Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree3Одобрявам

Избор на телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2024
    Мнения
    19
    #1

    Избор на телевизор

    Малко помощ спрял съм се върху някой други модели.
    https://www.displayspecifications.co...son/14d62a48f5
    Да кажем цена до 2500. Телевизорът ще се ползва упорито за гейминг и филми.
    Мини леда според мен е доста по- бюджетно решение. Докато при Олед винаги ме тревожи изгарянето на дисплея. А пък и други специалисти ми казаха така.
    Що не ги зарежеш тия lg вземи philips много по-добър процесор и android. Проблема на LG е с много ми живи процесори. Е да де ама на хартия а на практика ?
    Atmos vision free sync g-sync HDMI 2.1 120 hz really matters...
    По принцип съм фен на марката LG обаче тука и с на моя и с на брата телевизора lg се случват паранормални активности. Хайде моя е на шест години, ама на брата току-що му свърши гаранцията и е Олед .
    Този пост е редактиран от Rangel88; 18-04-24 в 23:24.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,057
    #2

    Отговор: Избор на телевизор

    Тук единсвените телевизори които заслужават внимание са C3 и G2!
    C3 има малко по добра обработка на картината заради малко по новия процесор, но G2 e малко по ярък и при него опасността от изгаряне на панела е по малка защото има радиатори които охлаждат панела а и има 5 години гаранция от производителя която покрива и изгаряне на панела, но ако се спреш на него трябгва да го закачиш на стената или да му купуваш допълнително стойка за мебел.

    Да, Philips OLED708 има добър процесор, но той като панел е едно ниво под C3, което ще рече че е най малкото ще е с по ниска яркост.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2024
    Мнения
    19
    #3

    Отговор: Избор на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Тук единсвените телевизори които заслужават внимание са C3 и G2!
    C3 има малко по добра обработка на картината заради малко по новия процесор, но G2 e малко по ярък и при него опасността от изгаряне на панела е по малка защото има радиатори които охлаждат панела а и има 5 години гаранция от производителя която покрива и изгаряне на панела, но ако се спреш на него трябгва да го закачиш на стената или да му купуваш допълнително стойка за мебел.

    Да, Philips OLED708 има добър процесор, но той като панел е едно ниво под C3, което ще рече че е най малкото ще е с по ниска яркост.
    По принцип аз така съм дал какво съм видял с очите си в магазините не е 100% да са точно тези модели.
    И каквото и да се вземе 100% ще е на стената.
    А това мини лед какво животно е. В смисъл то е ясно нали че е между LED и OLED няма якото черно на OLED но не е като на лед. Представат го като по ярка картина. И като компромис ако нямаш пари за OLED.
    И относно G серията. Като ги съпоставиш един до друг в горно посочения сайт. То не се вижда нищо различно. Смисъл нито по-висока честота на процеса нито повече ядра повече рам или нещо от тоя род. Ама като го погледнеш в магазина G си е наистина дебел и масивен тукмак.
    Този пост е редактиран от Rangel88; 18-04-24 в 23:35.

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,057
    #4

    Отговор: Избор на телевизор

    МиниЛЕД-те не са лоши, но проблема е в този на които ти си се спрял, той не е конкурентен , тъй като не е достатъчно ярък коато останалите миниЛЕД на пазара, също така и локалното му затъмняване, което трябва да подобри контрата не му е добро, да не говорим че и ползва по слаб процесор.

    MiniLED e LCD телевизор, просто са намерили начин лед диодите да ги направят по малки, по... мини и от там да сложат повече от тях , след което да ги контролират по добре, като ги изключват и включват в различни зони, където трябва да е тъмно изображението за да има по добро черно, но да, все още няма как да гокарат черния цвят и контраста като OLED телевизорите които включва и изключва всеки пиксъл на екрана.

    MiniLED телевизорите са значително по ярки от ОЛЕД-те, и тези MiniLED телевизори които ползват QLED матрици имат и по голям обем на цветовете от обикновенните WOLED-и.
    МиниЛЕД-а/LCD-то има по лош ъгъл на виждане, докато ОЛЕД-а няма този проблем, също така OLED-те се справят по добре със движенията и консумират по малко електроенергия, ако трябва да изцедим някакви съществени разлики между двете технологии.

    На кратко , като дълбочина и качество на изображението ОЛЕД-а за сега е ненадминат (докато не видим Сони тази година какво ще направят с тяхната 9-та серия миниЛЕД телевизори за коеот толкова много се говори в последно време), вече зависи какви са твоите предпочитание и нужди също така и бюджет. Ако miniLED-a e по евтин и предлага повече функции да, тогава лесно се избира и е лесно да се препоръча, проблема е когато цените са близки или дори LCD-то идва по скъп, тогава избора е изключително труден.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2024
    Мнения
    19
    #5

    Отговор: Избор на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    МиниЛЕД-те не са лоши, но проблема е в този на които ти си се спрял, той не е конкурентен , тъй като не е достатъчно ярък коато останалите миниЛЕД на пазара, също така и локалното му затъмняване, което трябва да подобри контрата не му е добро, да не говорим че и ползва по слаб процесор.

    MiniLED e LCD телевизор, просто са намерили начин лед диодите да ги направят по малки, по... мини и от там да сложат повече от тях , след което да ги контролират по добре, като ги изключват и включват в различни зони, където трябва да е тъмно изображението за да има по добро черно, но да, все още няма как да гокарат черния цвят и контраста като OLED телевизорите които включва и изключва всеки пиксъл на екрана.

    MiniLED телевизорите са значително по ярки от ОЛЕД-те, и тези MiniLED телевизори които ползват QLED матрици имат и по голям обем на цветовете от обикновенните WOLED-и.
    МиниЛЕД-а/LCD-то има по лош ъгъл на виждане, докато ОЛЕД-а няма този проблем, също така OLED-те се справят по добре със движенията и консумират по малко електроенергия, ако трябва да изцедим някакви съществени разлики между двете технологии.

    На кратко , като дълбочина и качество на изображението ОЛЕД-а за сега е ненадминат (докато не видим Сони тази година какво ще направят с тяхната 9-та серия миниЛЕД телевизори за коеот толкова много се говори в последно време), вече зависи какви са твоите предпочитание и нужди също така и бюджет. Ако miniLED-a e по евтин и предлага повече функции да, тогава лесно се избира и е лесно да се препоръча, проблема е когато цените са близки или дори LCD-то идва по скъп, тогава избора е изключително труден.
    Аз конкретния модел който съм посочил просто съм го виждал в магазин как работи. И цената му не е лоша. Не е точно 100% този модел. Но пък ако има друг по-хубав мини лед той най-вероятно ще е на по-висока цена тоест ще ти ги колкото един Олед. . То по принцип бюджета ми позволява и още сега j3.... Но големия въпрос струва ли си. Тъй като гледам как дават фира...
    А за sony просто са много скъпи....

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,057
    #6

    Отговор: Избор на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Rangel88 Виж публикацията
    Аз конкретния модел който съм посочил просто съм го виждал в магазин как работи. И цената му не е лоша. Не е точно 100% този модел. Но пък ако има друг по-хубав мини лед той най-вероятно ще е на по-висока цена тоест ще ти ги колкото един Олед. . То по принцип бюджета ми позволява и още сега j3.... Но големия въпрос струва ли си. Тъй като гледам как дават фира...
    А за sony просто са много скъпи....

    Какво е J3 ? И къде си ги виждал да дават фира ? Сони са скъпи да, просто споделих че те тази година могат да изравнят нещата между OLED-те и LCD-та като контраст и катчество на изображението, или поне ще се опитат, понеже водихме дискусия за разликите между двете технологии.

  8.  
     
  9. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    427
    #7

    Отговор: Избор на телевизор

    Честно казано с тази "пикова яркост" е некакво безумие....
    Това е все пак телевизор,не е електрожен....След неколко години гледане,какво става с очите?
    Стив Уондър,Рей Чарлз или Андреа Бочели?

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,057
    #8

    Отговор: Избор на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от coverstar Виж публикацията
    Честно казано с тази "пикова яркост" е некакво безумие....
    Това е все пак телевизор,не е електрожен....След неколко години гледане,какво става с очите?
    Стив Уондър,Рей Чарлз или Андреа Бочели?

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk
    На скоро в друг форум говорихме по тази тема, тъй това ще е тренда който ще гонят всички ТВ производители в следващите 2-3 години, просто ще копирам и пействам което написах там :

    Амбиентната яркост на слънчев ден с ясно синьо небе е между 7000-10000 нита (между 3000-7000 нита за облачно небе и индиректна слънчева светлина). Ярък слънчев ден може да има ослепителни акценти, които достигат до над 100 000 нита. Директната слънчева светлина е около 1,600,000,000.


    Целта на ТВ индустрията винаги е била да пресъздаде най точно това което виждаш през прозореца си.
    Още повече че Холивуд вече работи с мастъринг монитори до 4000 нита яркост и това ще е като нов HDR стандарт в кинематографията.
    Също така почва масов ремастъринг на стари филми и сериали с 4000 нита пикова яркост, като до сега тавана бе 1000 нита.


    Или на кратко, осъзнават че гоненето на пиксели не е добра идея, тъй като масовия потребител не вижда и не разбира разликата от 4К до 8К, и трудно може да го убедиш да си купи нов 8К телевизор и по ред други причини де, за това сега наблягат на яркостта защото нея всеки я вижда.

  11. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    427
    #9

    Отговор: Избор на телевизор

    За мен от гледна точка на зрението(в близък контакт съм с офталмолози(най-вече от женски пол)),тази яркост на телефони,монитори,вече и телевизори-при неразумно високи стойности, убива очите....Бавно,но сигурно....
    А нови очи не продават....

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,057
    #10

    Отговор: Избор на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от coverstar Виж публикацията
    За мен от гледна точка на зрението(в близък контакт съм с офталмолози(най-вече от женски пол)),тази яркост на телефони,монитори,вече и телевизори-при неразумно високи стойности, убива очите....Бавно,но сигурно....
    А нови очи не продават....

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk

    ... в природата яркостта е в десетки - до хиляри пъти по висока от най яркия телевизор... щом до сега не си загубил зредието си след като излезеш навън, значи ще си ок.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,259
    #11

    Отговор: Избор на телевизор

    След като си има тема за избор, защо се пускат нови? И се дъвчат едни и същи неща.
    Или може би авторът е по-по-най от останалите?
    Или просто го мързи да чете?
    AntrAcsA одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2024
    Мнения
    19
    #12

    Отговор: Избор на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Какво е J3 ? И къде си ги виждал да дават фира ? Сони са скъпи да, просто споделих че те тази година могат да изравнят нещата между OLED-те и LCD-та като контраст и катчество на изображението, или поне ще се опитат, понеже водихме дискусия за разликите между двете технологии.
    J3 е G3 сгрешено...
    Моето sh8500 го хвана забавяне и не може да функционира...Оказа се че е става като включиш лан кабел. Иначе си работеше 6 г така.
    На брата и той има тема му замръзва забива и пиши дори и след смяната на пастата. А няма и малко на 2г
    Старото 3D му изгоря процесора ... WTF това да не е спукано от кликване.
    Дистанционно не стига ще е 150/200 лв ами не можа и 3 г да изкара.

  16. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,057
    #13

    Отговор: Избор на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Rangel88 Виж публикацията
    J3 е G3 сгрешено...
    Моето sh8500 го хвана забавяне и не може да функционира...Оказа се че е става като включиш лан кабел. Иначе си работеше 6 г така.
    На брата и той има тема му замръзва забива и пиши дори и след смяната на пастата. А няма и малко на 2г
    Старото 3D му изгоря процесора ... WTF това да не е спукано от кликване.
    Дистанционно не стига ще е 150/200 лв ами не можа и 3 г да изкара.
    Хората които пишат в такива форуми в повечето случаи го правят когато имат проблем или търсят съвет, почти никой не пише ако ТВ-то му работи добре и безпроблеми, това трябва да го имаш в предвид.

  17. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    427
    #14

    Отговор: Избор на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    ... в природата яркостта е в десетки - до хиляри пъти по висока от най яркия телевизор... щом до сега не си загубил зредието си след като излезеш навън, значи ще си ок.
    Да не спамим в темата,
    но не сте прав от гледна точка на офталмологията....
    Защото поне от 20 години се предлагат лещи за работа с компютри,а навън в природата ,независимо дали сте на море или планина се използват защитни очила с UV филтри....
    Окото винаги е подложено на вредно лъчение....

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #15

    Отговор: Избор на телевизор

    Да не спамим ами направо темата да се трие!
    Gena_bs и AntrAcsA харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор телевизор
    От saragon във форум LG телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 10-12-17, 19:17
  2. Избор на телевизор до 32 in
    От fossil97 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 11-02-14, 21:24
  3. Избор на телевизор
    От master_86 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 24-12-13, 18:51
  4. Избор на телевизор до 700 лв
    От joni81 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-09-13, 11:04
  5. Избор на телевизор !
    От bat_Valio във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 19-03-10, 14:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе