Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Проблем с Sony KDL-32W5500

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на Kamikadze
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    15
    #1

    Проблем с Sony KDL-32W5500

    Телевизорът е Sony KDL-32W5500. Снощи няма и 10мин след като го изключих от дистанционното се чу едно цъкане. Пуснах го пак и видях, че часовникът не е сверен. Помислих, че токът е премигнал за малко. Днес обаче забелязвам същия проблем. Даже до преди малко червената лампичка мигаше, докато не пуснах телевизора. Някои има ли представа какво се случа и дали трябва да го нося на ремонт?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #2

    Re:Проблем с Sony KDL-32W5500

    Телевизора иначе работи ли си нормално ??
    Намирисва ми на някакъв проблем с кабелнният ти оператор.

    Разчитане на мигащите кодове на светодиода
    http://www.techlore.com/article/1544...linking-Codes/
    Позвънни /или отиди на място/ в сервиза и им обясни за проблема. Кажи колко пъти мига светодиода/миганията показват какъв е проблема/.

  4. Junior Member Аватара на Kamikadze
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    15
    #3

    Re:Проблем с Sony KDL-32W5500

    Телевизорът си работи нормално. Обадих се в сервиза и ми казаха да го занеса, като не успяха да ми обяснят на какво може да се дължи това премигване. Най - вероятно можело да е от панела, захранващ блок или др нещо. Казаха, че за момента това не било фатално за ТВ-то.
    А иначе сега забелязах че цъкането се чува точно през 10мин,звучи като изключване и включване на телевизора.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #4

    Re:Проблем с Sony KDL-32W5500

    Купи си и си постави един галваничен разделител /на кабела от кабелната към тлевизора/ и пиши как е.
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...B5%D0%BB%D0%B8

  6. Junior Member Аватара на Kamikadze
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    15
    #5

    Re:Проблем с Sony KDL-32W5500

    Изключих тв-то от контакта и го оставих да постои около 2 часа. Влючих го в тока, без да го пускам. Точно на 10-тата минута се чу пак цъкането. След около 40 мин започна да свети лапмичката, през 2-3 секунди. Изкарва 10 мигания.
    На входа на кабела за кабелната преди сплитера за всичките телевизори имам нещо допълнително, което нз как се казва http://www.tpetrov.com/ImagesTE/JPG/ANTPR.jpg
    Сега ще махна кабела за кабелната и ще видя дали дава пак същия проблем.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #6

    Re:Проблем с Sony KDL-32W5500

    Цитат Първоначално публикувано от Kamikadze
    Сега ще махна кабела за кабелната и ще видя дали дава пак същия проблем.
    И ?? Пак ли прави този проблем ?

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Kamikadze
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    15
    #7

    Re:Проблем с Sony KDL-32W5500

    hristoslav2 много ти благодаря за помощта. Като махнах кабела за кабелната проблема изчезна. Значи викаш да си взема един галваничен разделител? Нали уж тия от кабелната са ми сложили или ще ми трябва още един, който да е до този телевизор?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #8

    Re:Проблем с Sony KDL-32W5500

    Цитат Първоначално публикувано от Kamikadze
    hristoslav2 много ти благодаря за помощта. Като махнах кабела за кабелната проблема изчезна. Значи викаш да си взема един галваничен разделител? Нали уж тия от кабелната са ми сложили или ще ми трябва още един, който да е до този телевизор?
    Явно има някакъв проблем по мрежата. Може телевизорът на някой от съседите ти който е абонат да прави проблема....
    Едва ли са ти сложили галваничен разделител....Правят го само ако си поискаш или се оплачеш.
    Галваничният разделител се поставя на кабела преди телевизора /след сплитера/.

  11. Junior Member Аватара на Kamikadze
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    15
    #9

    Re:Проблем с Sony KDL-32W5500

    Аха, защото днес пуснах кабела за кабеланта в тв-то и проблема пак се появи. Значи ще ги викам и ще изискам да ми сложат галваничен делител. Ако няма ефект дали има смисъл да остана 1 месец без телевизор ?
    Хубавото, е че си гледам през приемника цифрова и този кабел за аналоговата не ми трябва за момента

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #10

    Re:Проблем с Sony KDL-32W5500

    Според мен няма нужда да носиш телевизора в сервиза-все пак проблема е в кабелната мрежа...Ако не ти се чакат техниците от кабелната-отиди и си купи един. Монтирай го на кабела съм телевизора-не е нещо сложно.

  13. Junior Member Аватара на Kamikadze
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    15
    #11

    Re:Проблем с Sony KDL-32W5500

    А само да попитам. Значи кабела идва до цифровия приемник, и после от приемника тръгва друг кабел към ТВ-то. Да не би приемника нещо да прави номера ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #12

    Re:Проблем с Sony KDL-32W5500

    Възможно е. Опитай с някой приемник от съседите ти. /Ако пак го има проблема не се офлянквай ами си купи разделител/
    А защо не си вземеш кам модул с карта и да разкараш този допълнителен приемник?

  16. Junior Member Аватара на Kamikadze
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    15
    #13

    Re:Проблем с Sony KDL-32W5500

    Четох по форумите, че сонитата в комбинация с кам модулите на близу давали проблеми. Затова още не съм си закупил кам модул.

  17. Junior Member Аватара на Kamikadze
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    15
    #14

    Re:Проблем с Sony KDL-32W5500

    По последни данни явно е от приемника, защото сложих кабела без да минава през приемника директно в ТВ-то и проблема го няма. Утре отивам до тия от близу и ще искам да доидат да сложат разделителя.

    admin
    Не пускай поредни постове! Редактирай старият чрез бутона Промени (горе в дясно).

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    362
    #15

    Re:Проблем с Sony KDL-32W5500

    Цитат Първоначално публикувано от Kamikadze
    Четох по форумите, че сонитата в комбинация с кам модулите на близу давали проблеми. Затова още не съм си закупил кам модул.
    Сонито ми е това от подписа. Преди това бях с едно 32DXXX и съм нямал проблеми с кам модула(вече близо 3 години).
    А разликата в картината е огромна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем със sony dsc-wx1
    От joiner във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 15-01-14, 19:04
  2. Отговори: 10
    Последно: 20-12-13, 13:37
  3. ПРОБЛЕМ SONY
    От toki_boki във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-12, 15:34
  4. Помощ за проблем с SONY TV LCD KDL-32EX500 и SONY DVD REC AT100
    От asmil във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-03-10, 12:07
  5. проблем със Sony 24/10/40
    От genhack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 02-09-03, 00:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе