Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 42 от общо 42
Like Tree20Одобрявам

Избор на пералня и сушилня Миеле или?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    22
    #31

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    За хладилниците ми казаха, че били от Румъния вече

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,838
    #32

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Взех си хладилник с фризер Heinner за вилата 1:1 с Беко. За там също ми изпадна една комби пералня със сушилня Arctic за 510лв. след комбинация на разни намаления и ваучери. Отварям кашона и ми се струва нещо познато. Разрових се в нета и гледам същото Беко. Star light вече са си чистокръвни китайци, защото са евтиния бранд на Емаг, докато Heinner и Arctic се водят по така, не че има голяма разлика.
    Gena_bs одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    7
    #33

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Значи остава Бош . А бихте ли ми препочъчали модел или поне серия която трябва да гледам?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,497
    #34

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Цитат Първоначално публикувано от bushido Виж публикацията
    .... или поне серия която трябва да гледам?
    Въобще някой чете ли какво съм написал тук? Точно след предния ти пост!
    Модел - според бюджета и предпочитанията на "старшината".
    Swon одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    68
    #35

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Gena_bs напиши защо на АЕГ и Зануси пералните им теглиш чертата

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    164
    #36

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Цитат Първоначално публикувано от bushido Виж публикацията
    Значи остава Бош . А бихте ли ми препочъчали модел или поне серия която трябва да гледам?
    За да охладя страстите по Боша ще споделя моя опит . През 2018 чрез приятели купих Bosch Profesional пералня правена в Германия от ВЕТО. Беше с промоционална 5 години гаранция. Оказа се ,че трябвало няколко препращания на регистрацията за да важи и си останахме с 2г гаранция! На третата година , при работа , започна да пада ДТЗ на този кръг ,където е включена пералнята и никой майстор и сервиз на Бош не могат да намерят проблема. Пълен боклук!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Swon одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,497
    #37

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    И на Electrolux, които са им основната "марка".
    Имах проблеми с лагерите на Electrolux след 60 цикъла пране нормално, да не напиша слабо натоварване, в гаранция. Чаках месец за комплект казан + барабан. Уж оригинален, но дойде в разпечатан кашон без никакви надписи.
    После забелязах проблеми с амортисьорите и баланса. Според специалистите - поне още 5 броя AEG/ Electrolux от 2018 са имали същия проблем с лагерите само при нас. Полска сглобка.
    Сервизът - няма да го коментирам, защото практически е монополист в БГ. И Bosch са в неговата листа, за съжаления.
    Барабаните на Electrolux имат специфична особеност (както и на LG) - имат външен шев, където се свързват двата ръба. Та този шев не е до края на барабана и се оказа, че ръбовете в края правят микро-разкъсвания на дрехите. При определени условия и натоварване.
    Докато гледах номерата на резервните части, се изненадах неприятно. Голямата ремъчна шайба, която е от пластмаса някаква, по спецификация си пише до 1000об./мин. А самата пералня по характеристики уж е 1200. Не съм ги измервал, но мисля, че това е доста красноречиво.

    Без да хваля Bosch/ Siemens:
    Bosch Home Professional, произведена за немския пазар (надписи на панела на немски) им е върховата серия. Цените са минимум сравними с тези на немските Miele, при сравнимо качество и функции. Разбира се и там има различни модели, с различни функционалности.

    Относно конкретния случай за Bosch и гаранцията. Последната е към българското представителство, което е българска търговска фирма.
    Нямам идея какво и как внасят ВЕТО, както и за кой пазар са произведени уредите, които предлагат. Ако е за България, то нещата са ясни. Както при всички марки.
    Относно конкретните проблеми - това се отнася до компетентността на сервиза. А самата повреда според описанието може да е всичко. Особено, ако в този токозахранващ кръг има и други консуматори. Дори LED тела и подобни.

    Можете да си купите една бивша италианска марка, започваща с I! Тогава ще разберете какво е ненадеждност и устойчивост на повредите.
    Swon одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    746
    #38

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Май се сещам за кой сервиз става въпрос Вкъщи сме с Home Professional за немския пазар, модел от 2018 година. Никакви забележки засега. Учуди ме липсата на финкцията water plus, каквато има в по-ниските серии, но Bosch са така (не само при пералните). Ценово изобщо не могат да се сравняват с Miele. На Miele ниските им серии с пластмасовите казани започват от тази цена.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,564
    #39

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Цитат Първоначално публикувано от bushido Виж публикацията
    Значи остава Бош . А бихте ли ми препочъчали модел или поне серия която трябва да гледам?
    Гледаш 4-та серия на Бош. С 5 години гаранция са, имат най-доброто качество-цена. По-високите им серии не си струват парите, при наличието на Мийле. Ако не ти харесват Бош, купуваш Мийле. Ако е разположена на леснодостъпно място в жилището и пренасянето на машината до кофите за боклук не представлява особен проблем, взимаш най-евтината пералня на пазара, с по-дълга гаранция.
    Успех!
    Swon одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,497
    #40

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    @CubanLinx & Miro1972,
    Споделете точния модел и продуктовия номер от етикета. Има ги от вътрешната страна на люка и горе вляво на задния панел.

    @CubanLinx,
    В една серия се оказа, че може да има различни екстри. Разликата е в буквено-цифровите означения.
    Пазарът, за който са предназначение, са последните две букви.
    За съжаление не съм открил разшифровка на обозначенията!
    Washing Machine Symbols Guide | Bosch Home UK (bosch-home.co.uk)
    Примерно може да нямат "теглилка", но да е наличен i-DOS и обратно. Aquastop (винаги двоен) също не е задължителен, както осветяването на барабана и 4D прането (допълнително принудително мокрене на дрехите чрез втора циркулационна помпа). Water Plus явно също не е за всичките модификации.
    Интересна функция е обменът на информация между пералнята и сушилнята за Home Connect моделите. Ако и двете са включени (поне така е логично да бъде), информацията за последния цикъл на пране автоматично отива в сушилнята. Температура, обороти, тегло на прането и т.н. На тази база тя "сама" определя настройките за изсушаване на дрехите от този цикъл. След като пренесете ръчно прането в сушилнята, разбира се.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 29-07-24 в 20:14.
    Swon одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    746
    #41

    Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Точния модел е WAY327X0. Избрахме го най-вече заради дизайна, понеже инокса ни беше задължителна опция. Тогава нямаше такъв избор от иноксови модели като сега, а конкретно от марката нямаше нито една иноксова пералня официален внос. Модела няма i-DOS и Home Connect и изобщо не са ни били приоритет. HomeProfessional моделите от 2019 насам мисля, че са с i-DOS и Home Connect без изключение. Сушилнята на Miele, която взехме наскоро е с WiFi, но при новите модели вече няма и избор като гледам. За мен файда от WiFi има единствено от климатици и бойлери. Това е мнение на живущ в апартамент. Ако бях в някой тризонет или къща, най-вероятно щях да съм на друго мнение
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 30-07-24 в 00:01.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,497
    #42

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Не всички са с i-DOS.
    Mашинката изглежда много добре, предвид цената й като нова:
    BOSCH WAY327X0 Unboxing, Anschluß und Testlauf. (youtube.com)
    Ето схеми и part numbers:
    Bosch WAY327X0/21 Washing Machine Pumps (ransomspares.co.uk)
    Да не се налага да ги ползваш!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 30-07-24 в 07:29.
    Swon и CubanLinx харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Болтове за барабан на пералня Миеле
    От Пенев във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 23-09-22, 13:36
  2. Сушилня BOSCH или МИЕЛЕ?
    От malttihristov във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 22-04-21, 17:48
  3. сушилня Миеле
    От petarnankov във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-15, 08:59
  4. Избор на пералня+сушилня в едно
    От vaniosl във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 22-12-14, 11:21
  5. Избор на пералня с сушилня
    От vtdy във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-04-11, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе