Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By hristoslav2

SWF-BR100

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    43
    #1

    SWF-BR100

    Здравейте!
    Отварям нова тема,след разговора ни с потребител от форума.Става въпрос за субуфъра,специално създаден за BRAVIA телевизори.
    За незапознатите с материята:
    Това е аксесоар за всички BRAVIA телевизори(с изключение на R-серия) след 2014 година.
    Този субуфър не може да работи самостоятелно;не може да бъде допълнение/компонент към аудио-система;няма какъвто и да било вход за възпроизвеждане на сигнал от източник;не може да се свърже със произволен телевизор за да възпроизведе звук от него.
    Възможност за контрол и съответният софтуер има само в BRAVIA телевизор(без R-серия).
    Пълна информация: http://www.sony.bg/electronics/telev...teli/swf-br100
    Позиционирах темата тук,защото по същество това е аксесоар,но е САМО за Сони.Моля модераторите ако преценят,нека я преместят в раздел по усмотрение.
    Темата има за цел да бъде полезна на много тесен сегмент потребители,притежаващи SONY BRAVIA + SWF-BR100.
    Този пост е редактиран от Чопаков; 04-03-16 в 19:54.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на martinov83
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    22
    #2

    Отговор: SWF-BR100

    Здpaвeйте, преди месец ĸyпиx oт еМаg бeзжичния cyбyфъp SWF-BR100, бял зa 50W808С, oбaчe имa няĸaĸъв пpoблeм и нe мoгa дa paзбepa oт ĸъдe идвa - cъc звyĸa ce чyвa пocтoяннo пyĸaнe, дopи cyбyфъpa дa e мнoгo близo дo тeлeвизopa и нa ниcĸa cилa нa звyĸa. Изпробвах всички възможни настройки за звука. Тествах с ефирна телевизия, музика и филми от флашка, YouTube, Spotify и др. и на всички се чува едно постоянно хъркане/пукане с баса. Bъpнax гo зa peмoнт и щoм гo пoлyчиx oбpaтнo, видяx в oпиcaниeтo нa peмoнтa, чe e cмeнeн UЅВ дoнгълa. Ho нямaшe eфeĸт, пyĸaнeтo пpoдължи както преди. Ядocax ce и гo въpнax зa пocтoяннo, зa дa ми въpнaт пapитe. Cлeд тoвa peшиx дa ĸyпя нoв, пaĸ oт тaм, тoзи път чepeн. Изyмлeниeтo ми бeшe гoлямo, ĸoгaтo гo чyx - и пpи нeгo ce чyвa cъщoтo пyĸaнe. Oпитax ĸaĸвo ли нe, oбнoвиx coфтyepa нa ТV, въpнax фaбpични нacтpoйĸи, нo нямa eфeĸт. Имaте ли няĸaĸвa идeя oт ĸъдe мoжe дa e проблема?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    43
    #3

    Отговор: SWF-BR100

    Както ти казах и преди колега,моят също издаваше едва доловимо пукане на минимална мощност,трябваше да се приближа плътно до него,за да чуя това пукане...
    С течение на времето много неща се промениха около телевизора-рестарти/нулиране на телевизора;смяна на сателитният доставчик;софтуер се ъпдейтна на 2 пъти през този период;спрях да ползвам флашките като източник на сигнал(от чист мързел-не виждам полза от това да сваля нещо на компютъра и да губя време да го прехвърлям на флашка,че да го гледам на ТВ,просто,директно го излъчвам към него по кабел).Днес,когато се заговорихме се чатнах по главата за този звук-бях го забравил.Сега катосе замисля,гадния звук изчезна скоро след като взех субуфера.
    От какво ли?Не знам...
    При мен звука беше едва доловим,на минимална моност,в тиха стая и то когато съм близо до него,затова и не съм усетил отсъствието му.Днес станах на маймуна-залягах покрай субуфера,търкалях се,на колене лазех,усилвах,намалявах,кучето полудя с мен...Няма го и това си е...
    Надявам се и други притежатели на този иначе уникален субуфер се изкажат по този досаден проблем.Както казваш-немислимо е аксесоар на стойността на нисък модел тв да създава такива проблеми..

    - - - - - - - - - -

    Забравих да те питам,ти изградил ли си сигурна връзка между антената и субуфъра?
    Източници на смущаващи сигнали колкото щеш-телефони,рутери,микровълнови,плейъри,сателитни декодери...изобщо,всичко,което работи на ток е възможно да излъчва някакво поле и да пречи...
    Премести го на друго място,с цел да откриеш най-подходящата позиция за качеството на баса и за качеството на сигнала.Експериментирай...

  5. Junior Member Аватара на martinov83
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    22
    #4

    Отговор: SWF-BR100

    Да, опитах и със сигурна връзка (когато индикатора свети оранжево), нямаше разлика в звука. За смущенията и аз си го помислих, но друг уред, освен телевизора няма включен, дори рутера изключих. Местих субуфъра на различни места, различни стаи, дори на 20см. от телевизора, но няма ефект.

  6. Junior Member Аватара на deank
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    117
    #5

    Отговор: SWF-BR100

    ... (forum error) ...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #6

    Отговор: SWF-BR100

    Само този съб ли може да се включи към Sony w805? 3rd party subwoofer?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #7

    Отговор: SWF-BR100

    Може и друг - през изхода за слушалки (жак 3,5мм - двойка чинчове) но модела трябва да е с вграден усилвател

    SWF-100 поддържа WSS със собствен USB донгъл

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #8

    Отговор: SWF-BR100

    Доста са куци. Точно wireless решение търся.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    43
    #9

    Отговор: SWF-BR100

    Само можем да гадаем доколко би бил съвместим един такъв съб и до каква степен би се оползотворила функционалността му.С този нямам никакви грижи.Безусловно се разпознава от теле-то,интерфейса поема пълен контрол над него.След много кратък период на употреба,съб-а се оформя като естествено/неотменно продължение на телевизора.Единствено едно е лошо и дано не се случва-умира теле-то,умира и съб-а​(жив си е,нищо няма да му има,но без телевизор е неизползваем)

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #10

    Отговор: SWF-BR100

    Това ми е най-голямото притеснение. Прилична аудио система/саундбар има вечер живот безумно е със взеки телевисор да купуваш и новов аудио струващо 1/2 от цената му в моя случай.
    Сони от време оно са пед@ли в това отношение затворени стандарти етц

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #11

    Отговор: SWF-BR100

    За това се купува напълно автономна външна аудио система, към която може да свържеш всичко - AV ресивър + комплект озвучителни тела.
    iveto одобрява това.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купувам: Wi-Fi адаптер ( UWA-BR100 ) за Sony TV
    От SetinngS във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 05-10-12, 14:14
  2. камера CMU-BR100
    От ckaiyokar във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 08-05-12, 17:43
  3. Продавам камера SONY CMU-BR100
    От BG_Golf4e във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-12, 21:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе