаж беше ужасен, оставиха пълна кочина, сумарно имам 6 стени за оправяне/боядисване и мебелите стояха разместени 1 месец докато се разправяме.
    От втория съм относително доволен (вече тяхна монтажна група), момчетата се постараха да минимизират щетите от първия. Отвън не е естетично, защото се наложи да завият малко тръбите, за да осигурят добра дължина, но стойки и отводняване бяха монтирани вече и нямаше как.


    Какви са изводите:
    - Тошиба Дайсекай НЕ СТАВА за спалня, определено не е тих климатик. Най-вероятно ще ги сменя ако не топлят добре зимата. Плазмата май не много ОК, сравнена с пречиствател Дайкин и Уруру.
    - Ако ползвате тази фирма и ви дойдат монтажници с различни тениски, имайте много големи резерви. Явно на външните групи не им се води никаква сметка.


    Поздрави и благодарности на всички писали в темата!
    Rafailiev и stainway харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #27

    Отговор: Въпрос за FTXZ25N

    Мисля че е добре да споделите коя е фирмата за да знаят други да се пазят от нея .
    За Тошибата и аз съм на същото мнение .
    Дайсекай 8 е прехвален климатик и според мен не става и за Хол ( моя е в хола)
    Изчакай зимата и ще се видиш в чудо като дефроства . То са едни пуфкания ,едни преливания на вода ....
    Аз го чувам от спалнята .
    Само незнам защо толкова се препоръчва и хвали тази тошиба.
    Има доста оплакващи се от този климатик като първоначално Спецовете се опитваха да изкарат потребителите ,че не са наред и не го ползвали както трябва .

    Уруру си е уруру . !!!!
    Когато решиш да сменяш другите Даисекай ( казвам когато , а не ако защото ще ги махнеш )
    Аз в спалнята имам Електрик FH и е супер тих и плазмата му работи за разлика от Дайсекай 8
    Успех !
    Pr_br одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    10
    #28

    Отговор: Въпрос за FTXZ25N

    Цитат Първоначално публикувано от alejandro1 Виж публикацията

    Ето и пълната история как една Vi-рма се ос** на MAX.
    Който разбрал името на фирмата - разбрал, мисля да не нарушавам добрия тон.
    Ако не - може на л.с.

    И аз съжалявам, че не сложих ME, но ще го мисля другата година. Ще търся фирма да ги изкупи тези и да монтира други.
    Вторите монтажници също бяха много учудени, че не ми харесват, но различни хора - различни критерии. При мен комфорта е над всичко,ако ще ми бучи и дразни, предпочитам да се топля на конвектор.

    Аз бях силно учуден, че нито в офиса на фирмата, нито сервиза, нито някой от другите нива знаеха, че скалата за dB е логаритмична и реално 21dB на вътрешното на Тошиба е почти два пъти по-шумно от 19dB на Дайкина или високите класове на други фирми.
    Слуха е много персонално усещане и се получи така, че честотата на Дйсекай и 21dB мен ме дразнят изключително много, докато за другите в семейството е приемливо за спане.
    Също така, която фирма направи офис, където могат да се чуят работещи климатици , ще спечели доста клиенти. Няколко пъти попитах къде може да се чуе работещ климатик от модела.

    Поздрави!
    pulsedriverbg одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #29

    Отговор: Въпрос за FTXZ25N

    дайкина не е 19 дб ,това е на охлаждане най вероятно .. освен нивото на шума ,според мен по голямо значение има спектъра му .. някои климатици макар и тихи дразнят ,други не .. аз също съм леко вманиачен на тема шумене на климатик и точно такова МЕ дето мечтаеш за него го наритах от спалнята след половин зима ,бас държа че и тебе щеше да те дразни

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #30

    Отговор: Въпрос за FTXZ25N

    Alexi може и да си прав .
    Мои познати имат и FH и уруру и всички са на мнение ,че и двата са много тихи и ненатрапчиви с работата си.
    Дори след около 2-3 седмици на един приятел ( стана ми и комшия , за да си пием по-често)
    Ще монтира на 100 % уруру в 40 кв хол и мисли дали в 3 те спални да слага уруру 25 или FH .
    Ползва такива клими в къщата си .
    Та явно ставаме двама които като шум намираме FH за достоен на уруру.
    п.п. Ще постна снимки от машините ,че аз го навивам за етерии за спалните

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе