Резултати от 1 до 9 от общо 9

Изгубена възможност за превключване кир-лат в ХР?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #1

    Изгубена възможност за превключване кир-лат в ХР?

    Загуби ми се възможността да превключвам между кирилица и латиница в уиндоз ХР; в настройките Control Panel - Regional and languages Options всичко е както трябва; language bar'a си го има, но не може да превключи от ENGLISH на BULGARIAN нито с мишка, нито с клавишна комбинация т.е не мога да си пиша на български...

    някаква идея как да се оправи, щото не ми се ще да преинсталирам уиндоза за (вероятно) дреболия?

    благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    5
    #2

    Re: Изгубена възможност за превключване кир-лат в ХР?

    Защо не пробваш да махнеш настройките на Language Bar-a и после да ги сложиш пак. Не звучи много логично, но такъв проблем не бях чувал досега

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: Изгубена възможност за превключване кир-лат в ХР?

    Това с махането и слагането при мен не работи!
    Тъпото е, че при мен тази гадост става редовно - обаче съм забелязал, че ми се случва, когато кодирам с XMpeg. Само тогава, но не задължително. Като рестартирам, всичко е ОК, пускам кодирането, преглеждам темите, ако почна да отговарям и Кредора се превключи не по мое желание, вече връщане назад няма - или само английски, или ако махна англ. и сложа БГ фонетика - имам само БГ фонетика. Този втория вариант ми е по-гаден, защото при първия си влизам в абв.бг и използвам техния скрипт за лат->кир, че да постна... И аз бих искал да разбера на 100% зависимостта, но по-ми е важно кодирането, че ми отесня харда...

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #4

    Re: Изгубена възможност за превключване кир-лат в ХР?

    по метода на пробите и грешките пооправих нещата:

    в Control Panel - Regional and languages Options - Details (Settings) имам Еnglish и Bulgarian; махнах Еnglish, рестартирах компа - естествено input language беше само български и си пишеше на кирилица, но не и на англииски; добавих Еnglish и се оказа, че чрез language bar'a вече мога да си превключвам, но само чрез мишката, клавишната комбинация left ctrl-shift пак не работи; появи се ново неудобство, че езикът по подразбиране стана български и като искам да пиша www излиза ууу; та махнах българския, рестартирах компютъра, пак го добавих и сега си е наред (т.е първо инглиш, после български), с едно изключение* -

    ползвам руската програмка ninja, да си превключвам езика с един клавиш - ctrl - по-удобно ми е - сега вече тази програмка не бачка

    (ninja има много удобства, като например автоматично превключване на езика, е, аз не го ползвам, но има удобни индикатори и други екстри...подробности: http://www.intelife.net/ninja/ и http://www.ohct.com/content/127/)

    благодаря на отзовалите се!

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    5
    #5

    Re: Изгубена възможност за превключване кир-лат в ХР?

    Добре де защо не си сложите тогава Flex type? Може така да си рещите проблемите :-)

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re: Изгубена възможност за превключване кир-лат в ХР?

    Цитат Първоначално публикувано от Slaker
    Добре де защо не си сложите тогава Flex type? Може така да си рещите проблемите :-)
    Аха... :worry: За Инжинера чувал ли си?

  8.  
     
  9. Gadget
    Guest
    #7

    Re: Изгубена възможност за превключване кир-лат в ХР?

    Вместо ninja ползвай R-WIN 2000 Keyboard Switch: http://dockera.data.bg/programs/R-WI...board%20Switch

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #8

    Re: Изгубена възможност за превключване кир-лат в ХР?


    някакси се оправи и работата на клавишната комбинация - ще си бачкам с left ctrl-shift, въпреки, че е досадно...; пробвах един куп програмки за превключване на езика на клавиатурата, едни работеха, други не работеха...така че оставам с language bar до следваща преинсталация след 1-2 месеца;

    благодаря за съветите...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #9

    Re: Изгубена възможност за превключване кир-лат в ХР?

    E при мен проблемът ОПРЕДЕЛНО е от FlaskMpeg или ХMpeg!!! Само по време на кодиране става това!
    Спасявам се с този extension: toCyrillic
    Отивам на вариант VMWare за постване по време на кодиране!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странно бумтене от суб при превключване на вход на ресийвъра
    От kristian_nk във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 15-10-11, 14:38
  2. Отговори: 2
    Последно: 25-05-05, 14:34
  3. Превключване само с Ctrl
    От ankovachev във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 20-04-04, 01:46
  4. Има ли възможност...
    От IBANEZ_ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 05-01-03, 23:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе