Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree2Одобрявам

Sony KDL-43W807C рестартира се сам и не тръгва след обновяване на софтуера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    13
    #1

    Sony KDL-43W807C рестартира се сам и не тръгва след обновяване на софтуера

    Здравейте, колеги. Отново проблеми с телевизора. Клипчето и заглавието говорят сами по себе си.

    https://youtu.be/2SmbzuR-q3o

    След обновяване на фирмения софтуер телевизора вече не иска да се пусне и се рестартира постоянно. Пробвах следните неща:
    1. Оставих го изключен от контакта цяла нощ.
    2. Смених батериите на дистанционното.
    3. Изключих всички кабели включени в телевизора, включително и рутера, от който хваща Wi-Fi.


    Някакви други идеи или трябва да го нося в сервиз за ремонт. Къде във Варна мога да го занеса?

    Благодаря предварително за помоща.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #2

    Отговор: Sony KDL-43W807C рестартира се сам и не тръгва след обновяване на софтуера


  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    81
    #3

    Re: Sony KDL-43W807C рестартира се сам и не тръгва след обновяване на софтуера

    Аз съм на принципа: "когато една система работи - не я бъзикай"
    т.е. изключил съм автоматичните обновявания на софтуера на ТВ-то, на проложенията от Гогъл.

    Промените по софтуера са козметични и кой знае каква голяма промяна няма.
    Доволен съм от това как работи ТВ-то и предпочитам да не променям нищо
    от колкото да си докарвам главоболия и грижи....

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #4

    Отговор: Re: Sony KDL-43W807C рестартира се сам и не тръгва след обновяване на софтуера

    Цитат Първоначално публикувано от goodman2 Виж публикацията
    Промените по софтуера са козметични и кой знае каква голяма промяна няма.
    .
    В случая не е баш така, щото pазликата между тв с Андроид 5 и с Андроид 6 е голяма . Просто трябва да се прочитат първо отзивите за евентуални проблеми и грешки и чак тогава да се ъпдейтва

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    13
    #5

    Отговор: Re: Sony KDL-43W807C рестартира се сам и не тръгва след обновяване на софтуера

    Благодаря, ще пробвам да направя ресет по посочения начин и дано се получи. Вчера цял ден търся такава информация, но не намерих. И аз принципно не харесвам да ъпдейвам, когато едно устройството работи, но не знаех, че ъпдейтите могат да се спират. Някъде от менюто ли могат да се спрат?

    - - - - - - - - - -

    Здравейте и благодаря за отговорите. Вчера цял ден търся инфо как да направя такъв ресет, но не намирах.
    Ще пробвам довечера по описания начин и дано се получи. Обикновено и аз не ъпдейтвам едно устройство ако работи коректно,
    но не знаех, че могат да се спират ъпдейтите, а е много дразнещо постоянно да те пита за ъпдейт след всяко пускане и спиране. Спирането някъде от менюто ли става?

  7. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #6

    Отговор: Sony KDL-43W807C рестартира се сам и не тръгва след обновяване на софтуера

    Много ми е странно, че много хора си вземат ново устройство( напр. телевизор), включват го и до там... поне от любопитство да бе прегледал менюто и щеше да намериш това, което те интересува.
    Конфигуриране на различни настройки

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #7

    Отговор: Sony KDL-43W807C рестартира се сам и не тръгва след обновяване на софтуера

    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Много ми е странно, че много хора си вземат ново устройство( напр. телевизор), включват го и до там... поне от любопитство да бе прегледал менюто и щеше да намериш това, което те интересува.
    Конфигуриране на различни настройки

    И какво ще намери? Много ми е интересно.

  10. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #8

    Отговор: Sony KDL-43W807C рестартира се сам и не тръгва след обновяване на софтуера

    Цитат Първоначално публикувано от chavi Виж публикацията
    И какво ще намери? Много ми е интересно.
    Не четеш ли-спирането на ъпдейтите...

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #9

    Отговор: Sony KDL-43W807C рестартира се сам и не тръгва след обновяване на софтуера

    Най-вероятно това -
    Актуализация на софтуер за предавания/услуги


    Стъпки


    • Натиснете бутона HOME, после изберете [Помощ].
    • Изберете [Поддръжка за потребители] → [Автомат. изтегляне на софтуер] → [Вкл.] → [Час за изтегляне на софтуер] → времето за проверка за актуализация на софтуера.

      След приключване на изтеглянето, когато включите телевизора, се появява съобщение за потвърждение на стартиране на актуализацията.

    Забележки


    • Софтуерът се изтегля, когато телевизорът е в режим Готовност.



    Актуализация на софтуер за предавания/услуги

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    13
    #10

    Отговор: Sony KDL-43W807C рестартира се сам и не тръгва след обновяване на софтуера

    Здравейте, благодаря отново за помощта. След ресет телевизора се оправи и се оказа, че всъщност се е
    ъпдейтнал успешно. Сега си работи нормално. Естествено преди 2 години като взехме телевизора му отделих
    много време за DLNA сървъри, Wi-Fi стрийминг, инсталиране на приложения, настройки, плейване и записване
    от/на HDD, обстойно разглеждане на книжката и т.н. От всичките функции останах НЕ доволен. Оказа се, че
    телевизора може качествено да се използва само за екран като му се подава сигнал през ХДМИ и за ТВ програми
    Също и за HD клипове от ютуб. От почти всички други неща все нещо не работи, както трябва. Включително и
    картината всякакви настройки пробвах и при гледане на по-тъмни филми постоянно си променя яркостта става
    ту по-светло, ту по-тъмно. За ъпдейтите: автоматичните са спряни естествено, но мислех, че могат да спират
    ъпдейтите като цяло, за да не ме пита постоянно при всяко пускане и спиране на ТВ-то. Определено следващият
    телевизор няма да е Сони.

  13. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #11

    Отговор: Sony KDL-43W807C рестартира се сам и не тръгва след обновяване на софтуера

    Определено не си изобщо в час,след като за две години,не си успял да намериш от къде се изключва допълнителното усилване на контраста,за да не се променя яркостта на по-тъмно и по-светло
    Телевизора не ти е виновен,всичко е въпрос на настройки...
    eleena одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #12

    Отговор: Sony KDL-43W807C рестартира се сам и не тръгва след обновяване на софтуера

    Да подкрепя колегата iveto, тв то стриймва безгрижно всичко и което учуди и мен по безпроблемно от специализирани дивайси, за картина в този бюджет освен един Панасоник всичко друго бе много по зле.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    131
    #13

    Отговор: Sony KDL-43W807C рестартира се сам и не тръгва след обновяване на софтуера

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Определено не си изобщо в час,след като за две години,не си успял да намериш от къде се изключва допълнителното усилване на контраста,за да не се променя яркостта на по-тъмно и по-светло...
    А за усилването на звука има ли решение ? В настройките имаше една опция за автоматично регулиране на звука (или нещо подобно) но дори и да я изключа пак се усилва и намаля сам при филмите.

  17. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #14

    Отговор: Sony KDL-43W807C рестартира се сам и не тръгва след обновяване на софтуера

    Автоматичното регулиране на звука,работи само ако звука излиза през говорителите на телевизора,ако си го изкарал през ресивер например,няма да работи,ако правилно съм разбрал въпроса...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    131
    #15

    Отговор: Sony KDL-43W807C рестартира се сам и не тръгва след обновяване на софтуера

    През говорителите на телевизора е но пак си се регулира сам. От както го обновиха не съм влизал в настройките за да се опитам да го изключа. Сега след ъпдеита може и да са го оправили но няма как да разбера понеже вече го опаковах за ремонт Да се надявам че ще ми го върнат по скоро и без козметични забележки

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. След обновяване на FW na Sharp LC49SFE7451E DLNA умря
    От EmoZ във форум Sharp телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-16, 17:11
  2. Хладилник BEKO, тръгва след изваждане на щепсела
    От aleksenergo във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 31-01-16, 13:34
  3. Panasonic TXP-42G20E се рестартира след включване ??
    От bimbata във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 24
    Последно: 01-10-13, 12:22
  4. Отговори: 7
    Последно: 05-12-06, 22:26
  5. Проблем с БГ меню след обновяване на софта на CX65
    От Борислав Борисов във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 14-06-05, 04:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе