Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Frogst

Как да настроя оптимално картината на новозакупен телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    8
    #1

    Как да настроя оптимално картината на новозакупен телевизор

    Здравейте, вчера си взех sony kdl43w756, но като го пуснах ме останах очарован от картината,даже разочарован.пипах някакви настройки и май си въобразявах,че става нещо.
    Интернета и телевизията са ми на мтел,затова направи свързах от декодера на мтел трите букси на обозначените места (бялото с бяло.; червеното с червено, а жълтата букса от декодера в av2 на тв-то)
    Пускам си един мач (за което най-често мисля да го ползвам) и не мога да видя номерата на играчите от отдалечената камера. Сменям на БНТ HD същата работа. Има бутон football ( явно за гледане на мачове) има някакво подобрение,но не е това което очаквам.
    Чудя се дали проблема може да е от Декодера./ Настройките /или от телевизора?
    И какво ттябва да направя за да подпобря картината?


    Sent from my SM-A500FU using SetCombG Forums mobile app

  2.  
     
  3. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #2

    Отговор: Как да настроя оптимално картината на новозакупен телевизор

    Телевизора ъпдейтнат ли е до последна версия на Андроид?
    Защо изобщо си сложил тия кабели??? Сложи му HDMI кабела. STB-тата на Мтел са трагични.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #3

    Отговор: Как да настроя оптимално картината на новозакупен телевизор

    Трябва да свържеш приемника към телевизора с HDMI кабел. При включването на кабела трябва и телевизора и приемника да са с изключено захранване, както и да няма други кабели включени в телевизора. След това виж последните страници в темата за Сони - има линкове към настройки за картината на W805/7/9.
    rachevv одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    8
    #4

    Отговор: Как да настроя оптимално картината на новозакупен телевизор

    Благодаря!!! Относно hdmi кабела има ли нещо специфично(цена/качество) или да си взема с определената дължина, която ми е необходима

    Sent from my SM-A500FU using SetCombG Forums mobile app

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    9
    #5

    Отговор: Как да настроя оптимално картината на новозакупен телевизор

    трябва да е high speed.аз взех един за 9лв и ми върши работа.сега не мога да се сетя каква марка беше..относно настройките на картината гледах на rtihngs калибровката, но моя си е с почти същите и нищо не пипах повече.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #6

    Отговор: Как да настроя оптимално картината на новозакупен телевизор

    Не съм имал работа със сателитен или IPTV приемник на М-тел, но го свържи с HDMI кабел към телевизора.
    Изключи двете устройства от копчетата и после изкарай щепселите им от контакта - едва тогава свържи кабела. После в обратният ред - включи щепселите и ...

    После идва първият проблем: картината на телевизора - зависи от настройките на приемника..
    https://media.mtel.bg/private/pdf/ge...de-Preview.pdf

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #7

    Отговор: Как да настроя оптимално картината на новозакупен телевизор

    Ползвам „ай-пи“телевизия от мтел с кабела който е в комплекта „HDMI“имам предвид картината е доста добра но на някои „SD“канали е зле но мисля че това е от самото излъчване .

  10. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #8

    Отговор: Как да настроя оптимално картината на новозакупен телевизор

    Аз ползвах телевизията на Мтел, но със стартие СТБ-та (белия и впоследствие черния). Самите СТБ-та са калпави и дори с HDMI кабел СД, че дори и HD каналите бяха с лошо качество. За това се препоръчват CA модулите. С него картината е в пъти по-добра.
    Този пост е редактиран от novla; 19-09-16 в 16:04.

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    8
    #9

    Отговор: Как да настроя оптимално картината на новозакупен телевизор

    Какво представляват тези СА модули? От къде мога да ги намеря или трябва да се обадя в мтела

    Sent from my SM-A500FU using SetCombG Forums mobile app

  12. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #10

    Отговор: Как да настроя оптимално картината на новозакупен телевизор

    Това представлява СА модула - http://www.satshop-bg.com/cart/image...19-900x900.jpg
    В него се поставя картата на оператора и този модул декодира заключените канали.
    Не съм сигурен, но мисля че Мтел не предлагат възможността да се гледа с модул. Трябва да се обадиш на оператора и да попиташ или някой колега от форума ако знае да сподели.

    В комплекта със СТБ-то от Мтел, би трябвало вътре да има HDMI кабел.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #11

    Отговор: Как да настроя оптимално картината на новозакупен телевизор

    Ако телевизията ти идва по оптика до рутера няма как да използваш „кам“модул за декодиране защото твито няма оптичен вход за сигнала това е за „ай-пи“телевизия от мтел.Ако ползваш кабелна от „близу“ или сателитна от мтел тогава „кам“модула ще свърши работа.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 11-02-16, 15:02
  2. Отговори: 4
    Последно: 11-10-11, 13:36
  3. Телевизор NEC проблем с картината
    От jorkatacool23 във форум Други телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 23-02-09, 08:19
  4. Проблем с картината на телевизор
    От VASILISTO във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 24-06-06, 05:28
  5. телевизор - картината се blur-на
    От dark във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 01-12-05, 08:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе