Резултати от 1 до 6 от общо 6

Android box за Xplore TV - препоръчайте

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    269
    #1

    Android box за Xplore TV - препоръчайте

    Здравейте,
    Предвид скорошното откачане от "кабелна" ТВ+Нет, реших да оптимизирам мобилната им телевизия (А1 Xplore TV ), тъй като имам активирана тази услуга (и за телефон, там пък пече здраво...но дори през браузера > ТВ, не е удобно, тъй като доста сече...слагам снимки как изглежда)
    Xplore TV за смарт телевизор


    Телевизорът е морално остаряло Сони (андроид 7 KDL 50W809C), а тяхното приложение е за поне 9-ка.
    Какво е най-удачното устройство, като не се търси най-евтиното, а по-скоро оптималното - за да не чупя още нерви (ако и дистанционното е ергономично, с гумени копчета... ще е екстра, а не като от зрънчо).
    Освен дистанционното, ми е важно да има удобно превъртане (например, както е на HBO Max или това на интерактивната на А1), това в момента е отврат (виж снимка 1снимките):



    Гледах това от един тукашен "търговец", но ми се стори прекалено скъпо надценено,
    TOX 3 Amlogic S905X4 Андроид 11 4/32GB - 160лв
    - така че в краен случай може и с поръчка от амазон... (или Али... стига да не чакам месец).
    Но ко не може да се оптимизира превъртането - то няма да се изхвърлям с нещо като горното

    Ако в даден момент в бъдещето, премина на Вива - ще може ли да се ползва съотвения бокс/стик - и на Еон платформата?

    ПП: Какви други благинки имат тези боксове - гледам доста от торенти, (онлайн платформи не ползвам).

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    666
    #2

    Отговор: Android box за Xplore TV - препоръчайте

    Според мен, трябва да определиш точно версията на приложението, което имаШ и ползваш на телефона за телевизии, за да се разбере дали е за мобилен или за телевизонен Андроид, а те са различни. Предполагам, че щом работи на телефон, значи е за мобилен Андроид версията на приложението ти, а не за Андроид ТV и трябва да си търсиш бокс с операционна система Мобилен Андроид, а не Андроид ТV. Доброто Сега е, че има боксове, на които може сам да преинсталираш, която от двете системи ти трябва - мобилния Андроид(AOSP) или Андроид TV(ATV)

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    269
    #3

    устройство - за Адроид ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Доброто Сега е, че има боксове, на които може сам да преинсталираш, която от двете системи ти трябва - мобилния Андроид(AOSP) или Андроид TV(ATV)
    Явно имам и двете, но за Смарт ТВ писах и горе - е активна (таксата е 2лв/мес), прикачен файл. Тествано е на нов LG. Това ли имаш предвид под "версия"?

    Не знам с кое е по-добре - предполагам за ТВ , каналите са еднакви, така че се търси устройство за Адроид ТВ, на А1 поне хубавото е че не зависи към каква Wi-Fi мрежа ще го вържа (както е на Еон, тъй че мобилната мисля да я скипна).
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    666
    #4

    Отговор: Android box за Xplore TV - препоръчайте

    Две версии - за телефон е v.31.0., а за телевизор е v.1.72., но щом и за двете имаш права няма значение боксът дали е с мобилния Андроид(AOSP) или Андроид TV(ATV)

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    640
    #5

    Отговор: Android box за Xplore TV - препоръчайте

    от това съм купил 5бр. - идват за 3-4 дена и магазина е от Европа, а цената е може би една от най-ниските за толкова добър хардуер
    https://www.geekbuying.com/item/A95X...OX-459914.html
    много съм доволен, но го ползвам за Kodi с OpenElec
    купих и за позната - тя го ползва под андроид с приложението на булсатком

    единствената доработка, която съм му направил е да махна подсветката отгоре за да се охлажда по-добре

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    433
    #6

    Отговор: Android box за Xplore TV - препоръчайте

    Tox 3 е добър бокс.mi tv box s 2 gen e добър за 100 лева.амазон стик 4к за 70-80 лева.за телевизора има Коди сигурно има приложение за А1.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Приложение на A1 Xplore TV за 49PUS6412/12
    От torrorosso във форум Philips телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 05-01-23, 10:19
  2. Отговори: 30
    Последно: 22-07-22, 12:58
  3. Препоръчайте телевизор Sony с Android и Google Assistant
    От frc във форум Sony телевизори
    Отговори: 26
    Последно: 21-01-21, 16:37
  4. Отговори: 1
    Последно: 18-11-20, 13:02
  5. проблем със свързване на смартфон Xplore G18 към PC
    От snoopdoggystyle във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 29-04-07, 10:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе