Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27
Like Tree2Одобрявам

Проблем със звука Sony 8005

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #16

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    С това меню поигра ли си

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #17

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Значи дотегна ми и спирам засега. Ако активирам HDMI на ресивъра, тв взема пълен контрол почти над ресивъра:
    Спира звука в тв , от дистанционното на тв започваш да контролираш звука на ресивъра и за да се чува нормално на тв линията на усилване отива на 40 / в същото време усилвателя отива яко в децибелите/. Изглежда добре , но излиза нов проблем за "индианците" вкъщи - усилвателя включва и изключва тв и други неща сигурно може , но домочадието се разписка и върнах старото положение.
    В менюто на ресивъра не намерих опция за ARC , само за HDMI контрол / който казах докъде води/. Като си взема годишната отпуска явно тогава ще се занимавам :-).
    Положението със звука е непроменено, утре ще мина през Техното , за консултация на място , макар , че не ми се вярва да има толкова запознати там точно.
    Бързите бутони на ресивъра работят и в двата варианта / HDMI control on*off/.
    Не открих как да взема аудио сигнал от тв към ресивъра през HDMI, приемам съвети. Засега само през оптика и то с проблем в нивото.
    Между другото за притежателите на ресивър Yamaha има ъпдейт - като стартирах сетъпа и ми излезе. Може да се вземе от сайта.

    RX-V481 - Yamaha Downloads United States

    Чакай сега - искаш едновременно от колоните/ресивъра и от тв да се чува , така ли ? Защо е нужно това ?

    Иначе в упътването на 93-94 стр. са обяснени опциите - https://europe.yamaha.com/files/down...al_English.pdf

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #18

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Да, поиграх си със всички менюта, играя си с менюта от доста време, не съм толкова некомпетентен , колкото изглежда.
    Значи ще се повторя, проблема е в ниския изходен аудио сигнал от тв към ресивъра:
    Тв подава аудио сигнал при мен само по оптичния изход
    Оптичния вход на ресивъра е само един - не мога да сбъркам там
    Всички менюта са преровени - изходите поставени, както е показал Наско - сигнала да е на мах + всички портове да са с изравнен сигнал / пробвано и така и иначе/
    Оптичния кабел е изправен / той или работи или не работи/
    Ресивъра няма проблем през оптичния вход с други устройства / тествано със СД , ДВД /
    Ако някой има Сони 8 серия и ресивър Ямаха да пробва звука и да каже, може да съм взел проблемна бройка , може да си е така модела. Има една теория , че Ямаха нарочно така са го направили , за да прецакат аудио източници от друите марко , но го четох някъде из нета , в чужд сайт и не мога да го намеря , но е само теория. Така или иначе ще ида в техното и ще ги накарам да вържат една система - тв Сони с оптика за ресивър Ямаха, но ще им трябват часове да конфигурират системата / колони , кабели и т.н./. Просто не си представям , че някой може да си купи як тв и да го слуша през говорителите му , остама само някой да има случайно ресивър Ямаха / който е най-популарната марка от анкетата в раздел ресивъри/.
    Да преместя ли въпроса в раздел ресивъри - Ямаха ? Клоня към проблем в ресивъра / фабричен имам предвид/, защита от конкуренцията...
    Няма нужда да свирят заедно, но при включен HDMI ARC телевизора няма звук в говорителите си и се чува само през ресивъра / направо си изписва - вързан сте към аудио система/ , като усилвам от дистанционното на тв се усилва уредбата , но сигнала е пак слав като входни децибели , т.е. на телевизора стига до усилване 40 , за да се чува добре. При нормална работа с тв максималното усилване е да речем 10.
    Имам инструкцията на ресивъра и съм я чел доста, от там може да се пусне сигнал към тв , т.е. свири СД и се чува през тв. Пробвал съм. Ще се помъча тия дни пак , че кака и писна да и барам тв. Ако имам прогрес ще споделя.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 14-05-17 в 18:17.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    629
    #19

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    аз съм с ресивер кенууд и при мен нормално се чува около и над 40 по скалата на ТВ

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #20

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Слушател, ако прекодираш звука от Тв на всички колони -да тогава иска повече волуме от нормалното стерео- ако слушам на ТВ скалата е на 15 , ако мина на стерео колони-примерно Ютуб увеличвам на 25-30 , на ресивера сочи 20-22 скалата, при ДТС и 5 колони ТВ то е на 45-50 ресийвъра около 45-48.Считам че това нормално и на старото ми Сони беше така.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #21

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Проблема не е в ресивъра 99.99% .

    Като си на тв сигнал , ресивъра в какъв режим е - някой от псевдо многоканалните или "straight" ?

    Честно казано не разбирам какъв е проблема да работиш с едно дист. у-е при ползване на HDMI - аз съм така и не търся всеки път другото дист. ... с леката уговорка, че при Панасоник мога да избера кога да включа и използвам ресивъра с неговото дист.

    п.п. В менюто показано по-назад пробва ли как е при различните варианти - компресиран/стандартен ?
    Пробва ли през приложението дето ти предложих дали е същото положението със звука ?

    п.п. Аз имам Сони и Ямаха , но няма как да ги свържа , че са на различни места ...
    Този пост е редактиран от svetlio1; 14-05-17 в 19:03.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #22

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    На тв съм на "straight" , то е глупаво стерео сигнал да му симулирам DTS да речем, през двд съм на DTS но както казах там няма проблем с нивото на сигнала / дори и на "straight"/. ДВД е с HDMI връзка, право в ресивъра.
    Наско и колегата apmil4ev- поуспокоихте ме, щом и при вас се налага >>>> на волумето явно е нормално. Лошото е , ако се угаси уредбата след гледане на тв / аз вече съм заспал/ и на другия ден , като се върна от работа стартирам интернет радиото и докато зацепя, уредбата "гръмва", другото което ме притеснява е , че при голямо усилване на ресивъра / в режим тв/ се получава и по-голямо греене, да не изплющя ресивъра ми е мисълта / няма вентилатори/.
    Ще дочакам деня в който пералнята на жена ми ще е с WI-FI и тогава да я видя....
    Старото ми Сони е в спалнята сега , KDL 4020 , ресивъра беше Yamaha RX-V496 , връзката обаче тв- ресивър беше с жакове / право стерео/ и нямаше грам проблем. ДВД беше по оптика , СД по коаксиал - никакви проблеми.
    Ако върна стария тв и го вържа по жакове * RCA* няма да има проблем , то пък стария тв няма други аудио изходи / няма коаксиал , няма оптика - модел 2006г./.
    Ах , почвам да се усещам, приятелчето на когото продадох ресивъра си , ми каза , че го усилвал на 2 часа / стрелките на часовника/ и има някакви малки колони / Ямаха /, тв му е вързан по оптика / той друго няма вързано в ресивъра/ и доста се чудих дали не му викат полиция / живее в панелка на среден етаж в среден вход/ , а ето къде бил ключа от бараката. При мен въпросния ресивър със стария тв / 4020/ на жакове повече от 10 часа ако се врътне волумето пада блока. Явно тв по оптика си е така без значение марка тв и марка ресивър.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 14-05-17 в 20:35.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #23

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Слушател, защо не си управляваш Ямахата през дист. на Сонито не ми е ясно.Какво загряване при слушане на 25-30% от максимума на ресийвъра.Не знам тези колони изглеждат доста големи ако са нискочуствителни може да искат повече ток ама чак да прегреят Ямахата при домашно слушане не вярвам.
    Сега като се замисля нещо не е наред при мен независимо от източника ресийвъра си е на едно ниво горе долу.ТВ увеличавам когато мина на колони.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #24

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Наско , от тв аудио сигнала с каква връзка ти е с ресивъра ! HDMI, оптика, коаксиал или чинчове ?

    - - - - - - - - - -

    Наско , от тв аудио сигнала с каква връзка ти е с ресивъра ! HDMI, оптика, коаксиал или чинчове ?
    Не го пускам да се управлява през тв , защото спира звука в тв , а не е удобно да слушам новините да речем през уредбата, отделно съпругата ми се сърди, че не може да се оправя с техниката. Тя тъкмо се научава как да работи с някое дистанционно и аз взема , че сменя устройството с друг модел.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #25

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Оптика , защото ресивъра който сега ползвам не подържа АRC, имам и нисък клас ресийвър пак сони и го ползвах през HDMI ARC без проблеми.От менюто на ТВ си превключвам звука -ТВ-Ресийвър с две натискания на дистанционното не мога да разбера проблема.Закачил съм и два външни плеъра и си ги пускам и управлявам през HDMI с дистанционното на ТВ, не знам защо си усложняваш живота пусни уред, спри уред , едно дист., друго дист.Имам и едно универсално но почти не го ползвам вече.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #26

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Ако не си женен , няма как да ме разбереш , освен ако не си нацелил съпруга спец по ИТ. Шегувам се , но така е у дома.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #27

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Не е нужно да си официално женен за да имаш такива проблеми . И да е спец , пак не става , освен за .... без коментар !
    Има си решение на проблема ти , но ... си зависи от теб дали ще си го решиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 14-06-16, 15:20
  2. ПРЕМЕСТЕНО: Проблем със Звука на SONY KDL42EX410
    От Vanquished във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 12-12-11, 11:49
  3. Проблем със Звука на SONY KDL42EX410
    От tokieca във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 12-12-11, 11:48
  4. Проблем със Звука на SONY KDL42EX410
    От tokieca във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 09-12-11, 17:18
  5. Проблем със звука на телевизор SONY BRAVIA
    От Stra4iatela във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 13-02-08, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе