Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Проблем със звука Sony 8005

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #1

    Проблем със звука Sony 8005

    Аудио сигнала ми върви към ресивъра през оптичния изход на тв. Проблема е , че сигнала е много слаб и се налага много да усилвам ресивъра и ако някой домашен любимец премести ресивъра на тунер да речем , колоните гръмват. Може ли аудио изхода да се регулира в децибели някак си ? Проблема го има в режим тв и при ползване на Ю-туб. Ресивъра мисля / Yamaha 481 / не е проблем , другите източници свирят нормално.
    Прегледах настройките за звук на тв - всичко е уж наред .
    Този пост е редактиран от Slusatel; 13-05-17 в 16:34.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    В настройките за звука имаш и настройка за силата през цифров изход .

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #3

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Да , в адванс настройките - на мах е. Всички менюта прерових. Имаше преди време мнение , че Ямаха имат разлики във нивото на сигнала , за да се асемблират само техни продукти, но те тв нямат , а останалите ми компоненти нямат проблем със ресивъра / визирам СД , ДВД и т.н./.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 13-05-17 в 18:29.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Сега не съм пред тв, но нямаше ли и други настройки - за избор на типа звук подаван през цифр. изход, за изравняване на нивата ...

    Всъщност , като се замисля ... дали го нямаше в "грешките" точно това за звука през цифр. изходи?

    Виж пост 648 - https://forum.setcombg.com/sony-%D1%...2017-a-44.html

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #5

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Не , мога да избирам дали да свири тв през говорителите или през аудио система , но в списъка са само сони ресивъри / естествено/, изравняването е включено, нямам повече идеи. Иначе типа на звуковия сигнал през оптика е ясен - 5.1. Затова и такъв ресивър съм взел, 9.9 да купя нямам източник да му подам сигнал. И Атмос не искам , защото последното , което искам е колони над главата си с хол 18 кв.м. Мен не ме бърка толкова ниското нива на сигнала , но като се премести източника става голям екшън. За да чувам нормално музика и филми през тв отивам на -40 дб усилване. Ако искам по-силничко - 30дб. Не е нормално това.
    Сега като се замисля имам още едно Сони 40 инча, но нямам възможност тия дни да пробвам звука с него, но като имам възможност ще го домъкна от спалнята и ще пробвам. Преди го ползвах с ресивър Yamaha rx-v396 и нямаше проблем със звука, но сега и тв е друг и ресивъра друг и не мога да преценя къде е проблема. СД ена коаксиален вход в ресивъра и там няма проблеми. Няма логика оптичния да е проблемен , утре ще вкарам тях на оптика и ще докладвам. Блу-рей е на HDMI в ресивъра и няма проблем. От ресивъра имам HDMI връзка към тв. Изобщо мисля , че всичко е вързано както си му е реда.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 13-05-17 в 23:27.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #6

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    А ако изключиш изравняването ?

    Тоя проблем сега след ъпдейта ли се появи или и преди си го имаше?

    п.п. А през HDMI ARC пак ли е така ?
    Този пост е редактиран от svetlio1; 14-05-17 в 00:03.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #7

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Ами тв го купих на 31 април и той се ъпдейтна веднага след като му вързах нета. HDMI ARC кое имаш предвид ?
    Всъщност на 30 април взех един и на 31 го върнах и взех тоя , ако надушваш проблем - казвай , че утре съм свободен да сменя и тоя.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Да връщаш звука през HDMI ARC маркираният вход/изход (мисля HDMI 4 беше при Сони) - ползваш си само HDMI кабела .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #9

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    HDMI ARC е порт 3 , там е вкаран ресивъра и виждам менюто му на тв, , сега ще пробвам всички инпут входове да видя връща ли аудио към ресивъра.
    Не , не става. В менюто на тв във входа HDMI 3 изписва - няма сигнал, т.е. не връща звук към ресивъра. Преместих изхода на ресивъра на HDMI 4 - менюто му излиза. Да не би HDMI ARC да работи само със Сони аудио компоненти ?
    Този пост е редактиран от Slusatel; 14-05-17 в 13:05.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #10

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Виж и дали са включени опциите (ARC)в менюто на ресивъра - ако е включено всичко и не си променял готовите настройки за бързите бутони на ресивъра , то би трябвало като натиснеш "TV" на дист. у-е на ресивъра да имаш звук от възпроизвежданото на тв .

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #11

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Значи дотегна ми и спирам засега. Ако активирам HDMI на ресивъра, тв взема пълен контрол почти над ресивъра:
    Спира звука в тв , от дистанционното на тв започваш да контролираш звука на ресивъра и за да се чува нормално на тв линията на усилване отива на 40 / в същото време усилвателя отива яко в децибелите/. Изглежда добре , но излиза нов проблем за "индианците" вкъщи - усилвателя включва и изключва тв и други неща сигурно може , но домочадието се разписка и върнах старото положение.
    В менюто на ресивъра не намерих опция за ARC , само за HDMI контрол / който казах докъде води/. Като си взема годишната отпуска явно тогава ще се занимавам :-).
    Положението със звука е непроменено, утре ще мина през Техното , за консултация на място , макар , че не ми се вярва да има толкова запознати там точно.
    Бързите бутони на ресивъра работят и в двата варианта / HDMI control on*off/.
    Не открих как да взема аудио сигнал от тв към ресивъра през HDMI, приемам съвети. Засега само през оптика и то с проблем в нивото.
    Между другото за притежателите на ресивър Yamaha има ъпдейт - като стартирах сетъпа и ми излезе. Може да се вземе от сайта.

    http://download.yamaha.com/search/de...325&1494763482
    Този пост е редактиран от Slusatel; 14-05-17 в 16:06.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #12

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Колега , ти хубаво си пишеш , ама нищо не ти се разбира . На некоректно зададен въпрос , получаваш ... спам , а не помощ .
    Не си се запознал с техниката , която ползваш . Чети си упътванията на уредите , а не така ,.... през просото . Всичко , което ти трябва да си решиш проблема , е описано в тях ! Чети !! Но ,ако наистина искаш да се забатачиш , питай разбирачите от Техното ! Е , има и свястни , познавам един/два , ама масово са ..... без коментар !

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #13

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Слушател, нещо бъркаш.Защо се опитваш да управляваш ТВ през ресийвъра не обратното, ARC си работи с всички марки.Това че даден вход показва, че няма сигнал няма нищо общо с аудио ретурна

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #14

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Опитай на друг оптичен вход, ако ямахата има

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #15

    Отговор: Проблем със звука Sony 8005

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Опитай на друг оптичен вход, ако ямахата има

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk


    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 14-06-16, 16:20
  2. ПРЕМЕСТЕНО: Проблем със Звука на SONY KDL42EX410
    От Vanquished във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 12-12-11, 12:49
  3. Проблем със Звука на SONY KDL42EX410
    От tokieca във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 12-12-11, 12:48
  4. Проблем със Звука на SONY KDL42EX410
    От tokieca във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 09-12-11, 18:18
  5. Проблем със звука на телевизор SONY BRAVIA
    От Stra4iatela във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 13-02-08, 23:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе