Резултати от 1 до 6 от общо 6

Нов собственик на SONY HX 40 LED телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #1

    Нов собственик на SONY HX 40 LED телевизор

    И така колеги, днес се здобих с KDL40HX800. От техномаркет в Бургас за 1500 лв. Пуснах го и понеже съм абонат на кабелна СКАТ хванах аналоговата и цифровата през вход AV3 от преобразувателя който имам от доставчика. Изключително съм доволен.
    Първите проблеми са, че на аналогова на някои канали звука липсва и е шум/ как да настроя носещата на звука-4,5-50-5,5-.../
    Как да направя така, че да приемам цифрова с картата/СИМ/ на доставчика и да избягна ползването на две дистанционни. Какъв преход да търся за картовото устройство на телевизора и с картата от доставчика да приемам разрешените цифрови програми.
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #2

    Re: Нов собственик на SONY HX 40 LED телевизор

    Отиди в офиса на Скат и си купи Кам модул и карта.
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,42823.0.html

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #3

    Re: Нов собственик на SONY HX 40 LED телевизор

    Благодаря! Значи ми трябва КАМ модул, картата я имам и тя е в досегашното устройство, което е с отделно дистанционно, а от там с кабели приемам на AV3 като вход на телевизора. Правилно ли съм разбрал? В общи линии в следващите 1-3 седмици много ще питам...
    Ами от това което прочетох, като абонат на СКАТ нямам голям избор. Сигнала е кодиран/ за разлика от бургаската RN-TV/ и ще ползвам картата. Другия въпрос 'е как да стигна да държава на приемане? Германия, Финландия? Телевизора е 40HX800 AEP..Играя си с дистанционното и настройките , но не стигам до държава? Сега ще спинкам, довечера на работа и до утре колеги.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #4

    Re: Нов собственик на SONY HX 40 LED телевизор

    Правилно си разбрал.
    Отиваш на начални настройки и оттам наново - държава - тунер....сканиране. За подробности прочети началните постове в темата за Сони.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5

    Re: Нов собственик на SONY HX 40 LED телевизор

    Ще ти дадат друга карта /Конакс/ ,тая която я имаш в СТБ е по система Грифин и с нея не могат да работят тв.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #6

    Re: Нов собственик на SONY HX 40 LED телевизор

    Намерих началните настройки - език български - държава? българия или финландия/suomi/ или както там е написано? В много теми срещнах този съвет. Касае настройката на аналоговите канали и разпознаването на межд. носеща на звука?
    Ами да приключа темата засега.
    Дойдоха от СКАТ, махнаха сет-топ-бокса, поставиха САмодула, картата в него и Оооо.... всички канали, инф.за тях...Абе друго е новия телевизор! Отделно аналоговите се ги вади както си бяха.
    Но нещо не мога да направя както трябва: Пускам от цифровата тел. канал на радио- върви си звука- супер е, като скрийн сейвър си ходят едни топки по екрана....но реша ли да отида на телевизионен канал не става, не приема командите HOME смяна канала... В мен ли е проблема?
    Благодаря.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Телевизор Sony 32'
    От skoti във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 08-02-15, 15:30
  2. Телевизор sony 40"
    От PavelPetkov във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 25-09-14, 01:51
  3. Проблем с телевизор Sony
    От morpheous87 във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-12-12, 10:07
  4. Телевизор Sony KV-32FX60B
    От bmvtooo във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-10-12, 19:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе