Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27
Like Tree1Одобрявам

Android TV - поддръжка на DLNA и 4К видео

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #16

    Отговор: Android TV - поддръжка на DLNA и 4К видео

    Разбираш ги нещата явно.

  2.  
     
  3. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #17

    Отговор: Android TV - поддръжка на DLNA и 4К видео

    Човек, който не знае какво е SMB, не трябва да изразява мнение за мрежи, защото ще звучи некомпетентно и предизвикващо иронични коментари.
    nassko1 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #18

    Отговор: Android TV - поддръжка на DLNA и 4К видео

    Естествено, че знам какво е SMB! Колегата говореше за субтитри и реших, че може да има предвид нещо друго. Както и да е...

    Стартирах темата, за да се опитам да разбера до колко е удобно използването на Андроид телевизор Сони заедно с NAS у-во, което да предоставя мултимедията като DLNA сървър. В магазина няма как да си занеса сървъра и да симулирам условията у нас, за да си отговоря на въпросите...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #19

    Отговор: Android TV - поддръжка на DLNA и 4К видео

    Цитат Първоначално публикувано от vassil_bk Виж публикацията
    Накъсват ти "ремукси"-те, защото и на твоя телевизор му е слаба мрежата. Явно е масово при моделите от 2015 година...
    Някой с Ultra HD модел от 2017 може ли да каже дали поддържат 1000 Mbps по LAN?
    Нямам представа , но аз гледам по WI FI , HD формати без проблеми.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #20

    Отговор: Android TV - поддръжка на DLNA и 4К видео

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Нямам представа , но аз гледам по WI FI , HD формати без проблеми.
    С какъв битрейт е видеото?

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #21

    Отговор: Android TV - поддръжка на DLNA и 4К видео

    Аз гледам с подобен сетъп. NAS Shuttle K20 и андроиден плеър T95Z Plus вързан към 5G WiFi. Нямам никакви накъсвания дори и да пусна Blu Ray. Спомням си, че на предният ми андроиден Филипс леко накъсваше някои по-големи битрейти но с тунинговане на буферирането на Коди, проблема беше решен. Бях тествал различни протоколи FTP, HTTP WebDAV, SMB ... всички се държаха по един и същ начин.
    Този пост е редактиран от stenly; 28-08-17 в 08:00.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #22

    Отговор: Android TV - поддръжка на DLNA и 4К видео

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Нямам представа , но аз гледам по WI FI , HD формати без проблеми.
    Нямам идея - с какъвто е в Замунда и Ю-туб. Блу-рей рип 10 + гб си върви.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #23

    Отговор: Android TV - поддръжка на DLNA и 4К видео

    [QUOTEНакъсват ти "ремукси"-те, защото и на твоя телевизор му е слаба мрежата. Явно е масово при моделите от 2015 година...][/QUOTE]
    Колега би ли ми обяснил каква роля играе " мрежата" на телевизора при филм пуснат през външен плеър свързан по HDMI с ТВ - това засега е единственият начин да премине DTS MA.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #24

    Отговор: Android TV - поддръжка на DLNA и 4К видео

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Накъсват ти "ремукси"-те, защото и на твоя телевизор му е слаба мрежата. Явно е масово при моделите от 2015 година...]
    Колега би ли ми обяснил каква роля играе " мрежата" на телевизора при филм пуснат през външен плеър свързан по HDMI с ТВ - това засега е единственият начин да премине DTS MA.
    При тази конфигурация, абсолютно никаква. На първата страница ти беше написал следното:
    Цитат Първоначално публикувано от nassko1
    ... Хард закачам само когато гледам ремукси ,че накъсват по мрежата...
    Което за мен означава, че по мрежата не можеш да гледаш гладко филми с голям битрейт. Поправи ме, ако греша...
    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Нямам идея - с какъвто е в Замунда и Ю-туб. Блу-рей рип 10 + гб си върви.
    Десен бутон върху филма и избираш "MediaInfo" (ако имаш инсталиран K-Lite Codec) или поглеждаш в NFO файла на торента. След като си посочил големината, предполагам, че е с не-повече от 10-12 Mb/s. С такива няма проблеми и аз. Пробвай някой филм около 25-30 GB като King Arthur: Legend of the Sword 2017. Наскоро излезе версия 1080р, около 24-25 Mb/s битрейт и 7.1 звук. Този не вървеше гладко при мен през NAS сървъра и трябваше да копирам на хард диск...

    4К видео мога да гледам само през PLEX сървър и PLEX приложението на телевизора (външен хард диск или HDMI работи, но се опитвам да намеря начин да гледам през NAS сървъра), като трябва да си правя клиповете с битрейт не по-голям от 50-60 Mb/s. Явно PLEX се опитва да пусне нещата без значение колко е бърза мрежата и каква е конфигурацията, стига у-вата да се виждат едно друго. Докато телевизорът, като види повече от 1100р през DLNA, се предава и ми казва, че не поддържа формата...
    Този пост е редактиран от vassil_bk; 27-08-17 в 22:42.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #25

    Отговор: Android TV - поддръжка на DLNA и 4К видео

    Колега а защо ползваш DLNA вместо директно да си пуснеш филма на андроидният телевизор?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #26

    Отговор: Android TV - поддръжка на DLNA и 4К видео

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Колега а защо ползваш DLNA вместо директно да си пуснеш филма на андроидният телевизор?
    Нямам Андроид телевизор. В момента съм с LG 60UF850V и пускам всичко през NAS сървъра, тъй като на него стои всичко - музика, филми, снимки, общо 4ТВ. За съжаление се оказа, че дори и по LAN, телевизорът се връзва само на 100 Mbps, което не е достатъчно. Стартирах темата, за да разбера дали има смисъл да си купувам по-нов телевизор и ако е Андроид, как стои въпросът с мултимедията през DLNA - не искам да ползвам външни хард дискове и флашки.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #27

    Отговор: Android TV - поддръжка на DLNA и 4К видео

    Ако телевизора който имаш ти харесва, не виждам смисъл да го сменяш. Купуваш си андроиден плеър и си готов. Тествано е, работи безотказно. Повечето модели на 2016та между другото бяха с 100 мегабитова лан-ка и по-бърз WiFi.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. 4K видео през DLNA Server
    От vassil_bk във форум LG телевизори
    Отговори: 32
    Последно: 07-09-16, 12:02
  2. HiMedia Q5 Quad Core Android TV Box 2GB 4K Video 8GB eMMC Android 4.4
    От Vezirski във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-15, 10:28
  3. DLNA сървър за ANDROID и субтитри
    От bateradko във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 10
    Последно: 23-01-14, 17:18
  4. Отговори: 19
    Последно: 03-02-11, 10:11
  5. Поддръжка на процесор...
    От Stealth във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 17-06-03, 23:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе