Резултати от 1 до 6 от общо 6

KDL 43W808C -- пълно замазване на картината

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    14
    #1

    Question KDL 43W808C -- пълно замазване на картината

    Здравейте!

    Телевизорът го имам от месец май 2016, тоест от година и половина. Досега не съм имал сериозни проблеми. От 2-3 дни имам напълно замазана картина с изключение на един единствен канал.

    Ползвам сателитна телевизия на Виваком с САМ модул.

    Досега съм приемал всички актуализации на софтуера, когато ми излезе съобщение за тях, но от последната такава измина доста време, така че няма как причината да е в нея. От няколко дни обаче всички канали на Виваком (с изключение на BTV HD) ми излизат изключително замазани -- картината наподобява силно разкривена "мозайка", почти нищо не се вижда. Абсолютно на всички канали с изключение на BTV HD (дано не си помислят, че им правя реклама, но на мен хич не ми е до смях).

    Пробвах с рестартиране и с изваждане на щепсела от контакта. Не помага.

    Не съм връщал системата към заводските настройки. Как смятате, да пробвам ли?

    Имали ли сте подобен проблем? Какво ще ме посъветвате да направя?

    Благодаря предварително на всички отговорили!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #2

    Отговор: KDL 43W808C -- пълно замазване на картината

    Описанието на проблема ме навежда на слаб сигнал. Възможни решения - настройка на антената, изгорял конвертор, лоши връзки при конвертора и телевизора, нацепен или прокъсан кабел, проблем с тунера на телевизора... Всички тези неща водят до ефекта който имаш ти, без значение, че един от каналите ти работи добре. A bTV Action HD как ти работи?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    14
    #3

    Отговор: KDL 43W808C -- пълно замазване на картината

    Благодаря за отговора, TUISTERa!

    Добре че ме попита за btv Action HD, защото осъзнах, че така и не си подредих каналите по свой вкус, а ги оставих така, както се записаха при автоматичната настройка.

    Какво установих: Общият брой на каналите (телевизионни и радио канали) е 285. На всички тел. канали от 1 до 180 картината е размазана, докато на останалите канали (от 181 до 285) картината е добра. Поне няма размазване. BTV Action HD също е сред тези канали след 180.

    Пуснах въпроса си във форума, защото явно съм въртял каналите в диапазона от 1 до 180 и съм решил, че навсякъде е така.

    И все пак въпросът си остава: да направя нова настройка на каналите ли? Това физически/софтуерен проблем ли е?

    Благодаря!

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #4

    Отговор: KDL 43W808C -- пълно замазване на картината

    Отговора съм ти го дал още първия път. Няма софтуер тука, проблема е в ЛОШ сигнал. Казал съм ти и къде са възможните проблеми, запитай се, защо те попитах точно за БТВ Екшън ХД, който е на една честота с БТВ ХД. Тоест каналите от тази честота си работят. Ето ти няколко неща, които можеш да направиш без да имаш нужда от допълнителни инструменти или специалист. Пускаш един развален канал, който ти е работил до сега и започваш:
    1. Отвиваш и навиваш накрайниците наново, възможно е поради влага да са се появили сулфати, ако не се оправи отиваш на т.2
    2. Отиваш до антената и започваш ЛЕКО да я усукваш наляво-надясно и нагоре-надолу, като през това време ти или някой друг наблюдава въпросния канал на телевизора и гледа дали ще има подобрение, ако няма отиваш на т.3, ако има подобрение викаш някой да ти донастрои антената
    3. Хващаш конвертора с ръка и го повдигаш ЛЕКО нагоре, докато ти или някой друг гледа към телевизора дали ще се оправи. Ако не се оправи отиваш на т4. , Ако се оправи ти е пропаднал държача на конвертора и трябва да измислиш начин да го фиксираш по-повдигнат или да извикаш специалист, който знае какво прави.
    4. Пускаш телевизора да търси каналите на ново. Честотите ги има на адрес Packages: Vivacom - KingOfSat . Ако не се оправи отиваш на т.5 . Причината сканирането да е чак на точка 4 е , че ако проблема е в настройката на антената ще загубиш каналите които не работят и няма да можеш да тестваш с побутване антената и конвертора.
    5. Пуска се нов кабел от антената до телевизора, на първо време по най-прекия път, само за пробата и се проверява дали ще има промяна в качеството. Ако няма промяна си оставяш стария кабел и отиваш на т.6. Ако има промяна трябва да се намери къде е проблема на стария кабел и да се коригира или направо да се смени с новия кабел.
    6. Тука вече опираме до възможен проблем с конвертора или тунера, трябва да извикаш специалист, който да ти смени конвертора с друг и да се провери дали е от него, ако не е от конвертора проблема остава в телевизора, но в такъв случай е добре да си намериш първо един вивакомски приемник и да пробваш на него дали всичко работи.
    МЕЖДУ ДРУГОТО, 180 КАНАЛА И НАГОРЕ СА ДОСТА СЪМНИТЕЛНИ, СИГУРЕН ЛИ СИ ЧЕ НЯКОЙ НЕ Е БЪРНИКАЛ ПО ТЕЛЕВИЗОРА? АКО ИСКАШ, МОЖЕШ ДИРЕКТНО ДА ПРОБВАШ ТОЧКА 4 С ПРЕСКАНИРАНЕ НА ВЪПРОСНИТЕ ЧЕСТОТИ НА ВИВАКОМ , ДОРИ Е ДОБРЕ С ТОВА ДА ЗАПОЧНЕШ... Можеш също да извикаш и техник на виваком, ама не мога да се сетя какво повече ще направи той от това което съм ти писал

    - - - - - - - - - -

    Умишлено не казвам СЛАБ сигнал, понеже е възможно сигнала да е силен, но зашумен от лоши връзки, кабел , конвертор или настройка на антената, в такива случаи сигнала е ЛОШ , а не СЛАБ.
    Този пост е редактиран от TUISTERa; 03-09-17 в 16:47.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    14
    #5

    Отговор: KDL 43W808C -- пълно замазване на картината

    Големи благодарности за обясненията и подробното описание на стъпките!

    Да, възможно е да е бърникано по телевизора, било аз, било децата. Не съм особено технически грамотен.

    Благодаря още веднъж TUISTERa! И за отделеното време, и за подробните стъпки. Ще ги следвам една по една и ще пиша какво се е оказало в крайна сметка.

    Поздрави!

    - - - - - - - - - -

    Стъпка 4 ми реши проблема, макар че започнах от стъпка 1. Сега картината е добре навсякъде.

    Още веднъж благодарности на TUISTERa!

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #6

    Отговор: KDL 43W808C -- пълно замазване на картината

    Цитат Първоначално публикувано от Hurdman Виж публикацията
    Големи благодарности за обясненията и подробното описание на стъпките!

    Да, възможно е да е бърникано по телевизора, било аз, било децата. Не съм особено технически грамотен.

    Благодаря още веднъж TUISTERa! И за отделеното време, и за подробните стъпки. Ще ги следвам една по една и ще пиша какво се е оказало в крайна сметка.

    Поздрави!

    - - - - - - - - - -

    Стъпка 4 ми реши проблема, макар че започнах от стъпка 1. Сега картината е добре навсякъде.

    Още веднъж благодарности на TUISTERa!
    Супер, радвам се , че се е получило.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. UMIDIGI Z Pro - пълно ревю
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 10
    Последно: 28-05-17, 17:26
  2. Помощ с настройките на картината 43W808C
    От euph0ria във форум Sony телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 30-11-15, 00:21
  3. Отговори: 13
    Последно: 23-11-15, 18:46
  4. Отговори: 2
    Последно: 09-05-11, 09:50
  5. SAMSUNG 29 инча 100 hz -замазване при движение
    От andycole във форум Samsung телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 20-06-06, 22:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе