Резултати от 1 до 9 от общо 9

Мнение за SONY UHD KD-43XD8077 Ultra HD LED

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #1

    Мнение за SONY UHD KD-43XD8077 Ultra HD LED

    Здравейте, понеже повече глави мислят по-добре от една да запитам. Човърка ме мисълта за ново тв ,попрегледах из форума, поразрових из форуми западни..този модел изплува като успешен. Някой има ли досег с това животно от съфорумците.


    Каква е концепцията на досегашната система. :

    ТВ и до него комп..тв се гледа ,като ни писне компа е свързан с тв-то и си го ползваме за youtube, браузване и прочее неща.Та идеята е да се запази концепцията, с нещо по голямо,ново и дай боже по-качествено.
    Сегашното тв е Филипс 32 " full hd и до момента работи без забележки .Аудиото е през мини-система Denon, когато е на режим комп.

    Планирам кабелна ( досега упорито издържах на еферките но станаха негледаеми ) От кабелните ни интересува Евроспорт HD и всичко що е HD,и тука идва следващата главоблъсканица. Кабеларката предлага вариант 1 - HD приемник , вариант 2 CAM модул. Кое да избера.

    Като цена неговата ми е таван.. винаги може 100 лв отгоре,..ама то така леко полеко ще си идем до 2К.. та, засега да остане като макс.вариант.

    Благодаря на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #2

    Отговор: Мнение за SONY UHD KD-43XD8077 Ultra HD LED

    Мисля, че модела е 50Hz, което е минус и за това не бих го препоръчал. Ако греша нека, някой колега ме поправи и се извинявам.

    Според мен CA модула е в пъти по-добър от приемника и аз предпочитам него (всичките ми телевизори са с СА модул).
    За тези пари спокойно можеш да си вземеш LCD TV SONY KDL-50W805C NEW | Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ като "4к" UHD е напълно излишно. 100Hz панел!
    Ако държиш на 43"
    LCD TV SONY KDL-43W805C | Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ
    LCD TV SONY KDL-43W807C | Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ
    LCD TV SONY KDL-43W809C | Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ
    Разликата между 3-те модела е визуална (т.е цвета на рамката), всичко останало е търговски трик (имам предвид херците --> Motionflow, но панела е 100Hz, което реално е от значение).
    Youtube върви идеално и определено е най-ценната екстра. За мен, всички браузъри на телевизорите независимо, каква марка са куци. Каквото и да правиш просто браузъра няма да е като на компютъра, но винаги имаш опция с HDMI кабел от компа, към ТВ-то.
    При тези модели (W755С и нагоре) също намирам за ценна екстра избора на плейър за филмите. Ползвам отделен плейър (MX player), а не вградения. Сложил съм допълнителния кодек за поддръжка на DTS и нямам проблем с него. Качвам филма и субтитрите на флашката, "ръгам" :D я в ТВ-то и всичко е ток и жица. При вградения плейър не може да се регулира големината на субтитрите, докато при другите може.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #3

    Отговор: Мнение за SONY UHD KD-43XD8077 Ultra HD LED

    Аз забравих да кажа, че и сега си гледам от компа с HDMI кабел.. картината е перфектна, чопли се от дивана.Тоест ще се свързва пак с HDMI.

    Аз ли нещо не долавям или тази боза с херцовете е наистина боза.На сегашното тв Филипс, не съм забелязал никакви дразнещи артефакти, размазано движение и прочее .Във всички форум всеки се чеша по тиквата и се чуди херцове мерцове. За справка пиша сегашния ми тв : 32PFL5605H/12.

    Та мисълта ми е ,може ли тв 2015 модел да е толкова зле че да се забелязват артефакти в сравнение с Филипса..

    Благодарско на човечеца дето е ровил та е пуснал списък с матриците по модели и години.От там ще се ориентирам
    Този пост е редактиран от Symptom; 21-11-16 в 20:54.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #4

    Отговор: Мнение за SONY UHD KD-43XD8077 Ultra HD LED

    При по-големия панел се забелязват по лесно скалиранията от ниска резолюция. При 32" се забелязват трудно, особено ако се гледа от 3 метра!
    Затова и с по -големия диагонал е добре да се запасиш с по добър панел/обработка. На Филипс също имат добър вариант но Сонито което ти препоръчват определено е супер от към цена/качество.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #5

    Отговор: Мнение за SONY UHD KD-43XD8077 Ultra HD LED

    Аз тотално почнах да се ошашаввам от всичките тия данни.. то не съм първя.. То кола се избира по лесно... Какво мислите за :
    SONY KD-49X8309C Ultra HD LED


  7. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #6

    Отговор: Мнение за SONY UHD KD-43XD8077 Ultra HD LED

    100Hz панел, IPS матрица. При тази матрица черното може да не ти допадне.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #7

    Отговор: Мнение за SONY UHD KD-43XD8077 Ultra HD LED

    Едно ходене за гледане ще ида да направя, на живо, а форума много помага за изчистване на баласта .То като гледам май бъг-фрее тв няма, нито в техническо нито в софтуерно отношение баси индустрията докъде го докара.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #8

    Отговор: Мнение за SONY UHD KD-43XD8077 Ultra HD LED

    Цитат Първоначално публикувано от Symptom Виж публикацията
    Аз забравих да кажа, че и сега си гледам от компа с HDMI кабел.. картината е перфектна, чопли се от дивана.Тоест ще се свързва пак с HDMI.

    Аз ли нещо не долавям или тази боза с херцовете е наистина боза.На сегашното тв Филипс, не съм забелязал никакви дразнещи артефакти, размазано движение и прочее .Във всички форум всеки се чеша по тиквата и се чуди херцове мерцове. За справка пиша сегашния ми тв : 32PFL5605H/12.

    Та мисълта ми е ,може ли тв 2015 модел да е толкова зле че да се забелязват артефакти в сравнение с Филипса..
    Херцовете са важни при диагонал над 50-55"

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    81
    #9

    Re: Мнение за SONY UHD KD-43XD8077 Ultra HD LED

    4К ТВ са по-скъпи, но щом ще гледаш филми от ПС-то - по добре си вземи такъв ТВ.
    По тракерите почват да се появяват релийзи и в 4К формат.
    Така ще си готов, а няма пак да се чудиш дали да не сменяш ТВ-то.
    И аз мисля че е по-добре с КАМ модул.
    За какво ти е още един приемник и още едно дистанционно...

    Мисля че това е отличен избор: LCD TV SONY UHD KD-49X8309C | Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ
    Този пост е редактиран от goodman2; 24-11-16 в 11:53.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за мнение и съвет за TV JVC LT-49VU83B Ultra HD LED
    От s_toshkov във форум Други телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 14-11-16, 20:03
  2. Мнение за телевизор SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED
    От mjh_milan във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 16-10-16, 21:06
  3. Мнение за SONY KD-55XD8599 Ultra HD LED и съвет
    От Hegemony във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 05-10-16, 13:30
  4. Мнение за LG ULTRA HD 43UF6907
    От 1886Fan във форум LG телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 17-02-16, 22:17
  5. Отговори: 18
    Последно: 26-01-15, 15:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе