Резултати от 1 до 5 от общо 5

Харддискът, който е свързан към телевизора, работи и при изключено ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    41
    #1

    Харддискът, който е свързан към телевизора, работи и при изключено ТВ

    Установих, че харддискът върти яката и мига и при изключен телевизор. Тази нощ се събудих и го видях. До сега не бях обръщал внимание. Интересно ми е защо и какво толкова прави през това време. В същото време не искам да ми се хаби напразно механиката. Дали има някаква настройка, която да го изключва, когато телевизорът не работи?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #2

    Отговор: Харддискът, който е свързан към телевизора, работи и при изключено ТВ

    Нормално е при включването на телевизора HDD да се активира, ако си настроил автоматично опресняване на списъка с канали през вечерта, времето когато си го засякъл.
    За целта, когато не ползваш HDD, разкачай свързващият USB кабел.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #3

    Отговор: Харддискът, който е свързан към телевизора, работи и при изключено ТВ

    Може при пуснат ТВ да се върти хард диска , дори и без да се ползва , но при изключен - не е нормално.

  5. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #4

    Отговор: Харддискът, който е свързан към телевизора, работи и при изключено ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от rusnaka Виж публикацията
    Установих, че харддискът върти яката и мига и при изключен телевизор. Тази нощ се събудих и го видях. До сега не бях обръщал внимание. Интересно ми е защо и какво толкова прави през това време. В същото време не искам да ми се хаби напразно механиката. Дали има някаква настройка, която да го изключва, когато телевизорът не работи?

    С друга марка ТВ съм, но и при мен го прави същото! ...Часове, след като е изключен съм забелязвал диодчето на диска да свети и на допир се усеща, че върти диска. Започнах да го изключвам от буксата, но после забелязах, че в Еко-настройките имам "Изключване на неактивни устройства" и вече май не го прави....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    22
    #5

    Отговор: Харддискът, който е свързан към телевизора, работи и при изключено ТВ

    Има настройка , която на теория , ако е активна трябва да се изключват устройствата вързани чрез еди кой си порт на тв-то. Виждал съм я и знам че я имам на моя, защото исках да ми се изключва тунера с изключването и на тв-то. Естествено не стана, не че е болка. Разрови се и виж. Сори че не мога да съм по-конкретен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 63
    Последно: 07-04-15, 11:25
  2. Отговори: 1
    Последно: 26-01-13, 22:29
  3. Отговори: 3
    Последно: 06-02-11, 16:43
  4. Отговори: 3
    Последно: 16-01-08, 01:35
  5. Отговори: 8
    Последно: 15-02-05, 11:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе